1 Aralık 2015 Salı

Hesap günü

Sanıyordum ki bir yıl bitince birçok şeyi eskitmiş olurum ama çok az şeyi elden çıkaracak kadar eskittim; bir iki çorap, bir çanta, bir kemer, bir sandalet.  Bitirdiklerim, bir buçuk kutu şampuan, yaklaşık 4 sabun, bir kutu duş jeli, bir buçuk tüp diş macunu. Bunlar zaten başladığımda elimde olanlardı, bazıları da doğumgünü hediyesi olarak gelmişti. Saçlarımı daha uzun aralıklarla yıkadım, diş macununu leblebi tanesi kadar sıktım.  3 kutu ekolojik çamaşır deterjanı, bir kutu da ekolojik bulaşık makinesi deterjanı aldım, yumuşatıcı yerine sirke kullandım. Ev temizlik malzemesi almadım; evde biraz vardı ve bir kere de ev arkadaşım aldı. Eskiden yarım yarım kalmış olan kremler, parfümler ve makyaj malzemeleri tükendi. Pet, tuvalet kağıdı, ilaç aldım. Yiyecek, içecek ve çok az da resim malzemesi ( işim bu olduğu için)  aldım. Bir telefon şarjı, bir cilt ürünü ( cilt uzmanı aldırdı), bir bileklik, bir sabun ( dalgınlıktan alındı) ve bir de beyaz şal ( iran sıcağıyla mücadele için) satın aldım. İşte bir yılın dökümü.

213 yorum:

 1. şimdi ne olacak?
  1 yıl bitti. iddianı uzatacak mısın? yoksa akıllı bir liste ile bir alışveriş yapıp yeni bir yıllık süreç mi başlatacaksın?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sadece ihtiyaçlarımı alıcam, onlar için de liste yaparım sanırım zira bu alışveriş işi çok sinsi kendini her an lüzumsuz şeyler alırken bulabilirsin.

   Sil
  2. Kesinlikle, yine de bireysel alışverişte otokontrolü sağlamak kolay. bir de çoluk çocukla yapılınca çok kötü. bebek-çocuk pazarı çok acımasız.

   Sil
  3. başarabilir miyim ben de ? denemekten ne çıkar... Zira alisveris hastasi gibi hissediyorum kendimi. evden her ciktigimda mutlaka birseyler alip donuyorum... bu durum artik cok canimi sıkıyor...

   Sil
  4. başarabilir miyim ben de ? denemekten ne çıkar... Zira alisveris hastasi gibi hissediyorum kendimi. evden her ciktigimda mutlaka birseyler alip donuyorum... bu durum artik cok canimi sıkıyor...

   Sil
  5. Benim adım Kattie Javier, 34 yaşındayım, hepinizi nihayet bana Mrs SUSAN JAMES adında gerçekten ve hakiki bir kredi veren {susanjamesloanfirml07@gmail.com} yönlendirmek için efendim haberi hakkında bilgilendirmek istiyorum. diğer sahte kredi verenler tarafından aldatılmıştım, umutsuz davrandım ve geldiğinde kiminle güveneceğimi bilmiyordum ve yüzüme büyük bir sürprizle büyük bir gülümseme koydular. Herkesin de bir aldatmaca kurbanı olması, daha fazla rahatsın etmene gerek yok çünkü sana iyi haber getiren ve güvenebileceğiniz tek borç vereniyim, şimdi şu adresten kendisiyle iletişime geçin: susanjamesloanfirml007@outlook.com veya Websitesi: https: // susanjamesloanfirm.wixsite.com/loan-officer veya Whats-app Numarası: +14848318427. Bana bir kez daha 42.000.00 USD kredi veren Bayan SUSAN JAMES sayesinde.

   Sil
  6. Merhaba herkes, ben bu tanıklık yazıyorum, çünkü gerçekten Susan James kredi FIRML şirket için bana ve ailem, ne zaman o geldi ve ailem tekrar hayatta hissediyorum yapmak umuduyla ne için minnettar am bu ifade yazma PM çok düşük bir kredi vererek ABD nterest oranı% 3. Well ben son iki ay boyunca benim borçları yerleşmek için bir kredi arıyorum tüm ben kandırılmış bir araya geldi ve sonunda bir Tanrı borç veren met kadar paramı aldı.Text Me:+1(386)2598202 Or Website: https://susanjamesloanfirm.wixsite.com/loan-officer Or Email: susanjamesloanfirml07 gmail.com Or susanjamesloanfiml07@outlook.com

   Sil
  7. İyi günler, Josef Lewis, bireylere, şirketlere ve devlet kuruluşlarına% 2'lik düşük bir faiz oranıyla kredi veren bir özel borç veren. Ödeme yapmak için ödeme yapan bir sürü aile ve mali yükümlülüklerini yerine getiremeyen başkaları olduğunu biliyoruz ve bu nedenle mali restorasyon için buradayız.

   İş Planlama, Ticari ve Geliştirme Finansmanı, Gayrimenkuller ve Konut Kredileri, Borç Konsolidasyon Kredileri, İşletme Kredileri, Özel Krediler, Ev Refinansmanı, Otel Kredileri, Öğrenci Kredileri vb. Gibi geniş bir yelpazede finansal hizmetler sunuyoruz. Bir kredi ile ilgilenen ve dolandırıcılıktan uzak olması halinde ..

   Email: progresiveloan@yahoo.com
   Metin / Çağrı: +1 (603) 786-7565 teşekkürler
   Sil
  8. Merhaba, krediniz kötü mü? Faturaları ödemek için paraya ihtiyacınız var mı? Yeni bir iş kurmak gerekli midir? Yetersiz fon nedeniyle bitmemiş bir projeniz var mı? Size fayda sağlayacak uzmanlık alanlarına yatırım yapmak için paraya ihtiyacınız var mı? Ve ne yapacağını bilemezsin. Bireysel krediler, Ticari krediler, karma krediler, Öğrenci kredileri, Konsolidasyon kredileri ve diğerleri gibi aşağıdaki kredileri sunuyoruz. Her türden krediyi% 2'lik çok uygun bir oranda alma fırsatını bekliyoruz. Bilgi için aşağıdaki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçin ..

   Şirket adı: UPSTOX FUNDING
   Şirket E-postası: upstoxfunding@yahoo.com
   Metin / Arama: (302) 273-5794.
   Üzerinden / WhatsApp: +1 (785) 337-5044

   Sil
 2. Selmacığım ilk günden beri takip ediyorum projeni, tebrik ediyorum güzel arkadaşım. Kendin için çok güzel bir şey yaptın evet ama bizlere de ufuk açtın. Bu ölçekte olmasam da benim de farkındalığım arttı, kendime soruyorum artık birşey almadan önce şart mı, gerekli mi diye. Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 3. Tebrikler ve başarılar. Benimkisi 2 yil önce artık biriktirmeme düşüncesi ile başladı. İzlediğim film cd'lerini arkadaşlarıma izlemek için verip geri almayıp, eski kasetleri ve yüzlerce okuyup sakladigim ve büyük bir yer teşkil eden kitapları sahafa verip, yeni kitaplarla degistirerek bugüne kadar devam etti. Aynı zamanlarda kıyafet almamayı ekledim. Fazla kiyafetlerimi ihtiyacı olan kişilere vererek azalttim.Güneş koruyucu hariç, kozmetik ürünleri bırakalı da bir yılı aşkın bir süre oldu.
  42 yasında bekar bir kadın olarak azalıp, fikirce çoğalmanın keyfini yaşıyorum. Tekrar tebrik ediyorum... Umarım azalarak cogalırız.
  Ebru Yıldız

  YanıtlaSil
 4. Tebrikler ve başarılar. Benimkisi 2 yil önce artık biriktirmeme düşüncesi ile başladı. İzlediğim film cd'lerini arkadaşlarıma izlemek için verip geri almayıp, eski kasetleri ve yüzlerce okuyup sakladigim ve büyük bir yer teşkil eden kitapları sahafa verip, yeni kitaplarla degistirerek bugüne kadar devam etti. Aynı zamanlarda kıyafet almamayı ekledim. Fazla kiyafetlerimi ihtiyacı olan kişilere vererek azalttim.Güneş koruyucu hariç, kozmetik ürünleri bırakalı da bir yılı aşkın bir süre oldu.
  42 yasında bekar bir kadın olarak azalıp, fikirce çoğalmanın keyfini yaşıyorum. Tekrar tebrik ediyorum... Umarım azalarak cogalırız.
  Ebru Yıldız

  YanıtlaSil
 5. Tebrikler canı gönülden. Blogumda sizin röportajınızı yayınladım izninizle:)
  http://bizkimizkadiniz.blogspot.com.tr/2015/12/hicbirsey-satn-almadan-yasayabilir.html

  YanıtlaSil
 6. Beni bu konuda heveslendiren Tema kurucularından Hayrettin karacadır. En azından bu haberler bizi bi kaç gün dizginliyor.

  YanıtlaSil
 7. Beni kırtasiyelik şeyler bitiriyor.. onlara dayanabilsem çok başarılı olucam da :)

  YanıtlaSil
 8. merhaba Manavgat'ta yerel bir gazetede çalışıyorum.Bir yıldır hiçbir şey satın almayan Selma Hekim ile tanışın
  Deniz Aytekin ile yaptığınınz Ropörtajı gazetemizde kullanabilir miyiz..Kelebek dokunuşları yapalım :)

  YanıtlaSil
 9. Bana örnek oldunuz. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 10. Merhaba. Ben kendimi bildim bileli temel ihtiyaçlar dışında hiçbir şey satın almam ve herkesin böyle yaşaması gerektiğini savunurum. Umarım birçok insan sizin gibi "satın almanın" ihtiyaçtan çok öte bir boyuta geçtiğinin farkına varır ve bunu ihtiyaçlar düzeyine indirgemeyi, daha da önemlisi hayatının tamamında sürdürmeyi başarır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne güzel hep bu zihniyette olmanız, tebrikler

   Sil
 11. Çok ciddi ilham aldım! Kenarlarında bir yerlerde dönüp dolaşıyordum bu duruşun, ama asla bu kararlılığı yakalayamamıştım. Bu haftasonu için planım: İlk önce, gerçekten ihtiyacım olmayan herşeyi evimden çıkaracağım, ihtiyacı olanlara ulaştıracağım. Şimdiden sonra satın almamaya ek olarak, önceden satın alınmışların da gereksizlerinden kurtulmak iyi gelecek. 12 yıldır vejetaryen olup olup bırakıyorum, aynen sigarayı bırakıp bırakıp başladığım gibi. Sanırım, bunların hepsi bir bütün ve tüm bu davranış değişikliğini birbiriyle bağlantılı olarak algılayıp, net bir duruş haline getirmedikçe hayata geçiremeyeceğim. Uyurgezer bizlerden beslenen bu kapitalist sistemi ortadan kaldırabilmeye giden yol, kişisel uyanışla başlıyor. İkinci adım, sizin yaptığınız gibi, bu uyanışı kitlelere duyurup ilham vermek. Hem tebrik, hem teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de hem kararınızdan dolayı tebrik ederim, hem deyazdığınız için teşekkür ederim

   Sil
 12. Ben aslında parasal durumum yüzünden sizin yaptığınızı yapıyorum almıyorum. Sadece gıda, o da temel gıdalar. Her istediğini yemesen de oluyormuş. Bir bardak su içince insanın içindeki açlık kayboluyormuş. Sadece okula giden çocuğum olduğu için canı çekmesin ve düzenli beslensin diye bazı şeyleri az miktarda alıp ona yediriyorum. Ben de sizin gibi yumuşatıcı kullanmıyorum. Bütün temizliklerim de bulaşık deterjanı kullanıyorum. Her yer tertemiz. Çok şükür bu şekilde de yaşanabiliyor.Sizi de ayrıca kutluyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bugün yumuşatıcı yerine sirke döktüm makinenin yumuşatıcı gözüne.
   dün de kettle ve çamaşır makinesini temizlemiştim sirkeylen.
   deterjanı azaltıp sodaya başladım çamaşırda. kül nerden bulabiliriz diye geçiyo içimden yeminlen:)

   Sil
 13. bir oruç gibi değil ama çoktandır ben de daha az şey alıyorum. yalnız bir kez girilen her yolda olduğu gibi yolun da insanı bir sürükleyip götürme durumu var. gidişat bir lokma bir hırka bir yudum ayran galiba sonunda.

  gittikçe daha çok farkediyorum ki ne kadar tüketirsek o kadar tükeniyoruz aslında...

  YanıtlaSil
 14. Selma Hanım yesilistteki söylesinizi okudum. Bütün türlerle dogayla esit ilişkiden bahsetmişsiniz ama süt tüketiyorsunuz. Veganlıkla yolunuza devam etmeniz dileğiyle.

  YanıtlaSil
 15. Selma Hanım yesilistteki söylesinizi okudum. Bütün türlerle dogayla esit ilişkiden bahsetmişsiniz ama süt tüketiyorsunuz. Veganlıkla yolunuza devam etmeniz dileğiyle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu sür süreç sanırım, geçen yıl da et yiyordum. umarım

   Sil
 16. Dün tesadüfen gördüm blogunuzu.Ve istagram aracılığla takipçilerime sizden bahsettim.tebrik ediyorum sizi.sevgiler...

  YanıtlaSil
 17. Merhabalar,
  Bütün yazılarınızı ve bir yıllık maceranızı okudum. Gerçekten tebrik ederim. Bende almama konusunda bu aralar kendimi eğitmeye çalışıyorum. Siz de bana buna bir süre koymam konusunda ilham oldunuz, tüketim çılgınlığının bir parçası olmayı ve bunun farkında bile olmamayı o kadar güzel anlatmış ki yazılarınız, tüm macerayı okuyunca içsel yolculuğunuz daha da net görünüyor. Umarım öncelikle bu düzen içine doğan çocuklarımıza bunu öğretmeyi başaracak bir aydınlanma bizler de de olur. Bu zamanda bence bu gerçekten nefsin terbiyesidir. Sevgiyle kalın. Başarınızdan dolayı kutluyorum, bence bu yolculuk bir çok kişi için yol gösterici olacaktır, onlardan biri de benim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sağolun, gerçekten de bir yolculuk gibi oldu. insanlar blogu okumadan yorumlar yapıp süreci eleştiryor ama bu benim kendi yolum bu kadarını yapabildim. Anlayışınız için tekrar teşekkür edrim

   Sil
 18. Ben sizinle bir yılın sonunda, o da Röportajın Facebook da paylaşılmasıyla (bu hafta başında) tanıştım.

  Aslında, almak fiilinin yanında Modern Toplum tabir edilen toplumu sorgular olmuştum. Tükettiğimiz kaynaklar, tek kullanımlık ambalaj malzemeleri. Bir kişinin bir haftada çıkarttığı ambalaj malzemesi bile insanın gözünü korkutuyor. Bunun yanında, iki yıldır et, tavuk, balık tüketmiyorum. Tüketemniyorum, içim kaldırmıyor. İşlenmiş gıdalardan uzak duruyorum.

  Çamaşır yumuşatıcısı, bulaşık makinası parlatıcısı, yoğunlaştırılmış çamaşır suyunun gereksizliğini yıllar önce fark ederek hayatımdan çıkartmıştım. Deterjanı azaltıp, karbonat kullanmaya başlamıştım. Plaze ya da iş hayatının baskısı ile sanırım ölene kadar (tahmini 20-30 yıl) yeni kıyafet almasam idare edebilirim.

  Benzeri bir dönem yaşama planı yaparken, istisna tuttuğum konulardan birisi, sokak hayvanları için aldığım mama/yemek. Kedi, köpek... onları dışarıda tutuyorum. Kedi mamasını kargalar, kirpiler de yiyor. Serçe türü kuşlar için de projelerim var. Bir de kedilerim. Onların temel gıda ihtiyacı.Bu gibi giderleri dışarıda tutuyorum.

  Bu konu daha çook gider.

  Süpermarket raflarını satın alan tedarikçiler... en büyük iki süpermakette,belli konularda hep aynı tedarikçilerin ürünlerini bulursunuz. Traş köpüğü, jilet, sabun, şampuan, diş macunu, deterjan hep aynı üreticinindir. Gereksiz (temel kullanımın üzerinde kullanımı) olarak değerlendirilebilecek alışverişin %80 i dünyanın sayılı (FMCP denen hızlı tüketilen ürünler üreten) 20 firmasına gider. Diş mamcunundan, el kremine de dahil. Bunları yerel üreticilerden almak da bir diğer yoldur. Az alınsa da doğru üreticiden almak.

  Bu da benzeri bakış açısının farklı yorumlanması gibi oldu.

  Mevcut yaşam tarzındna çıkış yolu aramanın başka boyutları da var ama esasında, siz 1 yıl yani 12 ay, yani 365 günü tamamlamışsınız. Tebrik ederim. Umarım devam edersiniz.

  Yazdığınız gibi biz almazsak yeni AVM açılmaz. Yeni köprü yapılmaz. Biz de parkda oturabilir oluruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel anlatmışsınız,siz benden daha bilinçlisiniz. tebrik ederim

   Sil
 19. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 20. Selamlar,
  Kendimi arıyorken,bir değişim içindeyken, birden burada, benimle aynı düşünceler içinde sizi buldum.
  Mutluyum ve idol aldım sizi.
  Henüz olayın çok başındayım.
  Çabanızı ve düşüncenizi takdir ediyorum, başarılar dilerim. Darısı bana !

  http://alisverisdiyeti.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tebrik ederim kararınızdan dolayı.sizi takibe aldım, sevgiler

   Sil
 21. Merhaba Selma Hanım,
  1 yıl boyunca temel ihtiyaçlarınız dışında çok az şey ile yaşamanızı sürdürmenizi ilgi ile okudum. Yalnız sormak istediğim bir şey var. Kendi adıma söylemek gerekirse kitap okumayı çok seven biriyim. Sizin bu süreç içinde kitap satın alma ihtiyacınız olmuştur.Kitap alma dürtüsüne karşı nasıl bir tepkiniz oldu acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blogumun ilk sayfalarında bu konuda yazmıştım. Ben çalıştığım üniversitenin kütüphanesini kullanıyorum, kitapları okuyup geri veriyorum. Bir kitabı bir insanın okuyup kütüphanesinde saklaması artık bana kötü geliyor, doğada o kadar kaynak yok( eğer kitapta sürekli dönüp bakacağı birşey yoksa ya da kütüphane kamuya açık değilse) Ben de daha önce bunu yapıp bir kütüphane oluşturdum ama oradaki birçok kitabı okumadım bile, eminim bir çok insan bunu yapıyordur.Kitaplar en kolay değiş- tokuş edebileceğmiz şeyler gibi geliyor bana.

   Sil
  2. Peki. Cevabınız için teşekkür ederim.

   Sil
 22. Tekrar merhaba, bir şey sormak istiyorum.
  Konser, tiyatro ya da etkinlik durumuna bakışınız nedir? Ben çok sık gidiyorum da...
  Onları da alış-verişten sayıyor musunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hizmet alacağımı yazmıştım başında ama çok fazla gitmedim, o dünyada da beni rahatsız eden şeyler var mesela biletlerin biletix'ten alınması

   Sil
 23. Kullandığınız kişisel temizlik ürünlerinin oldukça az olmasının nedenini açıklayabilir misiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçlerindeki maddelerin doğaya ve bize verdikleri zararlar

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 24. pet yerine mooncup kullanarak pet alımınızı da tümünden bitirebilirsiniz, tamamen zararsız ve tekrar kullanılabilen bir ürün. petlerin çevreye ve sağlığa etkisini de düşünürseniz çok iyi bir alternatif. türkiye'de de satan siteler var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. biryerde tanıtım toplantısı vardı işten dolayı gidemedim ama aklımda. teşekkürler

   Sil
 25. abla ben senden daha iyiyim desene bu konuda. hatta birçok öğrenci de öyle. temel gıda dışında almadım demişsiniz , bileklik falan almışsınız. bu benim yanımda zenginlik sayılır. son 1-2 yıldır neredeyse hiç giyecek almadım, ayakkabı desen hak getire. temizlik desen evi bok götürüyor zaten. yemekler yemekhaneden yeniyor. en ucuz, en tatsız yemek. bence sen blogu bana devret. bence herkes öğrenci evinde yaşasın, sıkıntı olmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şeyhmuscuğum aynen ben de öğrenciyken böyle yaşadım, daha iyiydim yani. Şimdi tekrar o günlere dönme çabası bu ( ev temizliği hariç :)

   Sil
 26. Merhabalar, sizinle bu konuda röportaj yapmak için iletişime geçmek istiyorum. Geri dönüş yaparsanız sevinirim. Ayrıca azminizden dolayı da sizin gibi insanları ve sizi tebrik ediyorum :)

  YanıtlaSil
 27. Merhabalar, sizinle bu konuda röportaj yapmak için iletişime geçmek istiyorum. Geri dönüş yaparsanız sevinirim. Ayrıca azminizden dolayı da sizin gibi insanları ve sizi tebrik ediyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nergiz hanım, uzun bir süre başka bir röportaj yapmamayı tercih ediyorum. İlginize teşekkürler

   Sil
  2. Nergiz hanım, uzun bir süre başka bir röportaj yapmamayı tercih ediyorum. İlginize teşekkürler

   Sil
 28. 'Beni al' yolumuza devam edelim.^^
  Usenmedim okudum hepsini. Hayatımda hiç blog okumamistim. Daha iyisi olana kadar da okumam.
  Zaten son izledigim dizi de Asmali Konak.^^ Hayatta cok iyi bir yerdesin. Umarim hepimizinki öyle olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim çok naziksiniz. Sizin gibi Asmalı Konak'tan sonra dizi izlememiş birini etkilemek ne güzel, lost'u da mı izlemediniz?

   Sil
 29. Öncelikle çok tebrik ederim. Son yıllarda bir doğrudan dağıtım firmasının ekolojik, konsantre dererjanlariyla ve egitimleriyle başladığım yolculukta İSTEK Mİ, İHTİYAÇ MI? sorusuyla hayata bakişımdaki yön değişti. Sizin kadar olamasamda kendimce bayağı yol kattettiğimi düşünüyorum. Ayrıca meslek olarak Yaşam Koçluğumu işin psikolojik kısmını da ele alarak EkoKoç olarak yola devam ettiriyorum. Duygusal açliğimiz hem çok yeme hem de çok alışverişe itiyor bizi.
  Eko Koçlugumda Üyesi olduğum Kocaeli Ekolojik Yaşam Derneği ninde etkisi tabiki var.
  Dernek olarak sizinle bir araya gelmeyi röportaj veya bir program yapmayı çok arzu ederiz.

  YanıtlaSil
 30. Merhabalar,
  Tüm sürecinizi keyifle okudum. Tespit ettiğiniz Takas pazarı/ ya da imkanlarını yanıt olarak değilde blog sayfası olarak paylaşabilir misiniz? online ya da İstanbul içi olanlar çok işime yarayacak evde kurtulmak istediğim pek çok şeyi ihtiyaç sahiplerine verip yerin ihtiyacım olan şeyleri almayı çok isterim.
  Mutlu günlerinizin devamını dilerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. düzenli yapan bir yer bilmiyorum, mesela geçen hafta istanbul üniversitesinde oldu. Yine duyarsam blogdan bildiririm.

   Sil
  2. http://www.yeryuzudernegi.org/ burada pazar günü 12-14 arası bir takas şenliği olacakmış

   Sil
 31. Merhaba.
  Buna ben de katılıyorum. Bu konuda arzum, farkındalığım ve deneyimlerim de var. Bilinçli ve deneyimli birileri ile birlikte hareket etmek daha da güzel ve etkili olacak. Ama sorunum, bunu sürekli aklımda tutamamak; çoğu zaman aklımdan çıkıveriyor. Bunu her gün hatırda tutmanın yolunu bulmalıyım. Sizi tanıdığıma memnun oldum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşşekür ederim, ben de kesin karar vermeden önce sizin gibi bir süreç yaşamıştım sanırım hayat tarzına çevirmek çözüm oluyor.Sevgiler

   Sil
 32. Almadım ekolünün prensipleri doğrultusunda 08/12/2015 tarihi itibariyle koşulsuz tüketim çılgınlığından vazgeçtim..Şu ana kadar ( 13/12/2015 tarihindeyiz) 20 TL ye söz vermiş olduğum için börek aldım, 15 TL ye bir küçük kavanoz kudret narı ezmesi ve 20 TL ye yardım amaçlı zeytinyağı aldım (Barbaros köyü çocuk yurdu yapımı için)..
  Hayatımda hiç bu kadar kararlı ve inançlı olmamıştım..
  Almadım diyerek zaten harcama fikrini düşünmeden siliyor kendinize rahat bir zihin hediye ediyorsunuz..Sonuç koşulsuz bir huzur, sade bir mutluluk, mücadelesiz bir kazanım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, siz benden daha kararlısınız, tebrik ederim.Sevgiler

   Sil
 33. Sonunda benimle ayni degerleri paylasan Türkiyeden bir blog okudugum için çok mutlu oldum. Ben Pariste yasayan ve çöp üretimimi sifira indirmeye çalisan bir Türküm. Cöp üretmemeye baslayinca, minimalist yasamaya, yeni hiçbirsey almamaya basliyor insan. Okumak isterseniz blogumun adresi : http://griffelif.blogspot.com
  severek takip edicem yazilarinizi
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tebrik ve teşekkür ederim. izin verirseniz sizin blogunuzu paylaşmak isterim. İstanbuldan sevgiler

   Sil
 34. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 35. Tüketim konusundaki yarattığınız farkındalıktan dolayı sizi tebrik ederim.Bize verdiğiniz almadanda yaşayabilirlilik gerçekliğinden dolayıda çok teşekkür ederim.hayatı sadeleştirmenin kişiyi ruhsal açıdanda rahatlatacağı kanaatindeyim,az eşya,az fatura,hiç kredi kartı,çok yeşil,çok üretim,az tüketim,az plastik,çok cam,hiç plastik poşet...........eğer istersek çok şey yapabiliriz kendimiz için çocuklarımızın geleceği için doğal yaşamı seçelim

  YanıtlaSil
 36. Çoook güzel.Tebrik ederim. Yeni tanıştım yazılarımızda.

  YanıtlaSil
 37. Tebrik ve teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 38. Bloglar Yarışıyor ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, blogunuzu tanıtın, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 2016 yılı itibariyle yeniden düzenliyoruz. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
  İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!  Web : http://www.bloglaryarisiyor.net
  Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
  Tel : +90212 330 9707

  YanıtlaSil
 39. Merhaba Selma Hanim,
  Benim de ropartajiniz araciligiyla bilgim oldu deneyiminizden, tuketim toplumuna karsi boyle bir farkindalik gelistrmeniz guzel bi ornek toplumumuz adina, keske daha da yayginlassa toplumumuzda bu tarz girisim ve yonelimler, ben acikcasi ulkemizin tuketim konusunda gun gectikce daha da kontrolsuz hale gelmeye basladigini gozlemliyorum, siz ve bu blokta sizle ayni deneyimi paylasan insanlarin bu yondeki girisimlerinin cok degerli oldgunu dusunuyorum.
  Sosyoloji alaninda doktora yapiyorum ve kongrede sunmak uzere tuketim toplumu hakkinda yazacagimiz bildiride orneklem olarak siz ve bu blogta katilmak isteyen kisilerle gorusme yapmak istiyoruz. Ilgilenirseniz bizi mutlu edersiniz...

  YanıtlaSil
 40. Merhaba Selma Hanim,
  Benim de ropartajiniz araciligiyla bilgim oldu deneyiminizden, tuketim toplumuna karsi boyle bir farkindalik gelistrmeniz guzel bi ornek toplumumuz adina, keske daha da yayginlassa toplumumuzda bu tarz girisim ve yonelimler, ben acikcasi ulkemizin tuketim konusunda gun gectikce daha da kontrolsuz hale gelmeye basladigini gozlemliyorum, siz ve bu blokta sizle ayni deneyimi paylasan insanlarin bu yondeki girisimlerinin cok degerli oldgunu dusunuyorum.
  Sosyoloji alaninda doktora yapiyorum ve kongrede sunmak uzere tuketim toplumu hakkinda yazacagimiz bildiride orneklem olarak siz ve bu blogta katilmak isteyen kisilerle gorusme yapmak istiyoruz. Ilgilenirseniz bizi mutlu edersiniz...

  YanıtlaSil
 41. Merhaba, ben Bayan Christy, kredi hayat süresi imkanı sağlayan özel bir kredi borç veren benim. Eğer borçlarını ödemek için bir acil durum kredisi ya da işinizi büyütmenize gerek krediye ihtiyacım var mı? Sen Bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından reddedilmiş? Bir konsolidasyon kredi veya ipotek gerekiyor? Biz tüm finansal sıkıntılara geçmişte yapmak için buradayız, çünkü daha arıyor. Biz kötü bir kredi var veya% 2 oranında iş yatırım için, faturaları ödemek için paraya ihtiyacım mali yardım ihtiyacı olan bireyler, finansman sağlamak. Biz güvenilir ve yararlanıcı yardımda ve kredi sağlamak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. Yani e-posta ile bize bugün: (loanshomecompany@gmail.com)

  YanıtlaSil
 42. Merhaba, ben Değerli Bayan Nelly, yaşam, alternatif kredi veren özel bir kredi borç veren duyuyorum. Eğer borçlarını temizlemek için acil kredi ihtiyacınız veya işinizi geliştirmek için bir sermaye kredi gerekiyor mu? Eğer bankalar ve diğer finans kurumları tarafından reddedilmiştir? Bir konsolidasyon kredi veya ipotek gerekiyor? Burada geçmişte tüm finansal sorunlar içindir, çünkü artık görünüyor. Biz kötü bir kredi var ya% 2 iş oranında yatırım yapmak, faturaları ödemek için paraya ihtiyacım mali yardım ihtiyacı olan bireyler, para ödünç. Ben güvenilir ve mali yardım yararlanıcı render ve size bir kredi sunmak için hazır olacak sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. Yani e-posta yoluyla bugün bize: (nellyperious@gmail.com)

  YanıtlaSil
 43. Blogunuzu bugün gördüm ve ara vermeden tüm yazılarınızı okudum, kendi adıma çok ilham aldım. Zaten bir süredir çok fazla tüketmekten rahatsızdım ama her defasında nefsime yenik düşüyordum. Bugünden itibaren hiç olmadığım kadar kararlıyım, sadece çocuklarımın isteklerine dayanamayabilirim, ama kendim için artık değişim zamanı, vesile olduğunuz için teşekkürler. Sizi de ayrıca tebrik ediyorum.

  YanıtlaSil
 44. Murray kredi finansman işletme kredileri, tarım kredileri, bireysel krediler, mülkiyet kredileri, ev kredileri, Marksheet kredileri, sanayi kredileri gibi kredilerin her türlü sağlamak, Farm Çiftlik Kredileri vb değişen $ 3,000.00 için $ 150,000,000.00 den ($) ABD Doları, (£) GBP (€) Euro veya Singapur Doları ($) şimdi hiçbir yükümlülük ÜCRETSİZ fiyat teklifi alın! 54 Ay kadar geri ödemeleri. Biz% 2 oranında kredi vermek. Biz don N'-t & nbsp gerekir; teminat, Para onaylandıktan sonra 24 saat içinde hesabınıza yatırılır. Bir KREDİ elde ilgilenen varsa, e-posta yoluyla bize isteği göndermek için çekinmeyin: murrayloanfinance@gmail.com

  YanıtlaSil
 45. Murray kredi finansman işletme kredileri, tarım kredileri, bireysel krediler, mülkiyet kredileri, ev kredileri, Marksheet kredileri, sanayi kredileri gibi kredilerin her türlü sağlamak, Farm Çiftlik Kredileri vb değişen $ 3,000.00 için $ 150,000,000.00 den ($) ABD Doları, (£) GBP (€) Euro veya Singapur Doları ($) şimdi hiçbir yükümlülük ÜCRETSİZ fiyat teklifi alın! 54 Ay kadar geri ödemeleri. Biz% 2 oranında kredi vermek. Biz don N'-t & nbsp gerekir; teminat, Para onaylandıktan sonra 24 saat içinde hesabınıza yatırılır. Bir KREDİ elde ilgilenen varsa, e-posta yoluyla bize isteği göndermek için çekinmeyin: murrayloanfinance@gmail.com

  YanıtlaSil
 46. Murray kredi finansman işletme kredileri, tarım kredileri, bireysel krediler, mülkiyet kredileri, ev kredileri, Marksheet kredileri, sanayi kredileri gibi kredilerin her türlü sağlamak, Farm Çiftlik Kredileri vb değişen $ 3,000.00 için $ 150,000,000.00 den ($) ABD Doları, (£) GBP (€) Euro veya Singapur Doları ($) şimdi hiçbir yükümlülük ÜCRETSİZ fiyat teklifi alın! 54 Ay kadar geri ödemeleri. Biz% 2 oranında kredi vermek. Biz don N'-t & nbsp gerekir; teminat, Para onaylandıktan sonra 24 saat içinde hesabınıza yatırılır. Bir KREDİ elde ilgilenen varsa, e-posta yoluyla bize isteği göndermek için çekinmeyin: murrayloanfinance@gmail.com

  YanıtlaSil
 47. Yatırım ve özel kredi mi arıyorsunuz? Artık arayın, çünkü burada kredi çözümleriniz için doğru yerde olursunuz! Global Finance Limited, şirketlere, özel kuruluşlara ve bireylere% 2'lik düşük ve uygun faiz oranı ile kredi veririz. Artık arayın, çünkü amacımız finansal özgürlük ve istikrarlı bir toplum. Lütfen şu adrese e-posta yoluyla ulaşın: (mariajorgeglobalfinance@gmail.com)

  VERİLERİN UYGULANMASI

  1) İsim:
  2) Ülke:
  3) Adres
  4) Eyalet:
  5) Cinsiyet:
  6) Medeni hali:
  7) Meslek:
  8) Telefon Numarası:
  9) İşyerinde güncel pozisyon:
  10) aylık gelir:
  11) ihtiyaç kredisi tutarı:
  12) kredinin süresi:
  13) Kredinin amacı:
  14) Din:
  15) Daha önce başvuru yaptınız mı:
  16) Doğum Tarihi:
  Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 48. güzel paragraf
  http://www.bildirensoft.com/

  YanıtlaSil
 49. Bir işe başlamak için kredi almaya ihtiyacınız var mı? Alır
  Faturalarınızı ödemek için kredi? Şu anda teklif ediyoruz
  Eğitim kredileri, İşletme kredileri, Konut kredileri, Tarım kredileri,
  Kişisel krediler, Araba kredileri vs.
  Krediye olan ilginizi ifade edin, böylece yapabilirsiniz
  Size daha fazla bilgi gönderin.
  E-posta ile bize ulaşın: sandradonaldloancompany@gmail.com.
  teşekkür ederim
  +1 951 703 6414

  YanıtlaSil
 50. Yazınız gerçekten muhtemeşem ve oldukça faydalı sizi tebrik etmek isterim öncelikle . Bunu okuduktan sonra gerçektende bana yararı olduğunu hissettim emeğinize teşekkür ederim.

  masal oku
  masal
  fabl oku
  fabl
  fabl örnekleri
  masal dinle

  YanıtlaSil
 51. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 52. Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen her çeşit kredi başvurusunda bulunun
  Ve acilen paranı al!

  Bize e-posta: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  5,000 dolardan 5,000,000,00 dolara * Randevu kredisinin tutarı
  * Faiz oranı% 2
  * 1 ila 20 yıl arasında geri ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredi esneklik şart ve koşulları.
  Bugün mali yardım için bize e-posta gönder: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  içtenlikle
  Management_

  YanıtlaSil
 53. Merhaba, adım Lori Dante, güvenilir kredi şirketi oldukları için kredi başvurunuz için Bay Dierk Conrad'la iletişime geçmek için mali yardıma (kredilendirme) ihtiyacınız olan herkesi tavsiye etmek için buradayım.

  * 3% faizli kredi oranı sunuyorlar.
  * Nakitsiz girişimci için sigorta.
  * Para için garanti.

  Intel Finance Firması, iyi kredi puanı ile, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar. Ailem için yeni bir ev almak için $130,000 doların üzerinde krediye ihtiyacım vardı, Bay Dierk Conrad'ın borç için çalıştığı şirketle temasa geçtim ve stres içermeyen bir kredi olduğu için kredimi başarılı bir şekilde alıyorum.

  Bay Dierk Conrad ile kredi için lütfen iletişime geçin! E-posta: intelfinancefirm@gmail.com

  Teşekkürler
  Lori Dante.

  YanıtlaSil
 54. JOHNSON LOAN COMPANY'e hoşgeldiniz Sizi arayabileceğim başka bir yol yok
  Ve bu nedenle sana bir mail olduđunu umarak posta gönderiyorum
  İş ilişkisi doğar. Aynı zamanda bunun için özür dilerim
  Bu postanın sizin için neden olabileceği rahatsızlık. Dikkatini çekmek istiyorum
  Aslında size belirli bir borç verebilirim:
  5000 Kıbrıs lirası 1,000,000'a kadar Kıbrıs lirası 10 yıldan (tartışılmak üzere)% 2 oranında iade edilebilir
  Yıllık faiz oranı, kredimizin herkese 3 iş günü sürebileceğini
  tanınan
  Müşteriler dünya çapında.
  Bir kredi açmalısınız, size yardımcı olabileceğim alanlara dikkat edin:
  * Finansman
  * Gayrimenkul kredileri
  * Yatırım kredileri
  * Otomatik hazır
  * Borç konsolidasyonu
  * Kredi limiti
  * İkinci ipotek
  * Kredinin edinilmesi
  * Kişisel krediler
  Bankaya yapışmışsın ve bankalardan hiçbirinin menfaati yok ya da
  daha iyisin
  Bir projeniz var ve finansman, kötü kredi veya para ihtiyacınız var
  Faturaları ödemek, işe yatırım yapmak için para.
  Yani bir krediye ihtiyacınız varsa, benimle iletişime geçmekten çekinmeyin
  Şartlarım hakkında daha fazla bilgi almak için. Ile doğrudan irtibat kurun
  Johnsonwilliamsloanfirm788@gmail.com adresinden bize mail atın

  YanıtlaSil
 55. Benim adım Kattie Javier, 34 yaşındayım, hepinizi nihayet bana Mrs SUSAN JAMES adında gerçekten ve hakiki bir kredi veren {susanjamesloanfirml07@gmail.com} yönlendirmek için efendim haberi hakkında bilgilendirmek istiyorum. diğer sahte kredi verenler tarafından aldatılmıştım, umutsuz davrandım ve geldiğinde kiminle güveneceğimi bilmiyordum ve yüzüme büyük bir sürprizle büyük bir gülümseme koydular. Herkesin de bir aldatmaca kurbanı olması, daha fazla rahatsın etmene gerek yok çünkü sana iyi haber getiren ve güvenebileceğiniz tek borç vereniyim, şimdi şu adresten kendisiyle iletişime geçin: susanjamesloanfirml007@outlook.com veya Websitesi: https: // susanjamesloanfirm.wixsite.com/loan-officer veya Whats-app Numarası: +14848318427. Bana bir kez daha 42.000.00 USD kredi veren Bayan SUSAN JAMES sayesinde.

  YanıtlaSil
 56. Merhaba,

  Hastalarımız için böbrek satın almak için bir kez daha buradayız ve onları kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi miktarda para ödemeyi kabul ettiler ve böylece bağışta bulunmak istiyorsanız veya bir Hayat kurtarmak istiyorsanız, lütfen aşağıda e-posta ile bize yazın.

  Bu sizin için zengin olmanız için bir fırsattır, biz temin ederim ve bizimle% 100 güvenli bir şekilde sizinle güvence altına alıyoruz, herşey yoluna giden böbrek bağışçılarına göre yapılmalıdır.
  Artık boşa harcamayın, lütfen irruaspecialisthospital20@gmail.com adresine bize yazınız.

  Irrua Uzman Eğitim Hastanesi.

  YanıtlaSil
 57. Bir krediye ihtiyacın var mı?
  Mali yardıma mı ihtiyacınız var?
  Firmanızın, şirketinizin veya sektörünüzün mali yardıma ihtiyacı var mı?
  İşletmenizi başlatmak için finansmana ihtiyacınız var mı?
  İşletmenizi genişletmek için finansmana ihtiyacınız var mı?
  Kişisel krediye ihtiyacın var mı? E-posta: zenith.loanslimited8@gmail.com

  YanıtlaSil
 58. Dallas County Hastanesi'nden doktor George Ben'im, hastane idaresi tarafından internette nasıl çalıştığımın reklamını yapma fırsatı verildi ve siz de dışarıda iseniz, örneğin böbrek gibi organları satın aldığınız yıl tekrar başladık. Böbrekinizi satmak isteyenler, lütfen aşağıdaki e-postayla hastaneye başvurmaktan çekinmeyin: Dallas County Hastanesi organlar Cerrahisi uzmanı ve bağışta bulunulması riski yok, iyi bir miktar ödüyoruz ve biz Iowa ABD'de bulunan.
  Ve bu bizim e-postamız:
  info.dallascountyhospital@gmail.com

  YanıtlaSil
 59. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para için garanti

  İyi kredi puanı ile Credit Financiaer Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  İletişim Adresi:
  Whatsapp: +15184181390
  Doğrudan posta
  creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 60. Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Her çeşit kredi için şimdi başvurun ve acilen edinin! lütfen e-posta adresimiz aracılığıyla bize ulaşın: renbergborcfirm@gmail.com

  Her çeşit kredi için şimdi başvurun ve acilen edinin!

  YanıtlaSil
 61. Dikkat!!!

  Ramsay Hill Finance Plc, girişimcilere hızlı, şeffaf ve verimli bir ortamda kredilere kolayca erişme fırsatı sunuyor. Uzmanlığımız ve uluslararası standartlarımız, müşterilerimize kaliteli hizmet ve teslimat sağlamaktadır. Başlıca hizmetimiz, boş zaman, turizm, eğlence ve inşaat sektörlerinde önemli arazi geliştirme projeleri için şirketler, işletmeler ve kuruluşlara uluslararası proje finansmanı sağlamaktır; bireysel kredi de sunuyoruz , özel kredi, borç geri ödeme kredisi;

  Ramsay Hill Finans Plc Kredileri Genel Bakış:

  Krediler şu an $ 5,000.00'dan 4.5 Milyon Dolara; azami vade 18 ay; Daha büyük kredi boyutları için lütfen KOBİ bölümünü ziyaret edin *

  Denetimden geçirilmiş mali tablo bulunmamaktadır *

  Kredi büyüklüğüne bağlı esnek teminat düzenlemeleri (ev eşyaları, iş ekipmanları, stokta bulunan mallar, taşıtlar, mülkiyet vs.) Esnek belge gereksinimleri *

  Kusursuz geri ödeme kaydı olan uzun süredir devam eden müşteriler, art arda faiz indirimine ve daha da hızlı kredi işleme hakkına sahiptir * Lütfen, tüm başvuruların bir komite kararı öncesinde acentemiz tarafından bir yerinde değerlendirmeye tabi olduğunu unutmayın.

  Ramsay Hill Finance Plc İletişim Bilgileri:

  İletişim E-posta: ramsayhillfinance@usa.com

  Zaman ayırdığınız için teşekkürler, size en iyi dileklerimle ...

  Saygılarımla,
  Chris Young
  Tanıtım Görevlisi
  Ramsay Hill Finans Plc

  YanıtlaSil
 62. Merhaba,

  Hastalarımız için böbrek satın almak için bir kez daha buradayız ve onları kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi miktarda para ödemeyi kabul ettiler ve böylece bağışta bulunmak istiyorsanız veya bir Hayat kurtarmak istiyorsanız, lütfen aşağıda e-posta ile bize yazın.

  Bu sizin için zengin olmanız için bir fırsattır, biz temin ederim ve bizimle% 100 güvenli bir şekilde sizinle güvence altına alıyoruz, herşey yoluna giden böbrek bağışçılarına göre yapılmalıdır.
  Artık boşa harcamayın, lütfen irruaspecialisthospital20@gmail.com adresine bize yazınız.

  Irrua Uzman Eğitim Hastanesi.

  YanıtlaSil
 63. ABD, Iowa Şehrinde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi'nden bir temsilciyim ve hastane idaresi tarafından internete nasıl işler yaptığımızı ve insan organlarının alımı ve satımı için bir yıl daha başladım. böbrek, Bu teklifle ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki e-postayla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin: Bağışçılarımıza iyi miktarda para telafi ediyoruz ve biz organlarda Cerrahi uzmanıyız ve bir bağışçı olarak risk yok. o.
  Ve bu bizim e-postamız:
  iowalutheranhospital@gmail.com
  Ayrıca, whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bize ulaşabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 64. IYI GÜNLER,

  ÖZEL, TICARI VE KISISEL KREDILERI, DÜNYANIN HERHANGI BIR BÖLÜMÜNDE 1 YILDAN 20 YIL IÇIN ÖDEME SÜRESI DÖNEMINDE 0,5 DÜSÜK OLARAK MINIMAL FAIZ ORANINDA% 0 AZALARINA SAHIPTIRIZ. KREDILERIMIZ, 50.000 Dolar'dan 150.000.000 Dolar'a, DAHA FAZLA GÜVENLIK BIZIM IÇIN KREDILERINIZIN ÖNCELIGINE SAHIP OLDUGUNU DÖNÜSTÜR.

  GECE UZAK KAYBEDIYOR MUYDUNUZ BIR YARGININ KREDINI IADE EDERIZ? Parmak isinizi HIZLI BITIRIYOR MUYDUNUZ? KENDINIZI KAZANMAK IÇIN, ÇINI YA DA YATIRIM'I ÇAGRI YAPARAK, KENDIMIZ KREDI TARIHINDEN YARDIMCI YARDIMCILARINI VEREBILIRSINIZ, MISYONUMUZDAN KAZANAN KAZANIMLARINI KESFEDINIZ.

  ILGILI KISILER ASAGIDA BASVURU SEKLI DOLDURULMALIDIR. E-POSTA ABD ILE: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  ADI:
  SEKS:
  ÜLKE:
  NESAP NUMARASI
  Ihtiyaciniz olan miktari:
  NEFERS NUMARASI
  SÜRE:
  TELEFON NUMARASI:

  ISBIRLIGINIZ IÇIN TESEKKÜRLER
  YUSUF MUSTAFA KREDI HIZMETLERI
  E-POSTA: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  YanıtlaSil
 65. Sayin Yatirimcilar / Finansal Arayanlar.

  Biz Kayitli Bir Özel Yatirimci / Kredi Kredisi sahibiyiz, FINANS YARDIMI MI? Mali karisikliklar var mi yoksa borçlar mi? Finansal yardima ihtiyaç duyan Bireysel ve Sirketler'e ve dünyanin herhangi bir yerinde olmak üzere, 1 yildan 30 yila kadar geri ödeme süresi içerisinde% 3 faiz orani ile kredi sunuyoruz. Biz, 5.000 $ ila $ 500.000.000 arasinda degisen kredileri, CURRENCIES: USD, CAD, KWD, OMR, SGD, RUB, GBP, AUD, MYR, ZAR, IDR, UAH, PHP, MUR, EURO.Our kredileri iyi sigortalidir, maksimum güvenlik önceligimizdir, geceleri nasil uyandiracaginiz endisesiyle uykunuzu yitiriyor musunuz? Okunakli bir kredi vereni mi? Yoksundur musun? Bir isletmeyi kurmak için finansal yardima (LOAN) ihtiyaciniz var mi? Mali olarak size yardimci olabiliriz.

  Ilgilenen Bireysel OR Kuruluslari bize su yollarla ulasmalidir: E-posta: {yusuf.mustafa09390@gmail.com}

  Ad Soyad:
  Tutar:
  Kredinin Süresi:
  Kredinin Amaci:
  Iletisim numarasi:
  Ülke:
  Belirtmek, bildirmek:
  Seks:
  Saygilarimizla

  Hizmetinizde
  Yusuf Mustafa
  E-posta: (yusuf.mustafa09390@gmail.com)

  YanıtlaSil
 66. Iyi günler,

  Ben Bay Yusuf Mustafa'yim,% 2 gibi çok düsük bir faizle kredi veren özel bir kredi verendiyiz. Egitim kredisi, isletme kredisi, konut kredisi, tarim kredisi, kisisel kredi, otomobil kredisi gibi her türlü krediyi veriyoruz. Ve diger iyi Nedeni, ben de 50.000USD - $ 100.000.000.00USD arasinda% 2 faiz oraniyla çaldigim kredileri veriyorum. Ihtiyaciniz olan miktara bagli olarak 1- 15 yil süreyle kredi olarak. Daha fazla bilgi edinmek için bize geri dönün: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  Daha fazla bilgi için iletisim kurun:
  Saygilarimla
  Yusuf Mustafa
  CEO / Baskan
  E-posta: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  YanıtlaSil
 67. Yasamim Nasil Dönüstürüldügüm Üzerine Vaat (yusuf.mustafa09390@gmail.com)

  Merhaba arkadaslar!!! Benim adim Sharon Vivian. 2 farkli Internet uluslararasi kredi verenden aldatildiktan sonra bana isik veren iyi Kredi Arttiraninin tanikligini istedim, hepsi bana hiçbir sey getirmeyecek ve hiçbir olumlu sonuç alinamayan çok miktarda ücret ödemeden bana bir kredi verecegime söz verdiler. Zor para kazandim kaybettim ve toplamda 8,000 USD oldu. Bir gün, ayni zamanda aldatilmis ve sonunda Yusuf Mustafa Mali Destek Hizmeti ve e-posta (yusuf.mustafa09390@gmail.com) adli yasal bir kredi sirketine baglandigimda taniklik yapan bir kadinla karsilastigimda hayal kirikligi yasayan internet üzerinden tarama yaparken Nihayetinde kredi aldim, bu yüzden ayni kredi sirketiyle iletisime geçmeye karar verdim ve onlara bana, daha fazla aci çektirmekten baska bir sey yapmayan 2 farkli kredi vereni tarafindan nasil kandirildim üzerine hikayemi anlattim. Sirkete posta yoluyla açiklarim ve bana söyledikleri tek sey aglamamakti çünkü kredi borcunu kendi sirketlerine alacagim ve ayrica onlarla iletisime geçmek için dogru bir tercih yaptim. Kredi basvuru formunu doldurdum ve benden talep edilen her seyle doluyum ve Sayin Yusuf Mustafa Tanri'dan korkan kadinlar tarafindan yönetilen bu harika Firma (Yusuf Mustafa Finans Kredisi Servisi) tarafindan borçlandigim için $ 65,000.00 tutarinda bir borçlanma sansi verdim ve burada Bu sirket bana bir kredi verdi çünkü ben bugünün mutluyum, bu yüzden kendi kendime söz verdim, internet üzerinden nasil borcumu kazandigim konusunda taniklik yapmaya devam edecegim. Acilen bir borca ??ihtiyaciniz var mi? Nazik ve hizli bir sekilde iletisim kurun Bu büyük sirket e-postayla kredi için simdi: (yusuf.mustafa09390@gmail.com) o nazikçe içindir. Iyi sanslar.

  YanıtlaSil
 68. BÖLÜM KREDI LENDERENIN BENIM YÜKLENMESINE YÖNELIK

  Benim adim Danny Meister, ABD vatandasi. 4 farkli Internet uluslararasi borç vericisi tarafindan aldatilmistim, hepsi bana hiçbir sey getirmeyen ve olumlu sonuç vermeyen çesitli ücret ödemeden bana bir kredi vermeye söz veriyorlar. Zor para kazandim kaybettim. Bir gün gözlerim gözyaslariyla internette gezinirken, ayni zamanda aldatilmis ve sonunda YUSUF MUSTAFA LOJAN HIZMETLERI (yusuf.mustafa09390@gmail.com) adindaki okunakli bir kredi sirketine baglanan bir adamin ifadesine rastladim. Sonunda ödünç aldim, bu yüzden ayni kredi sirketiyle iletisime geçmeye karar verdim ve onlara bana, daha fazla aci vermekten baska bir sey yapamayan 4 farkli kredi verene tarafindan nasil kandirildigimi anlattim. Sirkete posta yoluyla açiklarim ve bana söyledikleri tek sey aglamamakti çünkü kredi borcunu kendi sirketlerine alacagim ve ayrica onlarla iletisime geçmek için dogru bir tercih yaptim. Kredi basvuru formunu doldurdum ve talep edilen her seyle devam ettim.Ben ve ben, Bay Gary Mark tarafindan yönetilen bu büyük Firma (YUSUF MUSTAFA LOJAN HIZMETLERI) tarafindan 270.000 dolarlik bir kredi miktari verildi ve burada YUSUF MUSTAFA KREDI HIZMETLERI bana bir kredi verdi, çünkü ben kendime söz verdim, bugün mutluyum. Internet üzerinden nasil borcumu kazandigimi ifade edecegim. Yusuf.mustafa09390@gmail.com adresinden ödünç verdiginiz kredi için acilen nazik ve hizli bir sekilde YUSUF MUSTAFA LOJAN HIZMETLERI'ne bir kredi isteyip istemediginizi ögrenin: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  TEMAS
  YUSUF MUSTAFA KREDI HIZMETLERI
  E-posta: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  YanıtlaSil
 69. Tanri'nin Iyiligine Verdigi Zararin Ifadesini Paylasmaya Söz Veriyorum

  Merhaba,

  Ben Maria Carols, su anda Texas sehiri ABD'de yasiyorum. Dört çocugu olan bir dulum ve Mayis 2015'te maddi duruma kapildim ve faturalarimi ödemek ve yeniden finanse etmek gerekiyordu. Çesitli kredi firmalarindan hem özel hem de kurumsal bankalarla kredi aramaya çalistim ama asla basarili olamadim ve çogu banka kredimi reddetti. Ancak Tanri ona göre, Tanri'nin bir kadina, 850,000 ABD Dolari tutarinda bir kredi veren özel bir kredi verendim ve bugün bir isyeri sahibi oldugumu ögrendim ve su anda herhangi bir firmaya basvurmaniz gerekirse çocuklarim su an iyi gidiyor. Teminatsiz bir krediyi teminat altina almak, kredi kontrolü yapmamak, sadece% 3 faiz oranina sahip bir imza yetkilisi yoksa daha iyi ödeme planlari ve takvimi için lütfen Sayin Yusuf Mustafa (yusuf.mustafa09390@gmail.com) ile irtibata geçiniz. Bunu yaptigimin farkinda degil ama simdi çok mutluyum ve insanlar hakkinda onun hakkinda daha fazla bilgi vermeye karar verdim, ayrica Tanri'nin onu daha çok korusun diye istiyorum. Ona e-posta yoluyla ulasabilirsiniz. yusuf.mustafa09390@gmail.com

  YanıtlaSil
 70. NASIL MOM BENIMDEN ÖDENECEGIMIN SÜPHESI

  Good Day, Ismim Michelle Vick Amerika Birlesik Devletleri vatandasiyim, 4 farkli Internet uluslararasi borç vericisi tarafindan aldatildiktan sonra bana isik gösterdi iyi Kredi Arttirici tanikligini ispatlamak istiyor, hepsi sonra bana bir kredi vermeye söz verdiler. Bana hiçbir sey getirmeyen ve hiçbir olumlu sonuç alinamayan bir sürü ücret ödememi sagladi. Zor para kazandim kaybettim ve toplam 10.000 ABD Dolari oldu. Bir gün, Internet'te tarama yaparken, ayni zamanda aldatilmis ve sonunda YUSUF MUSTAFA LOAN SERVICE (yusuf.mustafa09390@gmail.com) adli yasal bir kredi sirketine baglanan bir taniklik adamiyla karsilastigimda, nihayetinde Kredi verdi, bu yüzden ayni kredi sirketiyle iletisime geçmeye karar verdim ve daha sonra bana daha fazla aci çektirmek için baska bir sey yapmayan 4 farkli kredi vereni tarafindan nasil kandirildigimi anlatti. Sirkete posta yoluyla açiklarim ve bana söyledikleri tek sey aglamamakti çünkü kredi borcunu kendi sirketlerine alacagim ve ayrica onlarla iletisime geçmek için dogru bir tercih yaptim. Kredi basvuru formunu doldurdum ve benden talep edilen her seyle basladim ve YUSUF MUSTAFA tarafindan yönetilen bu büyük Firma (YUSUF MUSTAFA LOJANSI SERVISI) tarafindan $ 600,000.00 Dolar kredi verildi ve burada bugün ailemle mutluyum, çünkü YUSUF MUSTAFA LOAN SERVICE bana kredi verdi, bu yüzden kendi kendime söz verdim, internette nasil borcumu ödedigime dair taniklik yapmaya devam edecegim. Acilen bir krediye ihtiyaciniz var mi? YUSUF MUSTAFA LOAN SERVICE'e simdi kredi ile bagislayin. E-posta yoluyla: (yusuf.mustafa09390@gmail.com) Diger insanlar da ayni dürüst lende üzerinde taniklik yaptigini düsünüyorum

  YanıtlaSil
 71. Meşru bir kredi almak her zaman finansal problemi olan ve ona çözüm bulmaya ihtiyaç duyan müşteriler için büyük bir sorun olmuştur. Kredi ve teminat konusu şu şekildedir:
  müşterilerin meşru bir borç verenden bir kredi ararken her zaman endişe duydukları bir şey. Ama ... kredi endüstrisinde bu fark yarattı. Yapabiliriz
  5.000.00 TL'den 500.000.000.00 TL'ye% 3 faiz kadar bir kredi ayarlayın Bu e-postaya anında cevap verin:
  billjohnson.loanfirm011@gmail.com

  Hizmetlerimiz şunları içerir:

  Borç Konsolidasyonu

  İkinci İpotek

  İşletme Kredileri

  Bireysel Krediler

  Uluslararası Krediler

  Her çeşit kredi

  Aile kredisi
  Sınırsız sermayeye sahip olduğumuz için küçük ölçekli kredi firması, aracılar, küçük ölçekli finansal kuruluşlara fon sağlıyoruz. Bir kredi tedarik etme konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşın, derhal bu e-postaya yanıt verin: billjohnson.loanfirm011@gmail.com

  Bay Bill Johnson

  YanıtlaSil
 72. Merhaba, böbrek satmak ister misin? Varsa, aşağıdaki e-posta yoluyla bize ulaşın iowalutheranhospital@gmail.com
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 73. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Bu, sizin için tamamıyla zengin olmanız için bir fırsattır. Bizimle% 100 güvenli işlem garantisi veriyoruz ve garanti ediyoruz, her şey yasalara uyan böbrek donörlerine göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlaSil
 74. Sadece yayınladığımda gülümsüyorum, çünkü Anna'nın finansal hizmeti
  Tucker bana yardım etti ve ailem borçlarımı ödedi. Herşey başladı
  geri ödemek için 75 bin avroluk bir krediye ihtiyacım olduğunda
  Tüm borç, bu yüzden internette onun e-posta iletişimine rastladım
  Ondan bir kredi başvurusu yapmaya karar verdim ve şimdi çok fazlaım
  Ann Tucker'ın mali desteği için mutlu ve minnettar
  bana bir kredi ver, onunla şimdi onunla iletişime geçebilirsin
  e-posta yoluyla: mathiasackerman1421@gmail.com). olup olmadığını
  Acilen bir krediye mi ihtiyacınız var? nazik ve hızlı bir şekilde
  Ann Tucker finansal hizmete şimdi e-posta yoluyla borç vermek için:
  (mathiasackerman1421@gmail.com) Diğer insanların da katlanacağına inanıyorum
  aynı dürüst borç veren hakkında ifadeler.

  YanıtlaSil
 75. Bugün 7/24 çalışma saatleri ile gerçek ve meşru bir kredi teklifi için sadece% 3 faiz oranıyla başvurunuz.
  İletişim Ofisi: plutocreditfinancier@gmail.com

  YanıtlaSil
 76. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Bu, sizin için tamamıyla zengin olmanız için bir fırsattır. Bizimle% 100 güvenli işlem garantisi veriyoruz ve garanti ediyoruz, her şey yasalara uygun böbrek bağışçılarına göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlaSil
 77. Merhaba,
  Ben şu an İstanbul şehrinde yaşayan Özgür Yılmaz'ım. Ben sadece 2 çocuk ile şu anda bir dul ve Nisan 2016 mali bir durumda sıkışmış ve Collinslenderscompany tarafından 18000TL tarafından dolandırıldıktan sonra faturalarım yeniden ödeme ve ödeme gerekiyordu. Hem özel hem de kurumsal olarak çeşitli kredi şirketlerinden borçlanmayı denedim, ancak asla başarıya ulaşamadım ve çoğu banka kredimi reddetti. Ama Tanrı'nın sahip olacağı gibi, Tanrı'nın kalbi, bana 120.000 Euro'luk bir borç veren özel bir borç veren borç verenin ardından bir adamla tanıştım ve bugün bir işletme sahibiyim ve çocuklarım şu anda iyi çalışıyor, eğer herhangi biriyle iletişime geçmeniz gerekiyorsa Sadece% 3 faiz oranı ve daha iyi geri ödeme planları ve programı ile kredi kontrolü olmayan firma, lütfen Greg Dunne (plutocreditfinancier@gmail.com) ile iletişime geçin. Bunu yapmıyorum ama şu an çok mutluyum ve insanlara onun hakkında daha fazla bilgi vermeye karar verdim ve ayrıca Tanrı'nın onu daha fazla kutsamasını istiyorum. Şirket e-postası aracılığıyla ona ulaşabilirsiniz. plutocreditfinancier@gmail.com

  YanıtlaSil
 78. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Bu, sizin için tamamıyla zengin olmanız için bir fırsattır. Bizimle% 100 güvenli işlem garantisi veriyoruz ve garanti ediyoruz, her şey yasalara uygun böbrek bağışçılarına göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlaSil
 79. Oakland Capitals'a Hoş Geldiniz, Çalışkan insanlara,% 3'lük bir faiz oranıyla bireysel kuruluşlar için ihtiyaç duydukları fonları hızlı bir şekilde almaları için finansal destek sunuyoruz. Esnek kredi limitimiz var, Milyonlarca kişi tarafından güvence altına alın, Dakikalar içinde uygulayın. Bizim Özelliklerimiz; Hızlı Uygulama, Anında Karar, Hızlı Fonlama, Özel Destek.

  İletişim Ofisi: oakland.formal@hotmail.com

  YanıtlaSil
 80. İsmim Doktor Michael Baldwin, Iowa Lutheran Hastanesi'nin bir temsilcisi, Organ cerrahisinde uzmandırız ve böbreklerin satın alınmasıyla ilgileniriz ve hastamız böbreğe bağış yapmaya karar veren herhangi bir donöre büyük miktarda para ödemeyi kabul etti. onları kurtarın ve Iowa City, ABD'de bulunuyoruz.
  Böbreğinizi satmakla ilgileniyorsanız, lütfen ilerlememiz için bize geri dönmekten çekinmeyin.
  Ve eğer ilgilenirseniz bizim e-postamız: iowalutheranhospital@gmail.com

  YanıtlaSil
 81. Faturalarınızı ödemek için bir krediye ihtiyacınız var mı? 100.000.000,00 $ 'lık kişisel ya da ticari krediye ihtiyacınız var mı? % 2 sabit faiz oranı sunuyoruz
  thean için? Diğer çeşitli amaçlar için bir krediye mi ihtiyacınız var? Evet ise lütfen iletişime geçiniz.
  bugün bir borç için bugün (durdaneguneyfinancialservice@gmail.com). Biz sunuyoruz
  1-20 yaş arası larvalar. Daha önce iki aylık ödemesiz dönem veriyoruz
  aylık ödeme başlar. Yani, eğer ilgilenirsen, bir kredi alırken
  Bize e-posta (durdaneguneyfinancialservice@gmail.com) Tanrı sizi korusun Teşekkürler

  YanıtlaSil
 82. İYİ GÜNLER,

  Güvenilir kredi teklifi şimdi geçerlidir ve bir kredi kazanın !!! Bu bir fırsat
  Mali sıkıntı yaşayanlar ve finansal kargaşa isteyenlere
  Hayatlarını çok makul bir% 2 faiz oranıyla veriyoruz
  finansal stres ülkesine yardımcı olmak için her türlü krediler. Birçokları
  acı çekiyor ve yaşam standartlarını iyileştirmek için yardıma ihtiyaç duyuyorlar.
  İşin birçoğu, bir iş kurmak için finansal yardıma ihtiyaç duyuyor
  Yardımların hesaplarını ve borçlarını temizlemesi gerekiyor. Bu akıllıca bir karar
  şimdi senin için. Kredi teklifimizde teminat olmadığı anlamına gelir.
  soru. Bir kredi başvuru sahibi olarak size detaylar ile borç istemek
  aşağıda iletişimim. İsim: John E-posta: mrjohnrobertloanfirm@gmail.com
  Whatsapp (+6285298234143)

  YanıtlaSil
 83. Bir hayatı kurtarmak için bir böbrek satmak isteyen 18 yaşından büyük ciddi böbrek vericileri arıyoruz ve her bağışçı için iyi bir teklif ve diğer tazminatlarımız var.
  Bizim sürecimiz hızlı ve güvenliğiniz garantilidir.
  Lütfen bize ulaşın iowalutheranhospital@gmail.com
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 84. Hello Everybody,
  My name is Mrs Sharon Sim. I live in Singapore and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family, i was in need of a loan of $250,000.00 to start my life all over as i am a single mother with 3 kids I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of $250,000.00 SG. Dollar, he is a GOD fearing man, if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs Sharon, that refer you to him. contact Dr Purva Pius, call/whats-App Contact Number +918929509036 via email:(urgentloan22@gmail.com) Thank you.

  BORROWERS APPLICATION DETAILS


  1. Name Of Applicant in Full:……..
  2. Telephone Numbers:……….
  3. Address and Location:…….
  4. Amount in request………..
  5. Repayment Period:………..
  6. Purpose Of Loan………….
  7. country…………………
  8. phone…………………..
  9. occupation………………
  10.age/sex…………………
  11.Monthly Income…………..
  12.Email……………..

  Regards.
  Managements
  Email Kindly Contact: (urgentloan22@gmail.com)

  YanıtlaSil
 85. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 86. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 87. Yatırım kredileri, proje finansmanı ve bireylere, dünya çapındaki işletmelere finansal destek gibi her türlü krediyi sağlıyoruz. % 3 faiz oranıyla fon veriyoruz. Yedi (7) iş günü içinde borç alın.
  E-posta adresi: plutocreditfinancier@gmail.com
  Whatsapp: +18474539904

  YanıtlaSil
 88. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 89. Aşağıdakileri içeren çok çeşitli finansal hizmetler sunuyoruz: İş Planlaması, Ticari ve Kalkınma Finansmanı, Mülkler ve İpotekler, Borç Konsolidasyon Kredileri, Ticari Krediler, Özel krediler, Bireyler, şirketler ve kurumsal kurumlar için yıllık faiz oranı düşük olan Ev Finansman Kredileri. Aileniz için en iyisini alın ve Genel Kredi programımızla birlikte hayalinizdeki evin sahibi olun. İlgilenen başvuru sahipleri BBM INVITE yoluyla bize ulaşmalıdır: {D8980E0B}
  Sadece WhatsApp: (+ 44) 7480 729811
  Tel .... (+ 44) 7480 729811
  E-posta: (iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com)

  YanıtlaSil
 90. Özel bir borç vericiyim ve Yatırımcıyım, okunaklı, dürüst, saygın ve hızlı bir krediye mi ihtiyacınız var? % 100 garanti kredisi ile size yardımcı olabilir, iş ve bireysel kredi teklif ediyorum, ayrıca her türlü projeyi finanse ediyoruz. Daha fazla bilgi için bize ulaşın: jonmcguire47@gmail.com.

  YanıtlaSil
 91. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 92. Mēs piedāvājam plašu finanšu pakalpojumu klāstu, kas ietver: biznesa plānošanu, komercdarbību un attīstību, īpašumus un hipotēkas, parādu konsolidācijas aizdevumus, biznesa aizdevumus, privātos aizdevumus, mājas refinansēšanas aizdevumus ar zemu procentu likmi privātpersonām, uzņēmumiem un korporācijām. Iegūstiet vislabāko savu ģimeni un arī savu sapņu māju, kā arī ar mūsu vispārējo aizdevumu shēmu. Ieinteresētajiem pretendentiem
  Sazinieties ar mums, izmantojot
  WhatsApp Tikai: (+ 44) 7480 729811
  Tel ... (+ 44) 7480 729811
  E-pasts: (iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com)

  YanıtlaSil
 93. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 94. Aşağıdakileri içeren çok çeşitli finansal hizmetler sunuyoruz: İş Planlaması, Ticari ve Gelişme Finansmanı, Mülkler ve İpotekler, Borç Konsolidasyon Kredileri, Ticari Krediler, Özel krediler, Bireyler, şirketler ve kurumsal kurumlar için yıllık faiz oranına sahip Konut Finansmanı Kredileri. Aileniz için en iyisini alın ve Genel Kredi programımızla birlikte hayalinizdeki evin sahibi olun. İlgilenen başvuru sahipleri BBM INVITE yoluyla bize ulaşmalıdır: {D8980E0B}
  Sadece WhatsApp: [+ 44] 7480 729811
  Tel .... [+ 44] 7480 729811
  E-posta: (iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com)

  YanıtlaSil
 95. Aşağıdakileri içeren çok çeşitli finansal hizmetler sunuyoruz: İş Planlaması, Ticari ve Gelişme Finansmanı, Mülkler ve İpotekler, Borç Konsolidasyon Kredileri, Ticari Krediler, Özel krediler, Bireyler, şirketler ve kurumsal kurumlar için yıllık faiz oranına sahip Konut Finansmanı Kredileri. Aileniz için en iyisini alın ve Genel Kredi programımızla birlikte hayalinizdeki evin sahibi olun. İlgilenen başvuru sahipleri BBM INVITE yoluyla bize ulaşmalıdır: {D8980E0B}
  Sadece WhatsApp: (+ 44) 7480 729811
  Tel .... (+ 44) 7480 729811
  E-posta: (iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com)

  YanıtlaSil
 96. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 97. Aşağıdakileri içeren çok çeşitli finansal hizmetler sunuyoruz: İş Planlaması, Ticari ve Kalkınma Finansmanı, Mülkler ve İpotekler, Borç Konsolidasyon Kredileri, Ticari Krediler, Özel krediler, Bireyler, şirketler ve kurumsal kurumlar için yıllık faiz oranı düşük olan Ev Finansman Kredileri. Aileniz için en iyisini alın ve Genel Kredi programımızla birlikte hayalinizdeki evin sahibi olun. İlgilenen başvuru sahipleri şunları yapmalı :::::::::::::::::::::::::::
  Aracılığıyla bize ulaşın
  Sadece WhatsApp: (+ 44) 7480 729811
  Tel .... (+ 44) 7480 729811
  E_mail: (iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com)

  YanıtlaSil
 98. Herkese merhaba, işte hayatınızı sonsuza dek değiştirecek uygun fiyatlı bir kredi teklifi ve ölümcül ailemin hayatını değiştirmek için nasıl bir kredi alacağımın bir kanıtı. Benim adım Bayan Clancy Dexter. ABD'de Florida'da yaşıyorum ve bugün mutlu bir kadınım mı? Kendime herhangi bir borç verenin Broke'nin ve ailemin hayatını değiştirebileceğini düşündüm. Bana ve aileme mutluluk verdiler. Hayatımı tekrar başlatmak için üç çocuklu bir dul olarak 250.000,00 dolarlık bir kredime ihtiyacım vardı. Dürüst ve Tanrı'ya korkan çevrimiçi bir kredi kredisi veren bu şirkete 250.000,00 dolarlık bir kredi vermemde yardımcı oldum. . Dolar, saygın bir kredi şirketiyle çalışan aslında Tanrı'nın korkusu olan insanlar. Eğer bir krediye ihtiyacınız varsa ve% 100 geri ödeme olduğundan eminseniz, lütfen onlarla iletişime geçin ve Bayan Clency'nin sizi size yönlendirdiğini bildirin. E-posta ile iletişim:
  happyday99loanfirm@gmail.com

  YanıtlaSil
 99. PAY DAY LOANS olarak biz çok düşük ve uygun bir faiz oranı ile kredi veriyoruz. Dünyanın her yerindeki tüm müşterilerimize her türlü maddi yardım sunuyoruz, müşterilerimize söz verebileceğimiz% 100 garantili kredi şirketiyiz. Sahip olduğumuz kayıt sayesinde, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayabiliriz. Bu yaşam standardının iyileştirilmesine yardımcı olur. Aşağıdaki kredileri sunuyoruz * Mortgage Kredisi * Otomobil Kredisi * Konsolidasyon Kredisi * Özel Kredi * Öğrenci Kredisi * hiçbiri teminatsız kredi. En verimli hizmet için bizi arayın ya da bize e-posta gönderin: paydayloanscc@gmail.com

  Bugün bize ulaşın.
  E-posta: paydayloanscc@gmail.com
  WhatsApp: +447588859505

  YanıtlaSil
 100. Merhaba, Benim adım NORAH LIAM ve ayrıca norahliam501@gmail.com adresindeki kişisel e-posta adresimden benimle iletişime geçebilirsiniz, sizi 200.000 $ kredi veren meşru bir borç verene tavsiye etmek için buradayım, adı John John yatırımlardan Bay JOHN WILLIAMS. , hepinize kredi başvurunuz için e-posta yoluyla iletişim kurması için mali yardıma ihtiyaç duymanızı tavsiye ediyorum: johnloanfirm2@gmail.com VEYA WHATSAPP NUMBER ON +447418349840

  YanıtlaSil
 101. Bu kamuoyu için bir duyuru, biz böbrek almak ve hastalarımızı kurtarmak için farklı böbrek bağışçılarıyla çalışmak istiyoruz, böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. hastamıza böbrek bağışı için eşleşme ve her ödülü büyük ödüller bekliyor.
  E-postamızda bize ulaşın: jupitermedicalcentreinc@gmail.com
  veya whatsapp bize ulaşın: +1(515)293-5520

  YanıtlaSil
 102. Günaydın efendim / Madam.
    İşinizi genişletmek, borçları netleştirmek ve birleştirmek için bugün meşru bir kredi teklifi mi arıyorsunuz? Düşük kredi notu nedeniyle bankalar tarafından geri çevrildiniz mi? Genel finans kurumu ile hızlı kredilerinizi alın.
  Email: generalfinancecorporation.org@gmail.com

  YanıtlaSil
 103. Bu kamuoyu için bir duyuru, biz böbrek satın almakla ilgileniyoruz ve hastalarımızı kurtarabilmek için farklı böbrek bağışçılarıyla çalışmak istiyoruz, böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin; hastamıza böbrek bağışı için eşleşme ve her ödülü büyük ödüller bekliyor.
  E-postamızda bize ulaşın: jupitermedicalcentreinc@gmail.com
  veya whatsapp'ta bizimle iletişime geçin: +1 (515) 293-5520

  YanıtlaSil
 104. Merhaba,

  Memnuniyetiniz için rahat bir krediye mi ihtiyacınız var? Yerel ve uluslararası borçlular için uygun fiyatlı% 3 faiz kredisi sunuyoruz. Sertifikalı, güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik ve birlikte çalışıyoruz. en fazla 2 ila 50 yıl uzun vadeli borç veriyoruz.

  Borç ödemek, bir iş kurmak veya başka bir nedenden ötürü doğrudan, kolay ve uygun maliyetli bir krediye mi ihtiyacınız var? Öyleyse, kredi talebiniz için lütfen bizimle iletişime geçin.

  Bu teklif ciddi insanlar için.

  Lütfen, ilgileniyorsanız, bize ulaşın: E-posta: easyloanfirm2020@gmail.com
   
  Biz sertifikalı,
  güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik.

  Saygılarımla,
  Derek Douglas
  easyloanfirm2020@gmail.com  3% Basit ve uygun fiyatlı kredi teklifi

  YanıtlaSil
 105. Merhaba,

  Memnuniyetiniz için rahat bir krediye mi ihtiyacınız var? Yerel ve uluslararası borçlular için uygun fiyatlı% 3 faiz kredisi sunuyoruz. Sertifikalı, güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik ve birlikte çalışıyoruz. en fazla 2 ila 50 yıl uzun vadeli borç veriyoruz.

  Borç ödemek, bir iş kurmak veya başka bir nedenden ötürü doğrudan, kolay ve uygun maliyetli bir krediye mi ihtiyacınız var? Öyleyse, kredi talebiniz için lütfen bizimle iletişime geçin.

  Bu teklif ciddi insanlar için.

  Lütfen, ilgileniyorsanız, bize ulaşın: E-posta: easyloanfirm2020@gmail.com
   
  Biz sertifikalı,
  güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik.

  Saygılarımla,
  Derek Douglas
  easyloanfirm2020@gmail.com  3% Basit ve uygun fiyatlı kredi teklifi

  YanıtlaSil
 106. Bir işletmeye veya kişisel bir krediye mi ihtiyacınız var? Bir sonraki adıma geçin ve finansal bir çözüm için bizimle iletişime geçin. Bugün bize e-posta gönderin: johnlisaloncompany2003@gmail.com

  WhatsApp +254707952247 aracılığıyla yine de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 107. Biz ÖDEME KREDİ olarak, dünyadaki tüm müşterilerimize% 5 faiz oranıyla kredi sunuyoruz, müşterilerimize söz verdiğimizi teslim edebileceğimiz% 100 garantili kredi şirketiyiz. Sahip olduğumuz sicil kaydımızla, hizmetimizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayabiliriz, ülkenin hiçbir yerinde yardım alamayan yüz binlerce kişiye yardım ettiğimizi belirtmekten gurur duyuyoruz. Bugün bize ulaşın: paydayloanscc@gmail.com
  Finansal hizmetler sektöründe uzun yıllara sahip yetkili bir Finansal Hizmetler Sağlayıcısı olarak, müşterilerimizin her ihtiyacını karşılamak için tasarlanmış bir dizi çözüm ve avantaj sunuyoruz. Buna iki kredi çözümü seçeneği de dahildir - 950.000 $ 'a kadar nakit kullanılabilir!

  Rusya'da Borç Konsolidasyon Kredileri 2.000.000 $ 'a kadar teklif. Kara Listeye Alınan Krediler 950.000 $ 'a kadar Hızlı ve Anında Nakit Krediler 350.000 $' a kadar Kredi Kontrolü ve Itc Çekleri Olmayan Krediler Namibya 780.000 $ 'a kadar teklif. Acil konsolidasyon ve bireysel kredi için başvurun 580.000 $ 'a kadar teklif. Bireysel Krediler Konsolidasyon Kredileri, Kara Listeye Alınan ve Kötü Kredi 650.000 $ 'a kadar teklif. Biz iyi kayıtlı Kredi Kredisi şirketi, finansal ihtiyaçlarınızda size yardımcı olacaktır. Son 9 yıldır müşterilere yardımcı oluyoruz ve bilgi ve tecrübemizle olumlu bir sonuç ve şartların geçerli olduğunu garanti edebiliriz. Belgelerinizi diğer şirketler gibi çeşitli finans sağlayıcılarına göndermeden onayınızı alacağız, çünkü bu sadece kredi puanınızı olumsuz etkiliyor. Yani en verimli hizmet için bizi arayın veya bize e-posta gönderin: paydayloanscc@gmail.com

  Bugün bize ulaşın.
  E-posta: paydayloanscc@gmail.com

  YanıtlaSil
 108. Çeşitli Vis-a-vis finansal hizmetler sunuyoruz: İş Planlaması, Ticari ve Finansal Geliştirme, Gayrimenkul ve İpotekler, Borç Konsolidasyon Kredileri, Ticari Krediler, Özel Krediler, Finansman Kredileri, Bireyler, şirketler ve tüzel kişiler için İlginç Konut Kredileri. .....
  hızlı bağlantı
  Uygulama: [+44] 7480 729811
  ☎ .............: [+44] 7480 729811
  e_mail .. [iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com]


  imzalı:
  Yönetimi.
  Selamlar.
  Statü: KREDİ ŞİRKET LİSANSI
  © Telif Hakkı Iskandar Kredi Grupları 2020

  YanıtlaSil
 109. PLUTO GÜVEN KURUMUYORUZ, KREDİ ARIYORSANIZ,% 3 FAİZ ORANI KREDİ SUNUYORUZ, DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN.
  EMAIL: plutocreditfinancier@gmail.com
  Whatsapp: +1 (847) 453 9904

  YanıtlaSil
 110. GÜVENİLİR İŞ / EV / ŞİRKET / PROJE / KİŞİSEL KREDİ? MEVCUT KREDİ BUGÜN İÇİN BURADAYIZ Ara / Metin +1(209)643-7283 E-posta brianloancapital@gmail.com

  Kendinize ödenmemiş faturalarla ilgili biraz sorun yaşıyor musunuz ve hangi yöne gideceğinizi veya nereye döneceğinizi bilmiyor musunuz? Aylık taksitin düşürülmesinde size yardımcı olabilecek saygın bir Borç Konsolidasyon firması bulmaya ne dersiniz, ayın sonuna gelindiğinde ve faturaların ödenmesi gerektiğinde nefes alabileceğiniz odaya sahip olmanın yanı sıra uygun fiyatlı geri ödeme seçeneklerine sahip olacaksınız? BRIAN CAPITAL KREDİ cevaptır. Kredilerimiz maksimum güvenlik için iyi sigortalıdır bizim önceliğimizdir, lider hedefimiz hak ettiğiniz hizmetleri almanıza yardımcı olmaktır, programımız ihtiyacınız olanı bir an önce almanın en hızlı yoludur. Aylık giderlerinizdeki yükü hafifletmek için Ara / Metin +1(209)643-7283 adresine e-posta gönderin. brianloancapital@gmail.com adresine e-posta gönderin.

  Biz daha az finansal ayrıcalık kredi puanı ne olursa olsun ayağa geri almak için ihtiyaç duydukları kredi almak yardımcı olmak için sertifikalı ve burada. tüm finansal krizlerinize ve zorluklarınıza elveda diyebilirsiniz. Bu şirketten kredi alarak kazanılacak daha çok şey var, zaferiniz% 100 garantilidir ve e-posta ile bize ulaşın brianloancapital@gmail.com

  YanıtlaSil
 111. Sve što radimo [radimo u savršenstvu]
  Nudimo širok spektar financijskih usluga u odnosu na: poslovno planiranje, komercijalne i razvojne finansije, nekretnine i hipoteke, zajmovi za konsolidaciju duga, poslovni zajmovi, privatni zajmovi, zajmovi za refinanciranje kuća s niskim kamatama za pojedince, tvrtke i pravna lica itd .......
  Brzi kontakt
  What'sApp: [+ 44] 7480 729811
    ☎ .............: [+ 44] 7480 729811
  e_mail .. [iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com]


  Potpisan:
  Upravljanje.
  Lijepi Pozdrav.
  Status: KREDITNA TVRTKA ISKANDAR LESTARI
  © Autorska prava Iskandar Grupa zajmodavca 2020

  YanıtlaSil
 112. Dikkat:
  Size 5.000 Euro ile 50.000.000 Euro arasında (bir işletme veya şirket kredisi, kişisel kredi, ev kredileri, araba kredisi, borç konsolidasyon kredileri, risk sermayesi, sağlık kredisi vb.) Kredi vermek için GERÇEK FİNANSAL KREDİ ŞİRKETİ mi arıyorsunuz?
  Yoksa bir sebepten ötürü bir bankadan veya finans kurumundan kredi aldınız mı?
  Şimdi başvurun ve 3 gün içinde gerçek finansal kredinizi işleme koyup onaylayın.
  DIVINE MOON İŞBİRLİĞİ KREDİ ŞİRKETİ olarak, geçerli kimlik kartınızla veya doğrulamak için ülkenizdeki uluslararası pasaportunuzla% 2 düşük faiz oranıyla bireylere ve şirketlere GERÇEK FİNANSAL KREDİLER veren bir "Uluslararası Akredite Kredi Kredisi" vermekteyiz.
  Kredi Geri Ödememiz, kredinizi aldıktan sonra 1 (Bir) yıl içinde başlar ve geri ödeme süresi 3 ila 35 yıl arasında değişir.

  2 İŞ GÜNÜ İÇİNDEKİ KREDİ TALEBİNİZİN ANLAŞILMASI VE İŞLENMESİ İÇİN,
  Doğrudan bu e-posta yoluyla bize ulaşın: divinemooncooperativeloan@gmail.com


  Aşağıdaki bilgilerle bize ulaşın:

  Ad Soyad:____________________________
  Kredi Olarak Gerekli Miktar: ________________
  Kredi Süresi: _________________________
  Kredi Amacı: ______________________
  Doğum tarihi:___________________________
  Cinsiyet:_______________________________
  Medeni hal:__________________________
  İletişim Adresi:_______________________
  Şehir posta kodu:__________________________
  Ülke: _______________________________
  Meslek:____________________________
  Cep telefonu:__________________________

  Hemen yanıt talebinizi şu adrese gönderin: divinemooncooperativeloan@gmail.com

  Teşekkür ederim.
  İLAHİ AY
  Yönetmen.
  İLAHİ MOON İŞBİRLİĞİ KREDİ ŞİRKETİ
  E-posta: divinemooncooperativeloan@gmail.com

  YanıtlaSil
 113. Bu Mayo Clinic'ten genel bir mesajdır ve böbrek satın almakla ilgileniyoruz, eğer bir böbrek satmak istiyorsanız, lütfen aşağıdaki e-posta adresimizden doğrudan bizimle iletişime geçin.
  mayocareclinic@gmail.com
  Not: Bu güvenli bir işlemdir ve güvenliğiniz garanti edilir.
  Daha fazla bilgi için lütfen bize bir e-posta mesajı gönderin.

  YanıtlaSil
 114. MEVCUT KREDİLER

  Kişisel, Ticari Nakit Kredisi, Teminatsız Kredi, Teminatsız işletme sermayesi almanız mı gerekiyor? Herhangi Bir Profil İçin Özel Olarak Geliştirilmiş Kredi Programlarımız Var, İş İhtiyaçlarınızı Karşılamak için bugün bize bir kredi uygulayın.

  Operasyon;

  Hızlı ve Basit Kredi
  Hızlı Başvuru Süreci
  24-72 Saat İçindeki Onaylar
  İsteğe Bağlı Ücret Kredisi
  5 günden az sürede finansman


  MEVCUT KREDİ HİZMETLERİ DAHİL:
  ================================
  * Bireysel Krediler.
  * İşletme Kredileri.
  * Yatırım Kredileri.
  * Ticari Genişleme Kredileri.
  * Sabit Para Kredileri
  * İnşaat kredileri.
  * Kredi Kartı Takas Kredisi
  * Borç Konsolidasyon Kredisi

  Borç / Kredi Finansmanı İsteyen ve İşletme Sermayesi Arayan Şirketlere Yeni Bir İş Kurmak Veya Mevcut İşi Genişletmek İçin Müşterilere Finansal Danışmanlık Sunuyoruz.

  İlgili Taraflar, yoluyla daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

  Posta; Howardfinancialaid@yahoo.com
  Whatsapp: +1 (573) 279-4038

  YanıtlaSil
 115. Ticari veya ticari krediler, kişisel krediler, kişisel krediler, ipotek kredileri, araba kredileri, borç konsolidasyon kredileri, risk sermayesi kredileri, sağlık kredileri vb. ))
  Yoksa herhangi bir nedenden ötürü bir bankadan veya finans kurumundan kredi almayı reddetti mi?
  Şimdi başvurun ve gerçek bir finansal kredi alın. 3 gün içinde işlenir ve onaylanır.
  PASİFİK FİNANSAL KREDİ FİRMASI Doğrulama için geçerli bir kimlik kartı veya ülkenizin uluslararası pasaportu ile% 2 düşük faiz oranıyla bireylere ve şirketlere gerçek finansal hizmetler sunan uluslararası bir kredi vericisiyiz. kredi alınmış ve geri ödeme süresi 3 ila 35 yıldır.

  Anında yanıt almak ve sınır başvurunuzu 2 iş günü içinde işleme koymak için
  Doğrudan bu posta yoluyla bize ulaşın: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

  Aşağıdaki bilgilerle bize ulaşın:

  Ad Soyad: ____________________________
  Kredi olarak gereken para miktarı: ________________
  Kredi şartı: _________________________
  Kredinin amacı: ______________________
  Doğum günü: ___________________________
  Cinsiyet: _______________________________
  Evlilik durumu: __________________________
  İletişim Adresi: _______________________
  Şehir posta kodu: __________________________
  Ülke: _______________________________
  Meslek: ____________________________
  Cep telefonu: __________________________

  Hemen yanıt talebinizi şu adrese gönderin: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

  teşekkür

  İcra Kurulu Başkanı Victoria Johnson

  YanıtlaSil
 116. İyi günler ! burada kredi talebinde bulunan tüm değerli müşterilerimize hızlı bir bildirim, şu anda uygun bir kredi faiz oranına sahip bir kredi planındayız.
  İletişim:
  e-posta: creditcentercorp.usa@gmail.com
  whatsapp: +1 (847) 453 9904

  YanıtlaSil
 117. PATRICIA HOŞGELDİNİZ KINGSMAN patriciakingsman.loans2016@gmail.com amacımız Mükemmel Profesyonel Hizmet sunmaktır.

  Bir iş adamı veya kadın mısınız? Herhangi bir mali karmaşa içinde misiniz veya kendi işinizi kurmak için paraya ihtiyacınız var mı? Güzel bir Küçük Ölçekli ve orta ölçekli işletmeye başlamak için krediye mi ihtiyacınız var? Kredi puanınız düşük mü ve yerel bankalardan ve diğer finans kurumlarından sermaye kredisi almakta zorlanıyor musunuz?

  Kredilerimiz maksimum güvenlik için sigortalıdır önceliğimizdir, Lider hedefimiz hak ettiğiniz hizmetleri almanıza yardımcı olmaktır, Programımız ihtiyacınız olanı bir an önce almanın en hızlı yoludur. Aylık giderlerinizin üzerindeki yükü hafifletmek için ödemelerinizi azaltın. Tatillerden eğitime ve benzersiz satın alımlara kadar her amaç için kullanabileceğiniz esneklik kazanın

  Aşağıdakileri içeren çok çeşitli finansal hizmetler sunuyoruz: Bireysel Krediler, Borç konsolidasyon kredileri, Ticari Krediler, Eğitim Kredileri, İpotekli Teminatlı Krediler, Teminatsız krediler, Mortgage Kredileri, Ödeme Kredileri, Öğrenci Kredileri, Ticari Krediler, Araç Kredileri, Yatırım Kredileri, Kalkınma Kredileri, Satın Alma Kredileri, İnşaat Kredileri, bireyler, şirketler ve tüzel kişiler için yıllık% 2 düşük faiz oranına sahiptir. Genel Kredi programımızla aileniz için en iyisini alın ve hayallerinizdeki eve sahip olun.

  HER TÜRLÜ KREDİ SUNUYORUZ - UYGUN KREDİLER İÇİN BAŞVURUYORUZ.

  Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin: patriciakingsman.loans2016@gmail.com
  Lütfen bize kredi bilgileri ile geri yazın;

  BORÇLANMA BİLGİLERİ

  1) Tam İsimler:
  2) Ülke:
  3) adresi:
  4) Devlet:
  5) Cinsiyet:
  6) Medeni Hali:
  7) Meslek:
  8) Telefon Numarası:
  9) Aylık gelir:
  10) Kin'den Sonraki:
  11) Gereken Kredi Tutarı:
  12) Kredi Süresi:
  13) Kredinin Amacı:
  14) Krediye ihtiyacınız olan belirli tarih:

  Eğer bir kredi almak istiyorsanız o zaman bize kredi gereksinimi ile yazın.
  Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Saygılarımla,
  Bayan Patricia Kingsman
  patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Biz en kısa sürede sizden haber bekliyoruz

  İlgilenen başvuru sahipleri e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmelidir: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  YanıtlaSil
 118. Benim adım Bayan Patricia Kingsman, 2020 yeni yasal kredi vericisiyiz ve 500.000.00 $ ve 5.000.000.00 $ 'dan teklif ettiğimiz finansal yardıma ihtiyaç duyan herhangi bir kuruluşa yardım etmeyi seviyoruz ve ayrıca Euro ve Pound cinsinden kredi veriyoruz. yardım lütfen bize bir e-posta gönderin: patriciakingsman.loans2016@gmail.com böylece kredi işleminizin gerçekleşebilir böylece önümüzdeki 8 saat içinde kredi ile olacak hızlı bir transfer ve herhangi bir gecikme olmadan güvenlidir. Yani e-posta: ilgileniyorsanız patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  E-posta: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  YanıtlaSil
 119. HER TÜRLÜ KREDİ SUNUYORUZ - UYGUN KREDİLER İÇİN BAŞVURUYORUZ.

  Bir iş adamı veya kadın mısınız? Herhangi bir mali karmaşa içinde misiniz veya kendi işinizi kurmak için paraya ihtiyacınız var mı? Güzel bir Küçük Ölçekli ve orta ölçekli işletmeye başlamak için krediye mi ihtiyacınız var? Kredi puanınız düşük mü ve yerel bankalardan ve diğer finans kurumlarından sermaye kredisi almakta zorlanıyor musunuz? İlgilenen başvuru sahipleri e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmelidir: Patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Kredilerimiz azami güvenlik için sigortalıdır önceliğimizdir, Lider hedefimiz hak ettiğiniz hizmetleri almanıza yardımcı olmaktır, Programımız ihtiyacınız olanı bir an önce almanın en hızlı yoludur. Aylık yükünüzü hafifletmek için ödemelerinizi azaltın masraflar. Tatillerden eğitime ve benzersiz satın alımlara kadar herhangi bir amaç için kullanabileceğiniz esneklik kazanın. İlgilenen başvuru sahipleri e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmelidir: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Aşağıdakileri içeren geniş bir finansal hizmet yelpazesi sunuyoruz: İş Planlaması, Ticari ve Kalkınma Finansmanı, Mülkler ve İpotekler, Borç Konsolidasyon Kredileri, Ticari Krediler, Özel krediler, Bireyler, şirketler için yıllık% 2.00 düşük faiz oranına sahip Ev Yeniden Finansman Kredileri ve tüzel kişiler. Genel Kredi programımızla aileniz için en iyisini alın ve hayallerinizdeki eve sahip olun. İlgilenen başvuru sahipleri e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmelidir: Patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  HER TÜRLÜ KREDİ SUNUYORUZ - UYGUN KREDİLER İÇİN BAŞVURUYORUZ.

  Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin: patriciakingsman.loans2016@gmail.com
  Lütfen bize kredi bilgileri ile geri yazın;
  - Tam Adı:
  - Gerekli kredi tutarı:
  - Kredi Süresi:
  - Kredinin amacı:
  - Şehir ülke:
  - Telefon:
  - Bizden nasıl haberin oldu:

  Eğer bir kredi almak istiyorsanız o zaman bize kredi gereksinimi ile yazın. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin: patriciakingsman.loans2016@gmail.com
  Saygılarımla,
  Bayan Patricia kral

  Biz en kısa sürede sizden haber bekliyoruz

  İlgilenen başvuru sahipleri e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmelidir: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  YanıtlaSil
 120. Selamlar..
  % 2 faiz oranıyla güvenli ve teminatsız krediniz için lütfen bizimle iletişime geçin.
  ........................................

  Ekonominin zorluğu bu yıl sizi etkiliyor mu? Cevabınız evet ise, bir krediye ihtiyacınız var. Ben borç verme şirketi sahibi Bayan Patricia Kingsman,% 2 faiz oranıyla güvenli ve güvenilir krediler sunuyoruz.

  * Finansal olarak sıkıldınız mı?
  * Kredi ve borçları ödemek için fon arıyor musunuz?
  * Kendi işinizi kurmak için finansman mı arıyorsunuz?
  * Çeşitli amaçlar için özel veya ticari kredilere mi ihtiyacınız var?
  * Büyük projeler yürütmek için kredi mi arıyorsunuz?

  Yukarıdaki sorunlardan herhangi birine sahipseniz, size yardımcı olabiliriz, ancak% 2 faiz oranında kredi verdiğimizi anlamanızı istiyorum.

  * 95.000.000 USD'ye kadar herhangi bir şey ödünç alın.
  * Ödemek için 1 ila 20 yıl arasında seçim yapın.
  * Aylık ve Yıllık geri ödeme planı arasından seçim yapın.
  * Esnek Kredi Koşulları.
  Eğer ilgileniyorsanız lütfen bu e-posta adresi ile bizimle tekrar kontrol edin: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Bu kredi işleminin sonunda kredinizi alacağınıza dair% 100 garanti veriyoruz.Güvenlik kontrolü, kredi kontrolü yok

  Saygılarımızla
  Patricia Kingsman
  Patricia Kingsman kredi şirketi

  YanıtlaSil
 121. Herkese merhaba

  İsmim Mustafa Eymen Yusuf ve ben Türkiye'den tüm kredi arayanlara kredi veren sadece bir gerçek kredi şirketi olduğunu söylemek istiyorum ve kredimde bana yardımcı oldular şirketin adı Patricia Kingsman kredi şirketi ve kredi kredi ile bana yardımcı oldu borç veren onun adı Bayan Patricia Kingsman yani dolandırıcılık olmadan bir krediye ihtiyacınız varsa şimdi bu şirkete gitmek ve kredi almak orada kredi güvenli ve hızlı onların posta patriciakingsman.loans2016@gmail.com yani diliyorum tüm iyi kredi arayanlar bu kredi sunan gerçek bir şirket.

  E-posta: Patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Hepinize saygılarımla

  YanıtlaSil
 122. Herkese merhaba, benim adım Defne Eylül Hiranur Zeynep, Türkiye'den şimdi kredi aldım Bayan Patricia Kingsman kredi şirketinden 2020 yeni yasal kredi şirketi ve uzun zamandır kredi almadım onlardan kredi aldım onlardan bugün ve şimdi bu mesajı gönderiyorum gibi ben çok mutluyum bu şirket çok büyük bir krediye ihtiyaç duyan herkes bu şirketle temas onlar gerçek büyük vardır posta patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  YanıtlaSil
 123. Herkese merhaba benim adım Muhammed Emin Arda ve ben İstanbul Türkiye'deyim ve internette bulundum ve daha önce dolandırıldıklarını söyleyen insanları duydum ve acilen bir krediye ihtiyacım var, bu yüzden gördüm bir kredi çevrimiçi şey için başvurmaktan korktum 3 kişi Bayan Patricia Kingsman kredi şirketi hakkında tanıklık ettiler, ondan önce hiç bir kredi için başvurmadım ondan kredi aldım ve dolandırıldımdan korktum ama insanların bu kredi şirketinden söylediklerine ve uyguladıklarına inandım ve her şey para cezası ve onlar bana bu yüzden bir dolandırıcılık öylesine oturdu ve ben düşündüm ve onlara geri aldım ve onlara söyledim çok korktum söyledim kredi transfer için kullanılacak transfer ücreti göndermek için söyledi Bunu daha önce hiç yapmadım ama Bayan Patricia Kingsman bana yardım edeceklerine güvenmem gerektiğini söyledi, bu yüzden yaptım ve kredimin transferi için göndermem gerektiğini söyledikleri ücreti göndermeye gittim sadece bir uyarı aldım sırtımdan para var hesabım. Bugün çok daha önce hiç scammed olmuştur mutluyum ve ben bir kez kredi aldı bu yüzden şimdi mutluyum ve ben ve ailem de mutlu olacak, bu yüzden kredi ihtiyacı olan herkes bu şirketten aldatmaca olmadan başvurmalıdır çünkü o gerçek ve harika ve ben Tanrı'nın onu orada krediler insanlara yardım etmek için kullanmaya devam etmelidir dua ediyorum. onun posta adresi patriciakingsman.loans2016@gmail.com.

  Bir kez daha Muhammed Emin Arda olarak kalıyorum

  YanıtlaSil
 124. Benim adım NILÜFER ŞEBNEM YONCA ben Türkiye'den bu şirketin kredi verdiklerini duydum ve onlardan bir kredi başvurusu yaptım aldatmaca hakkında söylediklerini duydum ama bu şirket bana yardımcı olmadan önce hiç aldatmaca olmamıştı kredi böylece krediye ihtiyaç duyan herkes onlardan başvurmalıdır orada krediler orada hızlı ve güvenli posta adresi patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  YanıtlaSil
 125. Herkese merhaba

  Benim adım Bünyamin Ertuğrul, Türkiye'denim ve Ankara şehrinde yaşıyorum. Çevrimiçi bir kredi arıyordum ve tüm i dolandırıcılar ama Patricia Kingsman kredi şirketi denilen bu kredi şirketi bulundu ve ben insanlar orada iyi işler hakkında tanıklık gördüm bu yüzden ben bir kez daha mutlu olacak denemek karar verdi 350.000,00 Euro'luk bir kredi için başvuruda bulundu ve kredi veren Bayan Patricia Kingsman 8 saat içinde kredimin banka hesabımda olacağını temin etti, bu yüzden bugün çalıştığım için bankamın bana 350.000,00 Euro'luk bazı fonlar olduğunu mesaj yazdığını gördüm hesabım ve ben Patricia Kingsman teşekkür çünkü o gerçek çünkü herhangi bir online kredi gerekiyorsa benim gibi bu şirketten uygulamak gibi aldatmaca etmeyin çünkü o online kredi veren tek gerçek şirket. Posta adresleri patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  YanıtlaSil
 126. Benim adım Hira Nur Erva ben Türkiye'den 2020 yeni yasal kredi şirketinden kredi aldım ve bugün kredimde bana yardımcı olan şirketin adı Patricia Kingsman kredi şirketi, sahip olduğum en güzel kredi şirketi şimdiye kadar onlardan bir kredi için başvurdu ve ben yaptım tek şey ben ödemek gerektiğini söyledi hemen transfer ücreti ödemek oldu ve hemen ben kredi ile oldu sonraki 8 saat içinde ödeme yapmak üzgünüm ben yapamam Bana ne kadar yardımcı olduklarını söyleyin ama çok miktarda para var, bu yüzden gerçek bir krediye ihtiyacınız varsa, bu onların posta adresiyle iletişime geçmek için doğru kredi şirketi patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  YanıtlaSil
 127. Herkese iyi günler benim adım Meryem Sümeyye Rabia Melisa ve ben Türkiye'den bu şansı kullanmak istiyorum. Şimdi bu mesajı internete yazmak zorundayım, eğer biriniz gerçek bir kredi arıyorsa, bu benimle iletişime geçmek için doğru şirketse bir iş kadını ve ben 2018 yasal bir şirkette kredi için başvuruda bulundum ve şirketin adı Patricia Kingsman kredi şirketi, 2018'den beri insanlara yardım ediyorlar ve şimdi 2020'dayız ve onlardan kredimi aldım, eğer biri Eğer bir kredi gitmek gerekir ve onlardan başvurmak çünkü onlar gerçek ben sadece size bir kredi ile ilgili yardıma ihtiyacı olan insanlar aldatmaca yok dua bu yüzden bir kredi okunması gerekiyorsa internette bu mesajı yazmak için bu şansı kullanıyorum yanlış şirketten başvurduğunuzda dolandırıcı olmayacak şekilde bu şirketten kredi uygulayın. posta adresleri patriciakingsman.loans2016@gmail.com.

  Herkese iyi günler ve dua ediyorum ki bugün olduğum gibi hepiniz mutlusunuz

  YanıtlaSil
 128. Benim adım Cemre Büsra Elanur ve ben Türkiye'den geldim bu sefer internette herkese kredi almak için nasıl kullandığımı anlatmak istiyorum 3 kez dolandırıldıktan sonra 3 kez Patricia Kingsman kredi şirketinden kredi başvurusu yaptım onun iyi çalışmaları ve nasıl insanlara yardım etmek için bu yüzden başvurmaya karar verdi ve o bana ne yapmam gerektiğini söyledi korktum ama bu sabah yaptım şimdi ben sadece orada benim banka orada hesabımda para bir uyarı aldı ve kontrol tutarı ve benim kredi oldu ben çok mutluyum. Bu yüzden bu kez kullanmak ve internette herkese bir kredi gerekiyorsa bu şirketin gerçek olduğunu söylemek istiyorum Bu şirket başvurmak için doğru şirket benim gibi dolandırılma çünkü bu şirketten onların scammers dışarı ve Mutlu olacaksın. posta adresleri patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  YanıtlaSil
 129. Benim adım Zeynep Azra Eylül Türkiye'den ve İzmir ilinde yaşıyorum bu kez internete yazmak istiyorum, Patricia Kingsman kredi şirketi adı verilen bu şirketten 5 milyon Türk lirası kredi fonumu yeni aldım ilk önce insanların internette ne söylediğine inanmadım ama denemeye karar verdim ve 2 gün önce kredi başvurusunda bulundum ve bankamdan hesabımda 5 milyon Türk lirası toplamı ve hemen bir çağrı aldım bankamdan bir uyarı aldım Patricia Kingsman kredi şirketi beni aradı ve kredimi alıp almadığımı sordu ve onlara evet dedim, böylece herkesin bir krediye ihtiyacı varsa oraya daha fazla insan getirmeliyim dedim. bir kredi bu onlar gerçekten başvurmak için şirket olduğunu ve şimdi kredi veren gerçek bir kredi şirketi olduğunu ve bu şirketin Patricia Kingsman kredi şirketi olduğuna inanıyorum, bu yüzden eğer herhangi biri acil bir krediye ihtiyaç ve bu önemlidir doğru şirket başvurmak. Orada posta adresi patriciakingsman.loans2016@gmail.com.

  Sonunda gerçekten mutluyum ve şimdi kendi işimi kurabilirim. Teşekkür ederim Patricia sen harikasın ve Tanrı seni ve şirketini korusun.

  YanıtlaSil
 130. Benim adım Gwendolyn Tammie Shari Türkiye'den geliyorum, bu sefer internetteki herkese gerçek kredi sunan tek bir şirket olduğunu ve o şirketin Patricia Kingsman olduğunu söylemek istiyorum. Son 3 hafta boyunca çevrimiçi bir kredi arıyordum ve sahip olduğum tek şey, bana çok fakir olduğumu bildiğimi ve kendimi öldürmek istediğimi bildiğime dair paramın dolandırıcılığını sağladı. Bu şirket ilk başta kredi vermek ben diğer borç veren diğer tanıklıklar gördüm neden inanmadım ve hepsi dolandırıcılık döndü. Bu şirketten başvuru yapmama izin verdim ve doğru olup olmadığını görüyorum ve hemen uyguladım bana yapmam gereken her şeyi anlattılar ve kabul ettim ve 8 saat içinde kredi ile birlikte olacağımı garanti ettiler çünkü hızlı transfer hizmeti kullanıyor. İlk başta inanmadım ama 8 saat önce kredimi bekledim bankamdan bir uyarı aldım ve tutun benim kredim olduğunu görünce çok şok oldu ve ben doğru şirkete yönlendirdiğim için Tanrı'ya dua ettim Bugün bana internette yazarken bana yardımcı olan şimdi bu şirketten kredimi aldım ve bir krediye ihtiyacınız varsa diğer insanlara tanıklık etmek için bu zamanı kullanıyorum bir krediye aldanmayın bu doğru şirket başvurmak. Posta adresleri patriciakingsman.loans2016@gmail.com ve e-posta adresi olmayanlar için şirket whatsapp numarası +1 (575) 655-0066'dır.

  Bu şirket gerçek ve harika bir kredi şimdi başvurmak ve kredi beklemek neden bu şirket ile mutlu olacak çünkü.

  Herkese teşekkürler ve ben Gwendolyn Tammie Shari olarak kalıyoruz.

  YanıtlaSil
 131. İyi günler Benim adım Hatice Rabia Sevval Türkiye'den bu şirketim Patricia Kingsman insanlardan bahsettiğim gerçek bir kredi istemedim ama sadece bu şirketi denemeliyim ve insanların söylediklerinin doğru olup olmadığını görüp onlardan dün kredi ve ben sadece bugün Patricia Kingsman kredi şirketi benim kredi aldı kimseden bu mesajı okuduysanız ve bu şirketten bir kredi başvurusu gerekiyor çünkü onlar bu şirket size gerçek kredi online sunan tek şirket yardımcı olacak. Onlardan başvurduğum kredi $ 75,000.00 dolardı ve 8 saat içinde kredimi aldım, bu yüzden gerçek bir krediye ihtiyaç duyuyorsanız arkadaşlarım dolandırılmıyor. Orada krediler ilgileniyorsanız posta adresleri patriciakingsman.loans2016@gmail.com ve onların whatsapp numarası +1 (575) 655-0066.

  YanıtlaSil
 132. Herkese merhaba

  Ben Ömer Faruk Ibrahim ve İstanbul Türkiye'denim. Çevrimiçi bir kredi arıyordum ve daha önce hiç kredi başvurmamıştım ve çok iyi aradım ve orada gerçek bir şirket aradım, kendim Patricia Kingsman adlı bir şirket buldum ve insanların bu şirket hakkında söylediklerini gördüm çok korktum şirketten bir kredi için başvurmaya karar doğruydu ve ben başvuru yaparken bir iş başlatmak için 150.000,00 TL kredi gerekiyordu o bana tüm yapmam gerektiğini söyledi ve o 8 saat içinde ben gidiyordu bana güvence verdi benim kredi ile olmak için tamam dedim ve ben tam olarak 8 saat bekledi ben şimdi bu yazıyorum gibi bu şirketten benim kredi almak ben daha önce scammed hiç ve bu şirket harika insanlar dolandırıcılık hakkında konuşurken duydum ama ben daha önce hiç dolandırılmadı ve bunun için Tanrı'ya şükrediyorum. Yani gerçek bir krediye ihtiyacınız varsa herkes bu başvurmak için doğru şirket onlar size yardımcı olacaktır ve size kredi alacaksınız kesin zamanı olan kredi alacaksınız zaman. Sadece bu mesajı herkese yazmak zorundayım, böylece gerçek bir krediye ihtiyacınız varsa yanlış şirketten kredi başvurusu yapmayacaksınız ve mutlu olacaksınız. Posta adresleri patriciakingsman.loans2016@gmail.com.

  YanıtlaSil
 133. herkese iyi günler

  Benim adım Vanessa Jodi Ben Konya Türkiye. Ben gerçek bir krediye ihtiyacınız varsa herkes Patricia Kingsman para ihtiyacı olan birkaç gün uygulamak için doğru şirket olduğunu internete yazmak için bu kez kullanmak istiyorum ve ben bir kredi gördüm bir şirket gördüm ve ben başvurdu Bu şirket paramı 2 kez aldattı, çok üzgündüm çünkü paraya ihtiyacım vardı, bu yüzden başka bir şirket aramaya karar verdim ve aynı şirketin de para yatırmamı söylediği başka bir şirketten başvurdum ve yaptım ve asla kredimi aldım Bana ne olduğu gibi bir ev almak için acil paraya ihtiyacım var çünkü yakında bir ev almazsam ev sahibim ben ve ailemi evinden uzaklaştıracak, bu yüzden kendi evimi almam gerekiyordu. Ben tekrar arama yaparken ben bu şirketi Patricia Kingsman gördüm ben şirket gerçekten gerçekten harika olduğunu bu yüzden şirkette tanıklık bir sürü kişi gördüm ilk başta ben uygulamaktan korkuyordum çünkü ben 2 kez kandırıldım bu yüzden kendime denememe izin ver dedim ve bu şirketin gerçek olup olmadığını görmek için başvurdum. Başvurduğumda bana yapmam gereken her şeyi söyledim hala korktum ama onlara güvendim ve 8 saat içinde kredimle birlikte olacağımı temin ettim ve kredim için istedim ve gözlerimde bir uyarı aldım banka hesabımdan 200.000 Euro toplamı olduğunu ve bir süre önce şirket beni aradı ve kredimi alıp almadığımı sordu ve onlara evet ve o teşekkür ettim ve yazarken çok mutlu oldum internette bu mesaj şimdi bu şirket de benim 2 kardeş yardımcı oldu böylece gerçek bir kredi gerekiyorsa herkes Patricia Kingsman başvurmak için doğru şirket. Paraya ihtiyacınız varsa, sadece posta veya whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz ve posta adresleri patriciakingsman.loans2016@gmail.com. Mesajımı okuyan, güvende olan ve bu şirketten başvuru yapan herkese teşekkür ediyorum çünkü onlardan memnun kalacaksınız.

  YanıtlaSil
 134. My name is Hüseyin Poyraz Hasan Deniz. I am from İstanbul turkey i want to write to the internet that if you need a real loan Patricia Kingsman is the real loan company that gives loan i applied for a loan from this company last week Friday and i just received my loan from them today so everyone if you need a real loan without been scammed this is the right company to apply from thus company is truly great and they are real so many people that have been scammed if you need a loan without being scammed this is the real company that gives loans i applied for a loan from this company Patricia Kingsman and i received my loan today so anyone around the world if you need a true loan locate this company and be rest assured that this company is going to put a smile to your face. the company can be contacted via mail or whatsapp their mail address is patriciakingsman.loans2016@gmail.com and there whatsapp number is +1 (575)655-0066. Thanks to anyone that will read this message this company does not know am doing this am only doing it for people in need of a real loan to be safe.

  YanıtlaSil
 135. Ben Brayden Wyatt Bryce adıyla bir polis memuruyum ve Adana Türkiye'de yaşıyorum. Birkaç gün önce çevrimiçi bir kredi arıyordum ve sadece paramı bana sahtekâr insanlar buldum. Gerçekten ABD'de bir proje için bu krediye ihtiyacım var ve ben bir gün birkaç kez hile edilmişken görev dışı kaldım, bu kez kredi veren gerçek bir şirket için tekrar aramaya karar verdim Patricia Kingsman kredi şirketi ve çok fazla adıyla bu şirketi buldum insanların bu şirket hakkında tanıklık ilk başta inanmadım ama aradığım kredi uygulamak karar verdi 570.000,00 TL toplamı ben bu şirketten uygulanan ve onlar bana yapılması gereken tüm söyledi onlara güvendim ve ben Yapmamı söylediklerini yaptım ve 8 saat içinde kredimle güvenli bir şekilde olacağımı temin ettiler, onlara asla inanmadım ama tam 8 saat içinde kredimi bekledim, şirketten bir çağrı aldım. henüz kredimi aldım ve ben hayır dedim. Bankama gitmemi ve hesabımı kontrol ettim, bankamın bana itaat ettiğim bir uyarı göndermeyebileceğini söylediler ve bankama gittim ve hesabımı gözlerimden kontrol ettim kredimi gördüm hesabımda daha önce sahip olduğum para 1000 idi. 00 TL ve ben şimdi 571.000,00 TL nabız paramı buldum ve kredim 571.000,00 TL oldu. Çok mutluyum ve bu şirkete teşekkür ediyorlar. Gerçek bir krediye ihtiyacınız varsa, Patricia Kingsman'ın bu şirketten başvurmak için doğru şirket olduğunu, yani bir krediye ihtiyacınız varsa herkesin bu şirketle iletişime geçebileceğini bilmesi için az zamanımı kullanmak istiyorum. posta veya whatsapp yoluyla ama posta adresi patriciakingsman.loans2016@gmail.com böylece whatsapp kullanmıyorum

  YanıtlaSil
 136. Benim adım Berfin Belinay Hiranur ve ben Türkiye'den küçük bir Diyarbakır şehrinde yaşıyorum. Benim bankadan bir kredi alamıyorum beri sadece bir kredi arıyordum ve sadece insanlar paramı scamming insanlar bulduk. Geçen hafta bir kredi şirketi tarafından dolandırıldım ve Tanrı hayatımı sona erdirmeye hazır olduğumu biliyordu ama kendime yardım etmeye hazır dürüst bir şirket görüp görmeyeceğimi söyleyeyim dedim. Bu yüzden yerleştim ve bir şirket aradım ve bu şirket hakkında çok iyi yorumlar okudum Patricia Kingsman ve korkarım korktuğum diğer insanlar gibi şanslı olup olmadığımı göreyim ama kendime bir şans verdim ve başvurdum 80.000,00 Euro'luk bir kredi için ben bu şirkete aldatmaca olduğunu açıkladı ve onlar onlar daha önce ülkemden çok sayıda insan yardımcı oldu size yardımcı olacak endişe değil anlattı. Bu yüzden bu şirkete bir şans verdim ve 8 saat içinde kredimle birlikte olacağımı garanti etmedim, inanmadım ama kredimi bekledim. Tam 8 saat içinde hesabımın 80.000,00 Euro ile kredilendirildiğine dair bir uyarı aldım. Patricia Kinsgman sayesinde bu şirket Tanrı'ya gönderildi. Ve kendime bir söz verdim, bu şirketi bana nasıl yardımcı olduklarına dair nasıl tanıklık edeceğime dair bu şirket, şimdi bunu yaptığımı bilmiyorum. burada size borç vermek istediği sahte insanlar tarafından aldanmayın. Neredeyse sadece bu şirket ile posta veya whatsapp yoluyla iletişim kurabilir ve iletişim bilgileri patriciakingsman.loans2016@gmail.com whatsapp +1 (575) 655-0066 olduğunu unuttum. Bu şirket gerçek ve doğrudur, bu yüzden bu mesajı okuyan herkes ve ilgileniyorsanız bu şirketle iletişime geçin çünkü sorunlarınızı çözmenize yardımcı olabilecek tek kişi onlar.

  YanıtlaSil
 137. Patricia God sizi ve şirketinizi kutsasın

  Benim adım Veronica Rose Holly. Ben İstanbul Türkiye'yim aldatmadan gerçek bir krediye ihtiyaç duyan herkese Patricia Kingsman'dan başvurulması gerektiğini söyleyecek bir şeyim yok, çünkü bu şirket hakkında çok iyi ve harika yorumlar okuduktan sonra bugün bu şirketten kredi başvurusunda bulundum. Borçlarımı ödemek için bir kredi başvurusunda bulundum ve tüm çocuklarım okul ücretlerini ödemek için bu paranın bir kısmını kullanacağım için ihtiyacım olan tek şey 50.000,00 Euro'ydu. Şimdi internette bu yazıyorum gibi ben bugün bu şirketten benim kredi aldı ve ben asla tekrar mutlu olacağını inanıyorum çok mutluyum çünkü ben çok geçti ve Tanrı'ya Tanrı'ya şükrediyorum Tanrı onu kutsasın ve onun yüzüme bir gülümseme koymak için onun şirketi. Türkiye'den ve diğer ülkelerden kredi almak isteyen diğer ülkelerden yardımcınız burada ve şirket Patricia Kingsman. Patricia Kingsman kredi şirketinden başvuran herkes sorun yaşamayacak, çünkü kredinizi tam olarak size söylediği zaman alacaksınız. şirket posta adresleri Patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Tanrı bir kez daha sizi Patricia Kingsman'ı kutsasın ve insanlara yardım etmeye devam etmek için uzun süre yaşayabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 138. Benim adım Irem Melisa Duru ve ben Kayseri'den Türkiye'deyim, şimdi Patricia Kingsman kredi şirketinden kredimi aldım ve bu şirketi duydum ve bunun sahte bir şirket olduğunu düşündüm ama şimdi bu şirketin bana yardımcı olduğu için çok mutluyum ve% 100 bu şirket gerçek bir kredi ihtiyacı olan herkes şu andan itibaren başvurmak için doğru şirket bu 250.000,00 TL benim iş için bir kredi için başvurdu ve bu şirket gecikmeden bana yardımcı oldu ben çok mutluyum çünkü bu şirket tanıklık diğer insanların bunu yaptığını gördüm ve bu şirketin bana nasıl yardımcı olduğuna dair tanıklık eden kişiler arasında olmaktan mutluluk duyuyorum, böylece gerçek bir krediye ihtiyacınız varsa herkes burada. iletişim bilgileri patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  YanıtlaSil
 139. My name is Abdullah Alperen Miraç Berat I am from İstanbul Turkey. I want to use my little time to write to the internet to people in need of a real loan that if you need a loan without getting cheated Patricia Kingsman is the right company to apply from i am a teacher of Mathematics and English and i was cheated 2 time by a fake company who clam to be lenders but i no longer worry because Patricia Kingsman has already helped me so if you need an urgent loan to do anything this company is going to put a smile to your face i have also introduced most of my friends to this company and only 2 of my friends told me they have received there loans already one of my friend received a loan of $500,000.00 US dollars and the other of my friend received the sum of £95,000.00 GBP Pounds so anyone in need of an online loan apply from this company and you will be happy no doubt about that because this company is really helpful and God will continue to use them to help people in need of a loan. If you need an online loan apply from this company and contact them via this means email address patriciakingsman.loans2016@gmail.com and also you can contact them via Whatsapp +1 (575)655-0066. Regards to anyone who reads my messages.

  YanıtlaSil
 140. herkese iyi günler

  Benim adım Furkan Umut Yasin Türkiye'den geliyorum bu küçük zamanı kullanmak istiyorum internete ayin yapmak zorundayım ki gerçek ve yasal bir krediye ihtiyacınız varsa Patricia Kingsman başvuruda bulunduğum doğru şirket 2 başvuruda bulundum. bir kredi için ve Patricia Kingsman başvurduğum üçüncü şirket oldu ben 8 gece zaman içinde Patricia Kingsman kredi şirketinden kredi aldı şirket bana söyledi böylece dolandırıcılık olmadan çevrimiçi bir kredi ihtiyacı olan herkes Patricia Kingsman ans başvurun Bu şirketten memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu şirkete sadece mail yoluyla ulaşabilirsiniz veya whatsapp mail adresi patriciakingsman.loans2016@gmail.com Whatsapp +1 (575) 655-0066. Bu mesajı tüm dünyada okuyan herkese saygılarımla.

  YanıtlaSil
 141. Saygılarımla, ismim Mustafa Ahmet ve Türkiye'den duydum ki insanlar Patricia Kingsman adlı şirket hakkında tanıklık ettiler ve bu benim ilk kez çevrimiçi kredi başvurusu yapıyorum aldatmaca nedeniyle çevrimiçi kredi başvurmaktan korktum internette ama bu şirket hakkında pek çok tanıklık okuduktan sonra denemeye karar verdim ve Patricia Kingsman kredi şirketi denilen bu şirketten kredi için paraya ihtiyacım vardı ve 300.000,00 Euro'luk bir krediye ihtiyacım vardı. Bu yüzden başvurdum ve ne yapacağımı söyledim korktum ama şirkete bana yardımcı olma şansı verdim ve 8 saatten daha kısa bir sürede hesabımda kredimi alacağımı garanti ettiler. Asla inanmadım ama 8 saatten daha az bir süre bekliyordum bankamdan 300.000.00 Euro tutarında bir çağrı aldım ve derhal bankam beni aradı şirketle iletişime geçtim ve kredimi aldığımı bildirdim ve bugün mutluyum. Eğer mesajımla karşılaşırsanız ve okursanız ve bu şirketten geçerli bir kredi başvurusunda bulunursanız ve bu şirketten memnun kalacağınızdan emin olursanız, bu şirketin Tanrı tarafından gönderildiğine inanıyorum ve son dua ettiler ve insanlara yardım etmeye devam ediyorum . Bu şirketle posta adresi aracılığıyla patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  YanıtlaSil
 142. Patricia Kingsman'a borçlarımda bana yardım ettiği için teşekkür ederiz.

  Benim adım Emine Hayrunnisa İhsan, Türkiye'denim ve İstanbul şehrinde yaşıyorum. Bir ay önce bir çevrimiçi kredi arıyordum ve internette farklı kredi verenler gördüm ve bazı sahte tanıklıklar ile onlardan başvurdum ve tüm sahip olduğum scammers'ım 6'dan fazla şirkete başvurdum ve tüm yol boyunca kandırıldım. Bu yüzden ben arama yaparken yardım bulacaksınız ve yasal bir kredi şirketi aramak için yerleşmiş tekrar kontrol etmeye karar verdi kadar umut vazgeçti ben Patricia Kingsman kredi şirketi adlı bu şirket bulundu insanlar hakkında yorumların bir sürü gördüm onu ama ben birkaç kez aldattı çünkü ben bir aldatmaca olduğunu düşündüm ama ne yapmam istendi yaptım ve benim kredi için bekledi ve Bayan Patricia Kingsman 8 saatten daha kısa bir sürede kredi ile güvenli bir şekilde inanmadım söyledi çünkü ben de bir aldatmaca olduğunu düşündüm o gün Türkiye'de gece oldu ve ben uyandım gibi yuva sabah uyudum benim bankadan hesabımda para olduğunu ve hemen onaylamak için bankamı aradım bir uyarı aldım ve banka yöneticisi derhal bankaya gelmemi söyledi ve banka müdürü hesabımı kontrol ettikçe banka açıldı derhal ABD Doları olan 135.000,00 USD tutarında bir miktar gördük ve yöneticime başvurduğum online kredi ve bankam yönetmek online hala gerçek ve yasal bir kredi şirketi varsa r şok oldu Patricia Kingsman sayesinde çok mutluyum çünkü internette yazmaya karar verdim çünkü diğer insanların bunu yaptıklarını gördüm ve bu şirket hakkında tanıklık ettim, bu yüzden bu mesajı gönderiyorum Bu şirketten daha önce aldatılmış olsanız bile krediye ihtiyaç duyan herkese online olarak başvurun ve bu şirketin sizi hayal kırıklığına uğratmayacağından emin olun. Saygılarımla mesajımı okuyan herkese ve bu şirketle mail patriciakingsman.loans2016@gmail.com aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz, ayrıca 1 (575) 655-0066 numaralı Whatsapp'ı kullanırlar. Bir kez daha mesajımı okuyan herkese saygılarımı sunuyorum ve dua ediyorum, bugün bu şirkette olduğum için mutlu oluyorsunuz çünkü bu şirkete yardım etmek için daha fazla insan getiriyorum.

  YanıtlaSil
 143. Selamlar herkes ya da herkes benim adım Azizbek Bakytbek Candanin İzmir Türkiye'den duyduğum Patricia Kingsman adlı bu şirket hakkında duydum ki, dünyanın her yerindeki kredilere sahip insanlara bir kez çevrimiçi kredi aradım ve 2 şirket tarafından aldatıldım hangi sahte oldu ve o zaman ben hiç iyi kredi şirketi internetten gelebilir inanmadım ben Patricia Kingsman kredi şirketi adında bu şirket bulana kadar insanlar bu şirket hakkında tanıklık buldum ve ben neden şaşırdım ben bir sahtekarlık olduğunu düşündüm bu şirketi zamanında bulamadık. Başvuru yapana kadar insanların şirket hakkında söylediklerine asla inanmadım ve aradığım miktar büyüktü ve kredi miktarı 10.5 milyon ABD doları olan bir gayrimenkul için denedim ve bu yüzden başvurdum ve bayan Patricia Kingsman benimle konuştum ama kredim büyük olduğu için kredimi almam sadece 15 saat sürdü, çünkü kredi servisinin kredi almak için 8 saat olduğunu söylediler Bana söylemiş olduğu tek şey, bir kez korktuğumda bir aldatmaca olduğunu söylediğimde bankanın kredimi banka hesabıma aktarmak için kullanacağı banka havalesi ücretini yatırmaktı. belirtilen bir transfer ücreti yatırdı denedim ve tüm yatırdım 15 saatten daha az bir süre içinde bankamdan banka hesabım ve her şeyim 10.5 milyon dolar olan para miktarının kredilendirildiğini belirten bir mesaj aldım para hakkında detaylar ve kimden geldi olduğunu görüyorum Patricia Kingsman oldu ilk gördüğümde bana yardımcı oldu ben şaşırdım gözlerime hiç inanmadım ama doğruydu. Bu yüzden kendime söyledim çünkü diğer insanlar şirketin iyi niyetler hakkında tanıklık etmesine yardımcı oldular, bu gün çevrimiçi bir yasal kredi şirketini görmenin kolay olmamasına neden olmama izin verin, böylece hile yapmadan çevrimiçi bir krediye ihtiyaç duyan herhangi bir yerden bu şirketten başvurmak çünkü onlar sadece bunu onaylamak yardımcı olabilir ve bu çok mutluyum ve bu şirketin benden daha mutlu diğer insanlar yapacak biliyorum biliyorum. Whatsapp kullanılan posta ile Whatsapp bt bu şirkete ulaşabilirsiniz çünkü şirketin daha hızlı posta adresi patriciakingsman.loans2016@gmail.com ve Whatsapp +1 (575) 655-0066. İzmir Türkiye'den Azizbek Bakytbek Candanin herkese teşekkürler.

  YanıtlaSil
 144. Herkese selam. Benim adım Aymelek Toulin Rahsheda Roxelana ben Türkiye'den Patricia Kingsman kredi şirketi adı verilen bu şirket hakkında ifade verdi ve ben de Patricia Kingsman kredi şirketi God bear adlı bu şirket bulana kadar 3 kez aldatmaca kurbanı olduğunu iyi bir şey olduğunu Bu şirketin gerçek ve yasal olduğunu görüyorum ben 3 çocuk bekar bir anne ve 2 yerde çalışmak benim için daha fazla para kazanmak için ve çocuklar bu şirket bana yardımcı oldu sonra onlara açıkladı şirket bana endişeli olmamamı söyledi kredimi güvenli bir şekilde alacağım korktum çünkü aynı şeyin de başıma geleceğini düşündüğümden önce aldatıldım ama kendime Tanrı'nın en iyi bildiğini söyledim. Şirket bana kredi almak için 8 saat olduğunu söyledi ve ben bunu 8 saat hızlı düşündüm tamam aradığım kredi tutarı 350.000,00 ABD doları olduğunu söyledi ve ben yaptıktan sonra tüm şirket yapmak istedi ve ben gönderdi gerekli bilgilerimi belirtildiği gibi 8 saat içinde kredimi aldım. Borcumu aldığımda kendime dedim Tanrı beni bu şirketi kurmuş yapan kişi ve ben zaten bu şirketi yardıma ihtiyacı olan 1 arkadaşımla tanıştırdım. kredi bu başarısız şüphesiz yardımcı olabilecek tek şirket bu şirket nedeniyle her gün mutluyum ve Tanrı dua ediyorum Tanrı Bayan Patricia Kingsman bu dünyada son yapmak böylece ihtiyacı olan insanlara yardım devam edebilirsiniz. Bu şirketle patriciakingsman.loans2016@gmail.com olan posta ile iletişime geçtim. Mesajımı ve yayınımı okuyan herkese teşekkürler.

  YanıtlaSil
 145. Bu sitedeki herkes iyi günler

  İsmim Mustafa Yusuf Ibrahim Türkiye'deyim ve İstanbul şehrinde ayrılıyorum Bu fırsatı Bayan Patricia Kingsman hakkında internette yazmak için kullanmak istiyorum Birkaç hafta önce bir krediye ihtiyacım vardı ve sahte kredi verenler tarafından yaklaşık 22.000,00 TL aldatıldım bu yüzden bir gün kredi için tekrar aramaya karar verdim, çünkü kredi işim için çok önemliydi, sonra Bayan Patricia Kingsman'ı buldum ve şirketi hakkında tanıklık eden birçok insan gördüm ve kredisinin yasal olduğundan emin değildim ama vermeye karar verdim denemek ve 750.000,00 TL kredi tutarı için başvurdu o bana ilk başta para yatırmak için gerekli bir ücret de dahil olmak üzere yapılması gereken tüm söyledi Ben bir aldatmaca olduğunu düşündüm ama ben de insanlar onun hakkında tanıklık gördüm gördüm neden verdi borçlarım için gerekli parayı yatırdığımda bana 8 saatten daha kısa bir sürede ya da banka hesabımda en son 8 saat içinde kredimi alacağımı garanti etti ve tamam dedim ve dün bekledim bankamdan bir mesaj aldım Ben banka hesabımda 750.000,00 TL tutarında kredi ile bu yüzden onunla temas ve ona anlattı ve o benim kredi aldı mutluydu. Ve kendime söz veriyorum, bana yardımcı olan herkes onun adını büyük yardımının internetin etrafında paylaşacağım. Yani yasal bir kredi gerekiyorsa Güney Afrika'da veya tüm dünyada Bayan Patricia Kingsman temas o yasal olduğundan ve şimdi borç veren istiridye sahte insanlar olsa bile biliyorum Bayan Patricia Kingsman Tanrı gönderildi olduğunu biliyorum. Hızlı bir krediye ihtiyaç duyan herkes Whatsapp veya posta yoluyla onunla iletişime geçiyor, ancak Whatsapp nedeni ile onunla iletişime geçiyorum daha hızlı. Whatsapp numarası +1 (575) -655-0066 ve şirketin e-posta adresi patriciakingsman.loans2016@gmail.com. Mesajımı okuyan herkese teşekkürler.

  YanıtlaSil
 146. Bize Ulaşın:
                                              
                                                WhatsApp: (+ 44) 7480 729811
                                                  Tel .... (+ 44) 7480 729811

  Meşru, dürüst, saygın ve acil bir krediye mi ihtiyacınız var? Meşru kredi arayışınız bugün burada sona eriyor, çünkü finansal ihtiyaçlarınızı karşılamak için buradayız. Finansal sorunlarınız hakkında finansal talihsizliğinize çözüm sunuyoruz. 32.000'den fazla işletme sahibine işletme kredilerinde milyarlarca (farklı para birimleri) sağladık. size doğru işletme kredisi sağlamak için kendi belirlenmiş risk teknolojimizi kullanıyoruz. senin işin. düşük faiz oranına sahip her türlü krediyi ve krediyi geri ödeme süresini sunuyoruz Kredi borcunuz var mı? Fatura ödemek için paraya mı ihtiyacınız var? yoksa yeni bir iş kurmanın gerekli olduğunu düşünüyor musunuz? Yetersiz finansman nedeniyle tamamlanmamış bir projeniz var mı? İŞKANDAR LESTARI KREDİ ŞİRKETİ'nin amacı mükemmel profesyonel finansal hizmetler sunmaktır e_mail: (iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com)

  YanıtlaSil
 147. 500 $ ile yatırım yapın ve yedi iş günü içinde 5.000 $ getiri elde edin. Neden değerli vaktinizi internette kredi ararken boşa harcıyorsunuz? Yedi iş günü içinde 500 $ ile yatırım yapma ve 5.000 $ getiri elde etme fırsatı olduğunda. Çok az miktarda nasıl büyük kazanabileceğinizle ilgileniyorsanız, daha fazla bilgi için şimdi bize ulaşın. Bu tamamen Ham Petrol ve Gaz İşine yatırım yapmakla ilgilidir.

  Şimdi iletişime geçin Via (Whatsapp-- + 48-732 231003) (F77741@AOL.COM)

  YanıtlaSil
 148. Adı:::::::[Merissa Ahmed]
  Ülkeler::::::::[Malezya]
  Adres:::::::[Jalan-Bukit Bintang Plaza, Jalan Bukit Bintang]
  Şehir::::::::::::[Kuala Lumpur]
  Kredi Tutarı:::::[RM450k. [başarılı]
  WhatsApp numarası::::::[+ 601125693785]
  e_mail::::::[[[[financialserviceauthority400@gmail.com]]


  Benim adım Merissa, Malezya'dan iki çocuğumun annesi ve uzun yıllardır Malezya'dayım ve bugüne kadar hala Malezya'dayım. İşimde karşılaştığım temel sorunlardan biri finansal sorunlar ve yeniden finansman oldu ve bu da bir kredi aramama neden oldu ve sonuç olarak 2 kurgusal borç verenin kurbanı oldum ve bu da beni bir dereceye kadar travma geçirdi ama asla pes etmedim bloglar ve diğer medyalar başta [DUBAI FINANCIAL SERVICE AUTHORITY] 'yi bulma fırsatım oldu. İlk başta korkmuştum ve bu konuda çok şüpheliydim, ancak sonunda finansal özgürlüğüme yol açan bir risk almak zorunda kaldım. Aslında [RM450k] tutarında bir kredi için başvurdum. Başarılı ödeme sürecinden sonraki 24 saat içinde. Tüm süreç güvenilir ve güvenilirdir, bu nedenle çevrimiçi kredilerden korkmayın, çok düşük faiz oranlarında güvenilir bir kredi almak için [DUBAI FINANCIAL SERVICE AUTHORITY] ile iletişime geçin Aşağıdaki e-posta adresi aracılığıyla onlarla iletişime geçebilirsiniz
  [[[[[[[[[[[[financialserviceauthority400@gmail.com]]]

  YanıtlaSil
 149. Adı ::::: [Merissa Ahmed]
  Ülke :::::: [Malezya]
  Adres ::::: [Jalan-Bukit Bintang Plaza, Jalan Bukit Bintang]
  Şehir :::::::::::: [Kuala Lumpur]
  Kredi Tutarı :::: [RM 450k. [başarılı]
  WhatsApp :::: + 601125693785
  e_mail :::: [merissaahmed11@gmail.com]


  Benim adım Merissa, Malezya'dan iki çocuğumun annesi ve uzun yıllardır Malezya'dayım ve bu güne kadar hala Malezya'dayım. İşimde şimdiye kadar karşılaştığım temel sorunlardan biri finansal sorunlar ve yeniden finansman oldu ve bu da kredi aramama neden oldu ve sonuç olarak 2 hayali kredi verenin kurbanı oldum ve bu beni bir dereceye kadar travmaya uğrattı ama asla pes etmedim. Diğer medyaların yanı sıra blogu da inceledim İlk başta [DUBAI FINANCIAL SERVICE AUTHORITY] 'yi keşfetme fırsatım oldu, korktum ve bu konuda çok şüpheliydim, ancak sonunda finansal özgürlüğüme yol açan bir kerelik bir risk almak zorunda kaldım. Başarılı ödeme sürecinden sonra 24 saat içinde RM 450K kredi için başvurdum. Tüm süreç dürüst ve güvenilirdir, bu nedenle çok düşük faiz oranlarında güvenilir bir kredi almak için çevrimiçi kredilerden korkmayın [DUBAI FINANCIAL SERVICE AUTHORITY] ile aşağıdaki e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz:
  Financialserviceauthority400@gmail.com
  Veya daha fazla soru sormak isterseniz, bu e-posta yoluyla da benimle iletişime geçebilirsiniz: merissaahmed11@gmail.com

  Adı ::::: [Merissa Ahmed]
  Ülke :::::: [Malezya]
  Adres ::::: [Jalan-Bukit Bintang Plaza, Jalan Bukit Bintang]
  Şehir :::::::::::: [Kuala Lumpur]
  Kredi Tutarı :::: [RM 450k. [başarılı]
  WhatsApp :::: / + 601125693785

  YanıtlaSil
 150. Meşru, dürüst, itibarlı ve acil bir krediye mi ihtiyacınız var? Mali ihtiyaçlarınızı karşılamak için buradayız, meşru bir kredi arayışınız bugün burada sona eriyor. Bankalar veya finans kuruluşları herhangi bir nedenle size kredi vermediyse, endişelenmeyin. Finansal sorunlarınızın çözümü, çünkü finansal talihsizliğinizin çözümü biziz. 32.000'den fazla işletme sahibine kurumsal krediler olarak milyarlarca (karışık para birimleri) sağladık. İşletmenizin büyüyebilmesi için size doğru kurumsal krediyi sağlamak için belirlenmiş risk teknolojimizi kullanıyoruz. her türlü krediyi düşük faizli ve aynı zamanda geri ödeme süresi ile sunuyoruz. Krediniz kötü mü? Faturalarınızı ödemek için paraya ihtiyacınız var mı? Yoksa yeni bir iş kurmanın gerekli olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kaynak eksikliği nedeniyle bitmemiş bir projeniz mi var? Size fayda sağlayan bir uzmanlığa yatırım yapmak için paraya ihtiyacınız var mı? İSLAMIC REFINANCING LOAN COMPANY
  Amaç, mükemmel profesyonel finansal hizmetler sunmaktır. E-posta: [islamicrefinancing@gmail.com]
  Naber; +15716666386

  YanıtlaSil
 151. MERHABA, benim adım Rebecca Michaelson ve Avrupa'da yaşıyorum. İşte ilgilenenler için bazı güzel haberler. Bugün boş bir [ATM KARTI] karşılığında stressiz bir iletişim (THOMAS FREDDIE) kazanabilir ve bu kartlardan yararlanan şanslılardan biri olabilirsiniz. Bu PROGRAMLANMIŞ boş ATM kartı, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir ATM'de oturum açabilir. Anakartımı iyi bir İnternet Hacker'ından aldım, bu ATM kartıyla her gün insanlardan 5000 dolar toplayabilirim:
  +1 (676) 964-5156 thomasunlimitedhackers@gmail.com
  Çok fakirdim ama bu kart beni zengin ve mutlu etti. Zengin olmak ve işinize başlamak için bir şans istiyorsanız, bu anakart için başvurun, bundan çok memnunum çünkü geçen hafta benimkini aldım ve THOMAS FREDDIE UNLIMITED Hackers'tan 240.000,00 $ almak için kullandım. Kart sadece yoksullara ve muhtaçlara yardım ediyor ve AYRICA MALİ YARDIM SUNUYOR. Sizinkini bugün THOMAS FREDDIE SINIRSIZ HACKERS'dan alın. Lütfen e-posta yoluyla thomasunlimitedhackers@gmail.com ile iletişime geçin.

  Teşekkür ederim ve tanrı seni korusun

  YanıtlaSil
 152. Dünya çapında bir finans asistanına ihtiyaç duyan kişilere %3 gibi düşük bir faiz oranı ile aşağıdaki kredi türlerini sunuyoruz. Ofislerimiz Birleşik Krallık ve Kanada'da bulunmaktadır ve 2020 kredilerinde Credit Merit Award ile dünyanın her yerindeki bireylere ve şirketlere kredi sağlıyoruz.

  * Bitcoin kredileri.
  *COVID-19 Yardım hibesi
  * Yatırımcılar için krediler.
  * Borç konsolidasyonu.
  * İpotek.
  * Ticari krediler.
  * Bireysel krediler.
  * Uluslararası krediler.
  * Seyahat kredileri.
  * Vize kredileri.

  Kredi hizmetlerimizden herhangi biriyle ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki ayrıntılarla bizimle iletişime geçin.

  E-posta:protonloan2020@hotmail.com
  Mobil / Whats-app KANADA: +1 (204) 410-2623

  YanıtlaSil
 153. %3 faiz oranı ile hızlı ve uygun krediniz için başvurun. 4 saat kredi teslimat hizmeti ile 24 saat çevrimiçi hizmet sunuyoruz. Krediniz için bugün bize ulaşın: WhatsApp : +1 (204) 410-2623

  YanıtlaSil
 154. Merhaba beyefendi / hanımefendi
  %2 faiz oranıyla 10.000 ila 9.500.000 € arasında kredi sunuyoruz.
  Borç almanın yasak olduğunu biliyorsun.
  Kredi almanız gerekiyor, yapabileceğimiz alanlara dikkat edin.
  sana yardım etmek:
  * Finansal olarak
  * İpotekler
  * Yatırım kredileri
  * Araba kredileri
  * Borç konsolidasyonu
  * Kredi limiti
  * İkinci ipotek
  * Kredi geri alımı
  * Bireysel krediler
  Bir proje arıyorsunuz ve finansmana ihtiyacınız var, faturalarınızı ödemek için paraya, bir işe yatırım yapmak için paraya ihtiyacınız var.
  ABD ile e-posta yoluyla iletişime geçin [georgewilliamsloanfirm333@gmail.com]

  YanıtlaSil
 155. ACİL KREDİ TEKLİFİ
  Hizmetlerimizle işinizi ve zenginliğinizi yaratın
  5.000 ila 1.750.000 ABD Doları arasında değişen kredi hibesi. Bunu sunuyoruz
  Maddi durumu zor olan herkesin ve kendi işini kurmak isteyenlerin mutlu bir yaşam sürmesine olanak sağlayan kredi.
  Bireyler arasında krediler vardır, bu yüzden zamanınızı boşa harcamayın.
  Başlamak için bize şu adresten e-posta gönderin: georewilliamsloanfirm333@gmail.com..

  YanıtlaSil
 156. Merhaba beyefendi / hanımefendi
  %2 faiz oranıyla 10.000 ila 9.500.000 € arasında kredi sunuyoruz.
  Borç almanın yasak olduğunu biliyorsun.
  Kredi almanız gerekiyor, yapabileceğimiz alanlara dikkat edin.
  sana yardım etmek:
  * Finansal olarak
  *Şirket kredisi
  * İpotekler
  * Yatırım kredileri
  * Araba kredileri
  * Borç konsolidasyonu
  * Kredi limiti
  * İkinci ipotek
  * Kredi geri alımı
  * Bireysel krediler
  *Öğrenci kredisi
  Bir proje arıyorsunuz ve finansmana ihtiyacınız var, faturalarınızı ödemek için paraya, bir işe yatırım yapmak için paraya ihtiyacınız var.
  ABD ile e-posta yoluyla iletişime geçin [georgewilliamsloanfirm333@gmail.com]

  YanıtlaSil
 157. Merhaba beyefendi / hanımefendi
  %2 faiz oranı ile 10.000 ila 9.500.000 € arasında kredi sunuyoruz.
  Borç almanın yasak olduğunu biliyorsun.
  Kredi almanız gerekiyor, yapabileceğimiz alanlara dikkat edin.
  sana yardım etmek:
  * Finansal olarak
  *Şirket kredisi
  * İpotekler
  * Yatırım kredileri
  * Araba kredileri
  * Borç konsolidasyonu
  * Kredi limiti
  * İkinci ipotek
  * Kredi geri alımı
  * Bireysel krediler
  *Öğrenci kredisi
  Bir proje arıyorsunuz ve finansmana ihtiyacınız var, faturalarınızı ödemek için paraya, bir işe yatırım yapmak için paraya ihtiyacınız var.
  e-posta yoluyla ABD ile iletişime geçin [georgewilliamsloanfirm333@gmail.com]

  YanıtlaSil
 158. Sky Wealth kredisi Firma, biz 0f %3 faiz oranıyla kredi veriyoruz.

  İyi günler bay / bayan.

  Biz özel bir şirketiz ve kredi tutarının belirlenmesinde düşük faiz oranlarında krediler sunuyoruz, iş geliştirme için 1.000 Euro kredinin 100 milyon kredi provizyonu: kenar / iş genişletme rekabet gücü.

  Çeşitli krediler sunuyoruz

  * Bireysel Krediler (teminatlı ve teminatsız)
  * İşletme Kredileri (teminatlı ve teminatsız)
  * Konsolidasyon Kredisi

  Peşin ücret yok

  Bu reklamı okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi ve sorularınız için bugün bize e-posta gönderin.

  skywealthloanfirm@gmail.com
  skywealthloanfirm@gmail.com
  skywealthloanfirm@gmail.com

  Şirket aracılığıyla da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  web sitesi: http://skywealthloanfirm.wixsite.com/webworld

  Bayan Mary Mason.

  YanıtlaSil