1 Aralık 2015 Salı

Hesap günü

Sanıyordum ki bir yıl bitince birçok şeyi eskitmiş olurum ama çok az şeyi elden çıkaracak kadar eskittim; bir iki çorap, bir çanta, bir kemer, bir sandalet.  Bitirdiklerim, bir buçuk kutu şampuan, yaklaşık 4 sabun, bir kutu duş jeli, bir buçuk tüp diş macunu. Bunlar zaten başladığımda elimde olanlardı, bazıları da doğumgünü hediyesi olarak gelmişti. Saçlarımı daha uzun aralıklarla yıkadım, diş macununu leblebi tanesi kadar sıktım.  3 kutu ekolojik çamaşır deterjanı, bir kutu da ekolojik bulaşık makinesi deterjanı aldım, yumuşatıcı yerine sirke kullandım. Ev temizlik malzemesi almadım; evde biraz vardı ve bir kere de ev arkadaşım aldı. Eskiden yarım yarım kalmış olan kremler, parfümler ve makyaj malzemeleri tükendi. Pet, tuvalet kağıdı, ilaç aldım. Yiyecek, içecek ve çok az da resim malzemesi ( işim bu olduğu için)  aldım. Bir telefon şarjı, bir cilt ürünü ( cilt uzmanı aldırdı), bir bileklik, bir sabun ( dalgınlıktan alındı) ve bir de beyaz şal ( iran sıcağıyla mücadele için) satın aldım. İşte bir yılın dökümü.

134 yorum:

 1. şimdi ne olacak?
  1 yıl bitti. iddianı uzatacak mısın? yoksa akıllı bir liste ile bir alışveriş yapıp yeni bir yıllık süreç mi başlatacaksın?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sadece ihtiyaçlarımı alıcam, onlar için de liste yaparım sanırım zira bu alışveriş işi çok sinsi kendini her an lüzumsuz şeyler alırken bulabilirsin.

   Sil
  2. Kesinlikle, yine de bireysel alışverişte otokontrolü sağlamak kolay. bir de çoluk çocukla yapılınca çok kötü. bebek-çocuk pazarı çok acımasız.

   Sil
  3. başarabilir miyim ben de ? denemekten ne çıkar... Zira alisveris hastasi gibi hissediyorum kendimi. evden her ciktigimda mutlaka birseyler alip donuyorum... bu durum artik cok canimi sıkıyor...

   Sil
  4. başarabilir miyim ben de ? denemekten ne çıkar... Zira alisveris hastasi gibi hissediyorum kendimi. evden her ciktigimda mutlaka birseyler alip donuyorum... bu durum artik cok canimi sıkıyor...

   Sil
  5. Benim adım Kattie Javier, 34 yaşındayım, hepinizi nihayet bana Mrs SUSAN JAMES adında gerçekten ve hakiki bir kredi veren {susanjamesloanfirml07@gmail.com} yönlendirmek için efendim haberi hakkında bilgilendirmek istiyorum. diğer sahte kredi verenler tarafından aldatılmıştım, umutsuz davrandım ve geldiğinde kiminle güveneceğimi bilmiyordum ve yüzüme büyük bir sürprizle büyük bir gülümseme koydular. Herkesin de bir aldatmaca kurbanı olması, daha fazla rahatsın etmene gerek yok çünkü sana iyi haber getiren ve güvenebileceğiniz tek borç vereniyim, şimdi şu adresten kendisiyle iletişime geçin: susanjamesloanfirml007@outlook.com veya Websitesi: https: // susanjamesloanfirm.wixsite.com/loan-officer veya Whats-app Numarası: +14848318427. Bana bir kez daha 42.000.00 USD kredi veren Bayan SUSAN JAMES sayesinde.

   Sil
  6. Merhaba herkes, ben bu tanıklık yazıyorum, çünkü gerçekten Susan James kredi FIRML şirket için bana ve ailem, ne zaman o geldi ve ailem tekrar hayatta hissediyorum yapmak umuduyla ne için minnettar am bu ifade yazma PM çok düşük bir kredi vererek ABD nterest oranı% 3. Well ben son iki ay boyunca benim borçları yerleşmek için bir kredi arıyorum tüm ben kandırılmış bir araya geldi ve sonunda bir Tanrı borç veren met kadar paramı aldı.Text Me:+1(386)2598202 Or Website: https://susanjamesloanfirm.wixsite.com/loan-officer Or Email: susanjamesloanfirml07 gmail.com Or susanjamesloanfiml07@outlook.com

   Sil
  7. İyi günler, Josef Lewis, bireylere, şirketlere ve devlet kuruluşlarına% 2'lik düşük bir faiz oranıyla kredi veren bir özel borç veren. Ödeme yapmak için ödeme yapan bir sürü aile ve mali yükümlülüklerini yerine getiremeyen başkaları olduğunu biliyoruz ve bu nedenle mali restorasyon için buradayız.

   İş Planlama, Ticari ve Geliştirme Finansmanı, Gayrimenkuller ve Konut Kredileri, Borç Konsolidasyon Kredileri, İşletme Kredileri, Özel Krediler, Ev Refinansmanı, Otel Kredileri, Öğrenci Kredileri vb. Gibi geniş bir yelpazede finansal hizmetler sunuyoruz. Bir kredi ile ilgilenen ve dolandırıcılıktan uzak olması halinde ..

   Email: progresiveloan@yahoo.com
   Metin / Çağrı: +1 (603) 786-7565 teşekkürler
   Sil
 2. Selmacığım ilk günden beri takip ediyorum projeni, tebrik ediyorum güzel arkadaşım. Kendin için çok güzel bir şey yaptın evet ama bizlere de ufuk açtın. Bu ölçekte olmasam da benim de farkındalığım arttı, kendime soruyorum artık birşey almadan önce şart mı, gerekli mi diye. Sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özlemciğim teşekkür ederim. Sevgiler

   Sil
  2. I just got a free Minecraft gift code from http://freeminecraftgiftcode.net

   Sil
 3. Tebrikler ve başarılar. Benimkisi 2 yil önce artık biriktirmeme düşüncesi ile başladı. İzlediğim film cd'lerini arkadaşlarıma izlemek için verip geri almayıp, eski kasetleri ve yüzlerce okuyup sakladigim ve büyük bir yer teşkil eden kitapları sahafa verip, yeni kitaplarla degistirerek bugüne kadar devam etti. Aynı zamanlarda kıyafet almamayı ekledim. Fazla kiyafetlerimi ihtiyacı olan kişilere vererek azalttim.Güneş koruyucu hariç, kozmetik ürünleri bırakalı da bir yılı aşkın bir süre oldu.
  42 yasında bekar bir kadın olarak azalıp, fikirce çoğalmanın keyfini yaşıyorum. Tekrar tebrik ediyorum... Umarım azalarak cogalırız.
  Ebru Yıldız

  YanıtlaSil
 4. Tebrikler ve başarılar. Benimkisi 2 yil önce artık biriktirmeme düşüncesi ile başladı. İzlediğim film cd'lerini arkadaşlarıma izlemek için verip geri almayıp, eski kasetleri ve yüzlerce okuyup sakladigim ve büyük bir yer teşkil eden kitapları sahafa verip, yeni kitaplarla degistirerek bugüne kadar devam etti. Aynı zamanlarda kıyafet almamayı ekledim. Fazla kiyafetlerimi ihtiyacı olan kişilere vererek azalttim.Güneş koruyucu hariç, kozmetik ürünleri bırakalı da bir yılı aşkın bir süre oldu.
  42 yasında bekar bir kadın olarak azalıp, fikirce çoğalmanın keyfini yaşıyorum. Tekrar tebrik ediyorum... Umarım azalarak cogalırız.
  Ebru Yıldız

  YanıtlaSil
 5. Tebrikler canı gönülden. Blogumda sizin röportajınızı yayınladım izninizle:)
  http://bizkimizkadiniz.blogspot.com.tr/2015/12/hicbirsey-satn-almadan-yasayabilir.html

  YanıtlaSil
 6. Beni bu konuda heveslendiren Tema kurucularından Hayrettin karacadır. En azından bu haberler bizi bi kaç gün dizginliyor.

  YanıtlaSil
 7. Beni kırtasiyelik şeyler bitiriyor.. onlara dayanabilsem çok başarılı olucam da :)

  YanıtlaSil
 8. merhaba Manavgat'ta yerel bir gazetede çalışıyorum.Bir yıldır hiçbir şey satın almayan Selma Hekim ile tanışın
  Deniz Aytekin ile yaptığınınz Ropörtajı gazetemizde kullanabilir miyiz..Kelebek dokunuşları yapalım :)

  YanıtlaSil
 9. Bana örnek oldunuz. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 10. Merhaba. Ben kendimi bildim bileli temel ihtiyaçlar dışında hiçbir şey satın almam ve herkesin böyle yaşaması gerektiğini savunurum. Umarım birçok insan sizin gibi "satın almanın" ihtiyaçtan çok öte bir boyuta geçtiğinin farkına varır ve bunu ihtiyaçlar düzeyine indirgemeyi, daha da önemlisi hayatının tamamında sürdürmeyi başarır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne güzel hep bu zihniyette olmanız, tebrikler

   Sil
 11. Çok ciddi ilham aldım! Kenarlarında bir yerlerde dönüp dolaşıyordum bu duruşun, ama asla bu kararlılığı yakalayamamıştım. Bu haftasonu için planım: İlk önce, gerçekten ihtiyacım olmayan herşeyi evimden çıkaracağım, ihtiyacı olanlara ulaştıracağım. Şimdiden sonra satın almamaya ek olarak, önceden satın alınmışların da gereksizlerinden kurtulmak iyi gelecek. 12 yıldır vejetaryen olup olup bırakıyorum, aynen sigarayı bırakıp bırakıp başladığım gibi. Sanırım, bunların hepsi bir bütün ve tüm bu davranış değişikliğini birbiriyle bağlantılı olarak algılayıp, net bir duruş haline getirmedikçe hayata geçiremeyeceğim. Uyurgezer bizlerden beslenen bu kapitalist sistemi ortadan kaldırabilmeye giden yol, kişisel uyanışla başlıyor. İkinci adım, sizin yaptığınız gibi, bu uyanışı kitlelere duyurup ilham vermek. Hem tebrik, hem teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de hem kararınızdan dolayı tebrik ederim, hem deyazdığınız için teşekkür ederim

   Sil
 12. Ben aslında parasal durumum yüzünden sizin yaptığınızı yapıyorum almıyorum. Sadece gıda, o da temel gıdalar. Her istediğini yemesen de oluyormuş. Bir bardak su içince insanın içindeki açlık kayboluyormuş. Sadece okula giden çocuğum olduğu için canı çekmesin ve düzenli beslensin diye bazı şeyleri az miktarda alıp ona yediriyorum. Ben de sizin gibi yumuşatıcı kullanmıyorum. Bütün temizliklerim de bulaşık deterjanı kullanıyorum. Her yer tertemiz. Çok şükür bu şekilde de yaşanabiliyor.Sizi de ayrıca kutluyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bugün yumuşatıcı yerine sirke döktüm makinenin yumuşatıcı gözüne.
   dün de kettle ve çamaşır makinesini temizlemiştim sirkeylen.
   deterjanı azaltıp sodaya başladım çamaşırda. kül nerden bulabiliriz diye geçiyo içimden yeminlen:)

   Sil
 13. bir oruç gibi değil ama çoktandır ben de daha az şey alıyorum. yalnız bir kez girilen her yolda olduğu gibi yolun da insanı bir sürükleyip götürme durumu var. gidişat bir lokma bir hırka bir yudum ayran galiba sonunda.

  gittikçe daha çok farkediyorum ki ne kadar tüketirsek o kadar tükeniyoruz aslında...

  YanıtlaSil
 14. Selma Hanım yesilistteki söylesinizi okudum. Bütün türlerle dogayla esit ilişkiden bahsetmişsiniz ama süt tüketiyorsunuz. Veganlıkla yolunuza devam etmeniz dileğiyle.

  YanıtlaSil
 15. Selma Hanım yesilistteki söylesinizi okudum. Bütün türlerle dogayla esit ilişkiden bahsetmişsiniz ama süt tüketiyorsunuz. Veganlıkla yolunuza devam etmeniz dileğiyle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu sür süreç sanırım, geçen yıl da et yiyordum. umarım

   Sil
 16. Dün tesadüfen gördüm blogunuzu.Ve istagram aracılığla takipçilerime sizden bahsettim.tebrik ediyorum sizi.sevgiler...

  YanıtlaSil
 17. Merhabalar,
  Bütün yazılarınızı ve bir yıllık maceranızı okudum. Gerçekten tebrik ederim. Bende almama konusunda bu aralar kendimi eğitmeye çalışıyorum. Siz de bana buna bir süre koymam konusunda ilham oldunuz, tüketim çılgınlığının bir parçası olmayı ve bunun farkında bile olmamayı o kadar güzel anlatmış ki yazılarınız, tüm macerayı okuyunca içsel yolculuğunuz daha da net görünüyor. Umarım öncelikle bu düzen içine doğan çocuklarımıza bunu öğretmeyi başaracak bir aydınlanma bizler de de olur. Bu zamanda bence bu gerçekten nefsin terbiyesidir. Sevgiyle kalın. Başarınızdan dolayı kutluyorum, bence bu yolculuk bir çok kişi için yol gösterici olacaktır, onlardan biri de benim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sağolun, gerçekten de bir yolculuk gibi oldu. insanlar blogu okumadan yorumlar yapıp süreci eleştiryor ama bu benim kendi yolum bu kadarını yapabildim. Anlayışınız için tekrar teşekkür edrim

   Sil
 18. Ben sizinle bir yılın sonunda, o da Röportajın Facebook da paylaşılmasıyla (bu hafta başında) tanıştım.

  Aslında, almak fiilinin yanında Modern Toplum tabir edilen toplumu sorgular olmuştum. Tükettiğimiz kaynaklar, tek kullanımlık ambalaj malzemeleri. Bir kişinin bir haftada çıkarttığı ambalaj malzemesi bile insanın gözünü korkutuyor. Bunun yanında, iki yıldır et, tavuk, balık tüketmiyorum. Tüketemniyorum, içim kaldırmıyor. İşlenmiş gıdalardan uzak duruyorum.

  Çamaşır yumuşatıcısı, bulaşık makinası parlatıcısı, yoğunlaştırılmış çamaşır suyunun gereksizliğini yıllar önce fark ederek hayatımdan çıkartmıştım. Deterjanı azaltıp, karbonat kullanmaya başlamıştım. Plaze ya da iş hayatının baskısı ile sanırım ölene kadar (tahmini 20-30 yıl) yeni kıyafet almasam idare edebilirim.

  Benzeri bir dönem yaşama planı yaparken, istisna tuttuğum konulardan birisi, sokak hayvanları için aldığım mama/yemek. Kedi, köpek... onları dışarıda tutuyorum. Kedi mamasını kargalar, kirpiler de yiyor. Serçe türü kuşlar için de projelerim var. Bir de kedilerim. Onların temel gıda ihtiyacı.Bu gibi giderleri dışarıda tutuyorum.

  Bu konu daha çook gider.

  Süpermarket raflarını satın alan tedarikçiler... en büyük iki süpermakette,belli konularda hep aynı tedarikçilerin ürünlerini bulursunuz. Traş köpüğü, jilet, sabun, şampuan, diş macunu, deterjan hep aynı üreticinindir. Gereksiz (temel kullanımın üzerinde kullanımı) olarak değerlendirilebilecek alışverişin %80 i dünyanın sayılı (FMCP denen hızlı tüketilen ürünler üreten) 20 firmasına gider. Diş mamcunundan, el kremine de dahil. Bunları yerel üreticilerden almak da bir diğer yoldur. Az alınsa da doğru üreticiden almak.

  Bu da benzeri bakış açısının farklı yorumlanması gibi oldu.

  Mevcut yaşam tarzındna çıkış yolu aramanın başka boyutları da var ama esasında, siz 1 yıl yani 12 ay, yani 365 günü tamamlamışsınız. Tebrik ederim. Umarım devam edersiniz.

  Yazdığınız gibi biz almazsak yeni AVM açılmaz. Yeni köprü yapılmaz. Biz de parkda oturabilir oluruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel anlatmışsınız,siz benden daha bilinçlisiniz. tebrik ederim

   Sil
 19. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 20. Selamlar,
  Kendimi arıyorken,bir değişim içindeyken, birden burada, benimle aynı düşünceler içinde sizi buldum.
  Mutluyum ve idol aldım sizi.
  Henüz olayın çok başındayım.
  Çabanızı ve düşüncenizi takdir ediyorum, başarılar dilerim. Darısı bana !

  http://alisverisdiyeti.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tebrik ederim kararınızdan dolayı.sizi takibe aldım, sevgiler

   Sil
 21. Merhaba Selma Hanım,
  1 yıl boyunca temel ihtiyaçlarınız dışında çok az şey ile yaşamanızı sürdürmenizi ilgi ile okudum. Yalnız sormak istediğim bir şey var. Kendi adıma söylemek gerekirse kitap okumayı çok seven biriyim. Sizin bu süreç içinde kitap satın alma ihtiyacınız olmuştur.Kitap alma dürtüsüne karşı nasıl bir tepkiniz oldu acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blogumun ilk sayfalarında bu konuda yazmıştım. Ben çalıştığım üniversitenin kütüphanesini kullanıyorum, kitapları okuyup geri veriyorum. Bir kitabı bir insanın okuyup kütüphanesinde saklaması artık bana kötü geliyor, doğada o kadar kaynak yok( eğer kitapta sürekli dönüp bakacağı birşey yoksa ya da kütüphane kamuya açık değilse) Ben de daha önce bunu yapıp bir kütüphane oluşturdum ama oradaki birçok kitabı okumadım bile, eminim bir çok insan bunu yapıyordur.Kitaplar en kolay değiş- tokuş edebileceğmiz şeyler gibi geliyor bana.

   Sil
  2. Peki. Cevabınız için teşekkür ederim.

   Sil
 22. Tekrar merhaba, bir şey sormak istiyorum.
  Konser, tiyatro ya da etkinlik durumuna bakışınız nedir? Ben çok sık gidiyorum da...
  Onları da alış-verişten sayıyor musunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hizmet alacağımı yazmıştım başında ama çok fazla gitmedim, o dünyada da beni rahatsız eden şeyler var mesela biletlerin biletix'ten alınması

   Sil
 23. Kullandığınız kişisel temizlik ürünlerinin oldukça az olmasının nedenini açıklayabilir misiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçlerindeki maddelerin doğaya ve bize verdikleri zararlar

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 24. pet yerine mooncup kullanarak pet alımınızı da tümünden bitirebilirsiniz, tamamen zararsız ve tekrar kullanılabilen bir ürün. petlerin çevreye ve sağlığa etkisini de düşünürseniz çok iyi bir alternatif. türkiye'de de satan siteler var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. biryerde tanıtım toplantısı vardı işten dolayı gidemedim ama aklımda. teşekkürler

   Sil
 25. abla ben senden daha iyiyim desene bu konuda. hatta birçok öğrenci de öyle. temel gıda dışında almadım demişsiniz , bileklik falan almışsınız. bu benim yanımda zenginlik sayılır. son 1-2 yıldır neredeyse hiç giyecek almadım, ayakkabı desen hak getire. temizlik desen evi bok götürüyor zaten. yemekler yemekhaneden yeniyor. en ucuz, en tatsız yemek. bence sen blogu bana devret. bence herkes öğrenci evinde yaşasın, sıkıntı olmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şeyhmuscuğum aynen ben de öğrenciyken böyle yaşadım, daha iyiydim yani. Şimdi tekrar o günlere dönme çabası bu ( ev temizliği hariç :)

   Sil
 26. Merhabalar, sizinle bu konuda röportaj yapmak için iletişime geçmek istiyorum. Geri dönüş yaparsanız sevinirim. Ayrıca azminizden dolayı da sizin gibi insanları ve sizi tebrik ediyorum :)

  YanıtlaSil
 27. Merhabalar, sizinle bu konuda röportaj yapmak için iletişime geçmek istiyorum. Geri dönüş yaparsanız sevinirim. Ayrıca azminizden dolayı da sizin gibi insanları ve sizi tebrik ediyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nergiz hanım, uzun bir süre başka bir röportaj yapmamayı tercih ediyorum. İlginize teşekkürler

   Sil
  2. Nergiz hanım, uzun bir süre başka bir röportaj yapmamayı tercih ediyorum. İlginize teşekkürler

   Sil
 28. 'Beni al' yolumuza devam edelim.^^
  Usenmedim okudum hepsini. Hayatımda hiç blog okumamistim. Daha iyisi olana kadar da okumam.
  Zaten son izledigim dizi de Asmali Konak.^^ Hayatta cok iyi bir yerdesin. Umarim hepimizinki öyle olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim çok naziksiniz. Sizin gibi Asmalı Konak'tan sonra dizi izlememiş birini etkilemek ne güzel, lost'u da mı izlemediniz?

   Sil
 29. Öncelikle çok tebrik ederim. Son yıllarda bir doğrudan dağıtım firmasının ekolojik, konsantre dererjanlariyla ve egitimleriyle başladığım yolculukta İSTEK Mİ, İHTİYAÇ MI? sorusuyla hayata bakişımdaki yön değişti. Sizin kadar olamasamda kendimce bayağı yol kattettiğimi düşünüyorum. Ayrıca meslek olarak Yaşam Koçluğumu işin psikolojik kısmını da ele alarak EkoKoç olarak yola devam ettiriyorum. Duygusal açliğimiz hem çok yeme hem de çok alışverişe itiyor bizi.
  Eko Koçlugumda Üyesi olduğum Kocaeli Ekolojik Yaşam Derneği ninde etkisi tabiki var.
  Dernek olarak sizinle bir araya gelmeyi röportaj veya bir program yapmayı çok arzu ederiz.

  YanıtlaSil
 30. Merhabalar,
  Tüm sürecinizi keyifle okudum. Tespit ettiğiniz Takas pazarı/ ya da imkanlarını yanıt olarak değilde blog sayfası olarak paylaşabilir misiniz? online ya da İstanbul içi olanlar çok işime yarayacak evde kurtulmak istediğim pek çok şeyi ihtiyaç sahiplerine verip yerin ihtiyacım olan şeyleri almayı çok isterim.
  Mutlu günlerinizin devamını dilerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. düzenli yapan bir yer bilmiyorum, mesela geçen hafta istanbul üniversitesinde oldu. Yine duyarsam blogdan bildiririm.

   Sil
  2. http://www.yeryuzudernegi.org/ burada pazar günü 12-14 arası bir takas şenliği olacakmış

   Sil
 31. Merhaba.
  Buna ben de katılıyorum. Bu konuda arzum, farkındalığım ve deneyimlerim de var. Bilinçli ve deneyimli birileri ile birlikte hareket etmek daha da güzel ve etkili olacak. Ama sorunum, bunu sürekli aklımda tutamamak; çoğu zaman aklımdan çıkıveriyor. Bunu her gün hatırda tutmanın yolunu bulmalıyım. Sizi tanıdığıma memnun oldum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşşekür ederim, ben de kesin karar vermeden önce sizin gibi bir süreç yaşamıştım sanırım hayat tarzına çevirmek çözüm oluyor.Sevgiler

   Sil
 32. Almadım ekolünün prensipleri doğrultusunda 08/12/2015 tarihi itibariyle koşulsuz tüketim çılgınlığından vazgeçtim..Şu ana kadar ( 13/12/2015 tarihindeyiz) 20 TL ye söz vermiş olduğum için börek aldım, 15 TL ye bir küçük kavanoz kudret narı ezmesi ve 20 TL ye yardım amaçlı zeytinyağı aldım (Barbaros köyü çocuk yurdu yapımı için)..
  Hayatımda hiç bu kadar kararlı ve inançlı olmamıştım..
  Almadım diyerek zaten harcama fikrini düşünmeden siliyor kendinize rahat bir zihin hediye ediyorsunuz..Sonuç koşulsuz bir huzur, sade bir mutluluk, mücadelesiz bir kazanım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, siz benden daha kararlısınız, tebrik ederim.Sevgiler

   Sil
 33. Sonunda benimle ayni degerleri paylasan Türkiyeden bir blog okudugum için çok mutlu oldum. Ben Pariste yasayan ve çöp üretimimi sifira indirmeye çalisan bir Türküm. Cöp üretmemeye baslayinca, minimalist yasamaya, yeni hiçbirsey almamaya basliyor insan. Okumak isterseniz blogumun adresi : http://griffelif.blogspot.com
  severek takip edicem yazilarinizi
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tebrik ve teşekkür ederim. izin verirseniz sizin blogunuzu paylaşmak isterim. İstanbuldan sevgiler

   Sil
 34. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 35. Tüketim konusundaki yarattığınız farkındalıktan dolayı sizi tebrik ederim.Bize verdiğiniz almadanda yaşayabilirlilik gerçekliğinden dolayıda çok teşekkür ederim.hayatı sadeleştirmenin kişiyi ruhsal açıdanda rahatlatacağı kanaatindeyim,az eşya,az fatura,hiç kredi kartı,çok yeşil,çok üretim,az tüketim,az plastik,çok cam,hiç plastik poşet...........eğer istersek çok şey yapabiliriz kendimiz için çocuklarımızın geleceği için doğal yaşamı seçelim

  YanıtlaSil
 36. Çoook güzel.Tebrik ederim. Yeni tanıştım yazılarımızda.

  YanıtlaSil
 37. Tebrik ve teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 38. Bloglar Yarışıyor ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, blogunuzu tanıtın, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 2016 yılı itibariyle yeniden düzenliyoruz. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
  İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!  Web : http://www.bloglaryarisiyor.net
  Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
  Tel : +90212 330 9707

  YanıtlaSil
 39. Merhaba Selma Hanim,
  Benim de ropartajiniz araciligiyla bilgim oldu deneyiminizden, tuketim toplumuna karsi boyle bir farkindalik gelistrmeniz guzel bi ornek toplumumuz adina, keske daha da yayginlassa toplumumuzda bu tarz girisim ve yonelimler, ben acikcasi ulkemizin tuketim konusunda gun gectikce daha da kontrolsuz hale gelmeye basladigini gozlemliyorum, siz ve bu blokta sizle ayni deneyimi paylasan insanlarin bu yondeki girisimlerinin cok degerli oldgunu dusunuyorum.
  Sosyoloji alaninda doktora yapiyorum ve kongrede sunmak uzere tuketim toplumu hakkinda yazacagimiz bildiride orneklem olarak siz ve bu blogta katilmak isteyen kisilerle gorusme yapmak istiyoruz. Ilgilenirseniz bizi mutlu edersiniz...

  YanıtlaSil
 40. Merhaba Selma Hanim,
  Benim de ropartajiniz araciligiyla bilgim oldu deneyiminizden, tuketim toplumuna karsi boyle bir farkindalik gelistrmeniz guzel bi ornek toplumumuz adina, keske daha da yayginlassa toplumumuzda bu tarz girisim ve yonelimler, ben acikcasi ulkemizin tuketim konusunda gun gectikce daha da kontrolsuz hale gelmeye basladigini gozlemliyorum, siz ve bu blokta sizle ayni deneyimi paylasan insanlarin bu yondeki girisimlerinin cok degerli oldgunu dusunuyorum.
  Sosyoloji alaninda doktora yapiyorum ve kongrede sunmak uzere tuketim toplumu hakkinda yazacagimiz bildiride orneklem olarak siz ve bu blogta katilmak isteyen kisilerle gorusme yapmak istiyoruz. Ilgilenirseniz bizi mutlu edersiniz...

  YanıtlaSil
 41. Merhaba, ben Bayan Christy, kredi hayat süresi imkanı sağlayan özel bir kredi borç veren benim. Eğer borçlarını ödemek için bir acil durum kredisi ya da işinizi büyütmenize gerek krediye ihtiyacım var mı? Sen Bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından reddedilmiş? Bir konsolidasyon kredi veya ipotek gerekiyor? Biz tüm finansal sıkıntılara geçmişte yapmak için buradayız, çünkü daha arıyor. Biz kötü bir kredi var veya% 2 oranında iş yatırım için, faturaları ödemek için paraya ihtiyacım mali yardım ihtiyacı olan bireyler, finansman sağlamak. Biz güvenilir ve yararlanıcı yardımda ve kredi sağlamak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. Yani e-posta ile bize bugün: (loanshomecompany@gmail.com)

  YanıtlaSil
 42. Merhaba, ben Değerli Bayan Nelly, yaşam, alternatif kredi veren özel bir kredi borç veren duyuyorum. Eğer borçlarını temizlemek için acil kredi ihtiyacınız veya işinizi geliştirmek için bir sermaye kredi gerekiyor mu? Eğer bankalar ve diğer finans kurumları tarafından reddedilmiştir? Bir konsolidasyon kredi veya ipotek gerekiyor? Burada geçmişte tüm finansal sorunlar içindir, çünkü artık görünüyor. Biz kötü bir kredi var ya% 2 iş oranında yatırım yapmak, faturaları ödemek için paraya ihtiyacım mali yardım ihtiyacı olan bireyler, para ödünç. Ben güvenilir ve mali yardım yararlanıcı render ve size bir kredi sunmak için hazır olacak sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. Yani e-posta yoluyla bugün bize: (nellyperious@gmail.com)

  YanıtlaSil
 43. Blogunuzu bugün gördüm ve ara vermeden tüm yazılarınızı okudum, kendi adıma çok ilham aldım. Zaten bir süredir çok fazla tüketmekten rahatsızdım ama her defasında nefsime yenik düşüyordum. Bugünden itibaren hiç olmadığım kadar kararlıyım, sadece çocuklarımın isteklerine dayanamayabilirim, ama kendim için artık değişim zamanı, vesile olduğunuz için teşekkürler. Sizi de ayrıca tebrik ediyorum.

  YanıtlaSil
 44. Time to upgrade my Minecraft to premium http://freeminecraftgiftcode.net :D

  YanıtlaSil
 45. Murray kredi finansman işletme kredileri, tarım kredileri, bireysel krediler, mülkiyet kredileri, ev kredileri, Marksheet kredileri, sanayi kredileri gibi kredilerin her türlü sağlamak, Farm Çiftlik Kredileri vb değişen $ 3,000.00 için $ 150,000,000.00 den ($) ABD Doları, (£) GBP (€) Euro veya Singapur Doları ($) şimdi hiçbir yükümlülük ÜCRETSİZ fiyat teklifi alın! 54 Ay kadar geri ödemeleri. Biz% 2 oranında kredi vermek. Biz don N'-t & nbsp gerekir; teminat, Para onaylandıktan sonra 24 saat içinde hesabınıza yatırılır. Bir KREDİ elde ilgilenen varsa, e-posta yoluyla bize isteği göndermek için çekinmeyin: murrayloanfinance@gmail.com

  YanıtlaSil
 46. Murray kredi finansman işletme kredileri, tarım kredileri, bireysel krediler, mülkiyet kredileri, ev kredileri, Marksheet kredileri, sanayi kredileri gibi kredilerin her türlü sağlamak, Farm Çiftlik Kredileri vb değişen $ 3,000.00 için $ 150,000,000.00 den ($) ABD Doları, (£) GBP (€) Euro veya Singapur Doları ($) şimdi hiçbir yükümlülük ÜCRETSİZ fiyat teklifi alın! 54 Ay kadar geri ödemeleri. Biz% 2 oranında kredi vermek. Biz don N'-t & nbsp gerekir; teminat, Para onaylandıktan sonra 24 saat içinde hesabınıza yatırılır. Bir KREDİ elde ilgilenen varsa, e-posta yoluyla bize isteği göndermek için çekinmeyin: murrayloanfinance@gmail.com

  YanıtlaSil
 47. Murray kredi finansman işletme kredileri, tarım kredileri, bireysel krediler, mülkiyet kredileri, ev kredileri, Marksheet kredileri, sanayi kredileri gibi kredilerin her türlü sağlamak, Farm Çiftlik Kredileri vb değişen $ 3,000.00 için $ 150,000,000.00 den ($) ABD Doları, (£) GBP (€) Euro veya Singapur Doları ($) şimdi hiçbir yükümlülük ÜCRETSİZ fiyat teklifi alın! 54 Ay kadar geri ödemeleri. Biz% 2 oranında kredi vermek. Biz don N'-t & nbsp gerekir; teminat, Para onaylandıktan sonra 24 saat içinde hesabınıza yatırılır. Bir KREDİ elde ilgilenen varsa, e-posta yoluyla bize isteği göndermek için çekinmeyin: murrayloanfinance@gmail.com

  YanıtlaSil
 48. Yatırım ve özel kredi mi arıyorsunuz? Artık arayın, çünkü burada kredi çözümleriniz için doğru yerde olursunuz! Global Finance Limited, şirketlere, özel kuruluşlara ve bireylere% 2'lik düşük ve uygun faiz oranı ile kredi veririz. Artık arayın, çünkü amacımız finansal özgürlük ve istikrarlı bir toplum. Lütfen şu adrese e-posta yoluyla ulaşın: (mariajorgeglobalfinance@gmail.com)

  VERİLERİN UYGULANMASI

  1) İsim:
  2) Ülke:
  3) Adres
  4) Eyalet:
  5) Cinsiyet:
  6) Medeni hali:
  7) Meslek:
  8) Telefon Numarası:
  9) İşyerinde güncel pozisyon:
  10) aylık gelir:
  11) ihtiyaç kredisi tutarı:
  12) kredinin süresi:
  13) Kredinin amacı:
  14) Din:
  15) Daha önce başvuru yaptınız mı:
  16) Doğum Tarihi:
  Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 49. güzel paragraf
  http://www.bildirensoft.com/

  YanıtlaSil
 50. Bir işe başlamak için kredi almaya ihtiyacınız var mı? Alır
  Faturalarınızı ödemek için kredi? Şu anda teklif ediyoruz
  Eğitim kredileri, İşletme kredileri, Konut kredileri, Tarım kredileri,
  Kişisel krediler, Araba kredileri vs.
  Krediye olan ilginizi ifade edin, böylece yapabilirsiniz
  Size daha fazla bilgi gönderin.
  E-posta ile bize ulaşın: sandradonaldloancompany@gmail.com.
  teşekkür ederim
  +1 951 703 6414

  YanıtlaSil
 51. Yazınız gerçekten muhtemeşem ve oldukça faydalı sizi tebrik etmek isterim öncelikle . Bunu okuduktan sonra gerçektende bana yararı olduğunu hissettim emeğinize teşekkür ederim.

  masal oku
  masal
  fabl oku
  fabl
  fabl örnekleri
  masal dinle

  YanıtlaSil
 52. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 53. Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen her çeşit kredi başvurusunda bulunun
  Ve acilen paranı al!

  Bize e-posta: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  5,000 dolardan 5,000,000,00 dolara * Randevu kredisinin tutarı
  * Faiz oranı% 2
  * 1 ila 20 yıl arasında geri ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredi esneklik şart ve koşulları.
  Bugün mali yardım için bize e-posta gönder: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  içtenlikle
  Management_

  YanıtlaSil
 54. Merhaba, adım Lori Dante, güvenilir kredi şirketi oldukları için kredi başvurunuz için Bay Dierk Conrad'la iletişime geçmek için mali yardıma (kredilendirme) ihtiyacınız olan herkesi tavsiye etmek için buradayım.

  * 3% faizli kredi oranı sunuyorlar.
  * Nakitsiz girişimci için sigorta.
  * Para için garanti.

  Intel Finance Firması, iyi kredi puanı ile, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar. Ailem için yeni bir ev almak için $130,000 doların üzerinde krediye ihtiyacım vardı, Bay Dierk Conrad'ın borç için çalıştığı şirketle temasa geçtim ve stres içermeyen bir kredi olduğu için kredimi başarılı bir şekilde alıyorum.

  Bay Dierk Conrad ile kredi için lütfen iletişime geçin! E-posta: intelfinancefirm@gmail.com

  Teşekkürler
  Lori Dante.

  YanıtlaSil
 55. JOHNSON LOAN COMPANY'e hoşgeldiniz Sizi arayabileceğim başka bir yol yok
  Ve bu nedenle sana bir mail olduđunu umarak posta gönderiyorum
  İş ilişkisi doğar. Aynı zamanda bunun için özür dilerim
  Bu postanın sizin için neden olabileceği rahatsızlık. Dikkatini çekmek istiyorum
  Aslında size belirli bir borç verebilirim:
  5000 Kıbrıs lirası 1,000,000'a kadar Kıbrıs lirası 10 yıldan (tartışılmak üzere)% 2 oranında iade edilebilir
  Yıllık faiz oranı, kredimizin herkese 3 iş günü sürebileceğini
  tanınan
  Müşteriler dünya çapında.
  Bir kredi açmalısınız, size yardımcı olabileceğim alanlara dikkat edin:
  * Finansman
  * Gayrimenkul kredileri
  * Yatırım kredileri
  * Otomatik hazır
  * Borç konsolidasyonu
  * Kredi limiti
  * İkinci ipotek
  * Kredinin edinilmesi
  * Kişisel krediler
  Bankaya yapışmışsın ve bankalardan hiçbirinin menfaati yok ya da
  daha iyisin
  Bir projeniz var ve finansman, kötü kredi veya para ihtiyacınız var
  Faturaları ödemek, işe yatırım yapmak için para.
  Yani bir krediye ihtiyacınız varsa, benimle iletişime geçmekten çekinmeyin
  Şartlarım hakkında daha fazla bilgi almak için. Ile doğrudan irtibat kurun
  Johnsonwilliamsloanfirm788@gmail.com adresinden bize mail atın

  YanıtlaSil
 56. Benim adım Kattie Javier, 34 yaşındayım, hepinizi nihayet bana Mrs SUSAN JAMES adında gerçekten ve hakiki bir kredi veren {susanjamesloanfirml07@gmail.com} yönlendirmek için efendim haberi hakkında bilgilendirmek istiyorum. diğer sahte kredi verenler tarafından aldatılmıştım, umutsuz davrandım ve geldiğinde kiminle güveneceğimi bilmiyordum ve yüzüme büyük bir sürprizle büyük bir gülümseme koydular. Herkesin de bir aldatmaca kurbanı olması, daha fazla rahatsın etmene gerek yok çünkü sana iyi haber getiren ve güvenebileceğiniz tek borç vereniyim, şimdi şu adresten kendisiyle iletişime geçin: susanjamesloanfirml007@outlook.com veya Websitesi: https: // susanjamesloanfirm.wixsite.com/loan-officer veya Whats-app Numarası: +14848318427. Bana bir kez daha 42.000.00 USD kredi veren Bayan SUSAN JAMES sayesinde.

  YanıtlaSil
 57. Merhaba,

  Hastalarımız için böbrek satın almak için bir kez daha buradayız ve onları kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi miktarda para ödemeyi kabul ettiler ve böylece bağışta bulunmak istiyorsanız veya bir Hayat kurtarmak istiyorsanız, lütfen aşağıda e-posta ile bize yazın.

  Bu sizin için zengin olmanız için bir fırsattır, biz temin ederim ve bizimle% 100 güvenli bir şekilde sizinle güvence altına alıyoruz, herşey yoluna giden böbrek bağışçılarına göre yapılmalıdır.
  Artık boşa harcamayın, lütfen irruaspecialisthospital20@gmail.com adresine bize yazınız.

  Irrua Uzman Eğitim Hastanesi.

  YanıtlaSil
 58. Bir krediye ihtiyacın var mı?
  Mali yardıma mı ihtiyacınız var?
  Firmanızın, şirketinizin veya sektörünüzün mali yardıma ihtiyacı var mı?
  İşletmenizi başlatmak için finansmana ihtiyacınız var mı?
  İşletmenizi genişletmek için finansmana ihtiyacınız var mı?
  Kişisel krediye ihtiyacın var mı? E-posta: zenith.loanslimited8@gmail.com

  YanıtlaSil
 59. Dallas County Hastanesi'nden doktor George Ben'im, hastane idaresi tarafından internette nasıl çalıştığımın reklamını yapma fırsatı verildi ve siz de dışarıda iseniz, örneğin böbrek gibi organları satın aldığınız yıl tekrar başladık. Böbrekinizi satmak isteyenler, lütfen aşağıdaki e-postayla hastaneye başvurmaktan çekinmeyin: Dallas County Hastanesi organlar Cerrahisi uzmanı ve bağışta bulunulması riski yok, iyi bir miktar ödüyoruz ve biz Iowa ABD'de bulunan.
  Ve bu bizim e-postamız:
  info.dallascountyhospital@gmail.com

  YanıtlaSil
 60. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para için garanti

  İyi kredi puanı ile Credit Financiaer Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  İletişim Adresi:
  Whatsapp: +15184181390
  Doğrudan posta
  creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 61. Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Her çeşit kredi için şimdi başvurun ve acilen edinin! lütfen e-posta adresimiz aracılığıyla bize ulaşın: renbergborcfirm@gmail.com

  Her çeşit kredi için şimdi başvurun ve acilen edinin!

  YanıtlaSil
 62. Dikkat!!!

  Ramsay Hill Finance Plc, girişimcilere hızlı, şeffaf ve verimli bir ortamda kredilere kolayca erişme fırsatı sunuyor. Uzmanlığımız ve uluslararası standartlarımız, müşterilerimize kaliteli hizmet ve teslimat sağlamaktadır. Başlıca hizmetimiz, boş zaman, turizm, eğlence ve inşaat sektörlerinde önemli arazi geliştirme projeleri için şirketler, işletmeler ve kuruluşlara uluslararası proje finansmanı sağlamaktır; bireysel kredi de sunuyoruz , özel kredi, borç geri ödeme kredisi;

  Ramsay Hill Finans Plc Kredileri Genel Bakış:

  Krediler şu an $ 5,000.00'dan 4.5 Milyon Dolara; azami vade 18 ay; Daha büyük kredi boyutları için lütfen KOBİ bölümünü ziyaret edin *

  Denetimden geçirilmiş mali tablo bulunmamaktadır *

  Kredi büyüklüğüne bağlı esnek teminat düzenlemeleri (ev eşyaları, iş ekipmanları, stokta bulunan mallar, taşıtlar, mülkiyet vs.) Esnek belge gereksinimleri *

  Kusursuz geri ödeme kaydı olan uzun süredir devam eden müşteriler, art arda faiz indirimine ve daha da hızlı kredi işleme hakkına sahiptir * Lütfen, tüm başvuruların bir komite kararı öncesinde acentemiz tarafından bir yerinde değerlendirmeye tabi olduğunu unutmayın.

  Ramsay Hill Finance Plc İletişim Bilgileri:

  İletişim E-posta: ramsayhillfinance@usa.com

  Zaman ayırdığınız için teşekkürler, size en iyi dileklerimle ...

  Saygılarımla,
  Chris Young
  Tanıtım Görevlisi
  Ramsay Hill Finans Plc

  YanıtlaSil
 63. Merhaba,

  Hastalarımız için böbrek satın almak için bir kez daha buradayız ve onları kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi miktarda para ödemeyi kabul ettiler ve böylece bağışta bulunmak istiyorsanız veya bir Hayat kurtarmak istiyorsanız, lütfen aşağıda e-posta ile bize yazın.

  Bu sizin için zengin olmanız için bir fırsattır, biz temin ederim ve bizimle% 100 güvenli bir şekilde sizinle güvence altına alıyoruz, herşey yoluna giden böbrek bağışçılarına göre yapılmalıdır.
  Artık boşa harcamayın, lütfen irruaspecialisthospital20@gmail.com adresine bize yazınız.

  Irrua Uzman Eğitim Hastanesi.

  YanıtlaSil
 64. ABD, Iowa Şehrinde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi'nden bir temsilciyim ve hastane idaresi tarafından internete nasıl işler yaptığımızı ve insan organlarının alımı ve satımı için bir yıl daha başladım. böbrek, Bu teklifle ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki e-postayla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin: Bağışçılarımıza iyi miktarda para telafi ediyoruz ve biz organlarda Cerrahi uzmanıyız ve bir bağışçı olarak risk yok. o.
  Ve bu bizim e-postamız:
  iowalutheranhospital@gmail.com
  Ayrıca, whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bize ulaşabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 65. IYI GÜNLER,

  ÖZEL, TICARI VE KISISEL KREDILERI, DÜNYANIN HERHANGI BIR BÖLÜMÜNDE 1 YILDAN 20 YIL IÇIN ÖDEME SÜRESI DÖNEMINDE 0,5 DÜSÜK OLARAK MINIMAL FAIZ ORANINDA% 0 AZALARINA SAHIPTIRIZ. KREDILERIMIZ, 50.000 Dolar'dan 150.000.000 Dolar'a, DAHA FAZLA GÜVENLIK BIZIM IÇIN KREDILERINIZIN ÖNCELIGINE SAHIP OLDUGUNU DÖNÜSTÜR.

  GECE UZAK KAYBEDIYOR MUYDUNUZ BIR YARGININ KREDINI IADE EDERIZ? Parmak isinizi HIZLI BITIRIYOR MUYDUNUZ? KENDINIZI KAZANMAK IÇIN, ÇINI YA DA YATIRIM'I ÇAGRI YAPARAK, KENDIMIZ KREDI TARIHINDEN YARDIMCI YARDIMCILARINI VEREBILIRSINIZ, MISYONUMUZDAN KAZANAN KAZANIMLARINI KESFEDINIZ.

  ILGILI KISILER ASAGIDA BASVURU SEKLI DOLDURULMALIDIR. E-POSTA ABD ILE: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  ADI:
  SEKS:
  ÜLKE:
  NESAP NUMARASI
  Ihtiyaciniz olan miktari:
  NEFERS NUMARASI
  SÜRE:
  TELEFON NUMARASI:

  ISBIRLIGINIZ IÇIN TESEKKÜRLER
  YUSUF MUSTAFA KREDI HIZMETLERI
  E-POSTA: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  YanıtlaSil
 66. Sayin Yatirimcilar / Finansal Arayanlar.

  Biz Kayitli Bir Özel Yatirimci / Kredi Kredisi sahibiyiz, FINANS YARDIMI MI? Mali karisikliklar var mi yoksa borçlar mi? Finansal yardima ihtiyaç duyan Bireysel ve Sirketler'e ve dünyanin herhangi bir yerinde olmak üzere, 1 yildan 30 yila kadar geri ödeme süresi içerisinde% 3 faiz orani ile kredi sunuyoruz. Biz, 5.000 $ ila $ 500.000.000 arasinda degisen kredileri, CURRENCIES: USD, CAD, KWD, OMR, SGD, RUB, GBP, AUD, MYR, ZAR, IDR, UAH, PHP, MUR, EURO.Our kredileri iyi sigortalidir, maksimum güvenlik önceligimizdir, geceleri nasil uyandiracaginiz endisesiyle uykunuzu yitiriyor musunuz? Okunakli bir kredi vereni mi? Yoksundur musun? Bir isletmeyi kurmak için finansal yardima (LOAN) ihtiyaciniz var mi? Mali olarak size yardimci olabiliriz.

  Ilgilenen Bireysel OR Kuruluslari bize su yollarla ulasmalidir: E-posta: {yusuf.mustafa09390@gmail.com}

  Ad Soyad:
  Tutar:
  Kredinin Süresi:
  Kredinin Amaci:
  Iletisim numarasi:
  Ülke:
  Belirtmek, bildirmek:
  Seks:
  Saygilarimizla

  Hizmetinizde
  Yusuf Mustafa
  E-posta: (yusuf.mustafa09390@gmail.com)

  YanıtlaSil
 67. Iyi günler,

  Ben Bay Yusuf Mustafa'yim,% 2 gibi çok düsük bir faizle kredi veren özel bir kredi verendiyiz. Egitim kredisi, isletme kredisi, konut kredisi, tarim kredisi, kisisel kredi, otomobil kredisi gibi her türlü krediyi veriyoruz. Ve diger iyi Nedeni, ben de 50.000USD - $ 100.000.000.00USD arasinda% 2 faiz oraniyla çaldigim kredileri veriyorum. Ihtiyaciniz olan miktara bagli olarak 1- 15 yil süreyle kredi olarak. Daha fazla bilgi edinmek için bize geri dönün: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  Daha fazla bilgi için iletisim kurun:
  Saygilarimla
  Yusuf Mustafa
  CEO / Baskan
  E-posta: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  YanıtlaSil
 68. Yasamim Nasil Dönüstürüldügüm Üzerine Vaat (yusuf.mustafa09390@gmail.com)

  Merhaba arkadaslar!!! Benim adim Sharon Vivian. 2 farkli Internet uluslararasi kredi verenden aldatildiktan sonra bana isik veren iyi Kredi Arttiraninin tanikligini istedim, hepsi bana hiçbir sey getirmeyecek ve hiçbir olumlu sonuç alinamayan çok miktarda ücret ödemeden bana bir kredi verecegime söz verdiler. Zor para kazandim kaybettim ve toplamda 8,000 USD oldu. Bir gün, ayni zamanda aldatilmis ve sonunda Yusuf Mustafa Mali Destek Hizmeti ve e-posta (yusuf.mustafa09390@gmail.com) adli yasal bir kredi sirketine baglandigimda taniklik yapan bir kadinla karsilastigimda hayal kirikligi yasayan internet üzerinden tarama yaparken Nihayetinde kredi aldim, bu yüzden ayni kredi sirketiyle iletisime geçmeye karar verdim ve onlara bana, daha fazla aci çektirmekten baska bir sey yapmayan 2 farkli kredi vereni tarafindan nasil kandirildim üzerine hikayemi anlattim. Sirkete posta yoluyla açiklarim ve bana söyledikleri tek sey aglamamakti çünkü kredi borcunu kendi sirketlerine alacagim ve ayrica onlarla iletisime geçmek için dogru bir tercih yaptim. Kredi basvuru formunu doldurdum ve benden talep edilen her seyle doluyum ve Sayin Yusuf Mustafa Tanri'dan korkan kadinlar tarafindan yönetilen bu harika Firma (Yusuf Mustafa Finans Kredisi Servisi) tarafindan borçlandigim için $ 65,000.00 tutarinda bir borçlanma sansi verdim ve burada Bu sirket bana bir kredi verdi çünkü ben bugünün mutluyum, bu yüzden kendi kendime söz verdim, internet üzerinden nasil borcumu kazandigim konusunda taniklik yapmaya devam edecegim. Acilen bir borca ??ihtiyaciniz var mi? Nazik ve hizli bir sekilde iletisim kurun Bu büyük sirket e-postayla kredi için simdi: (yusuf.mustafa09390@gmail.com) o nazikçe içindir. Iyi sanslar.

  YanıtlaSil
 69. BÖLÜM KREDI LENDERENIN BENIM YÜKLENMESINE YÖNELIK

  Benim adim Danny Meister, ABD vatandasi. 4 farkli Internet uluslararasi borç vericisi tarafindan aldatilmistim, hepsi bana hiçbir sey getirmeyen ve olumlu sonuç vermeyen çesitli ücret ödemeden bana bir kredi vermeye söz veriyorlar. Zor para kazandim kaybettim. Bir gün gözlerim gözyaslariyla internette gezinirken, ayni zamanda aldatilmis ve sonunda YUSUF MUSTAFA LOJAN HIZMETLERI (yusuf.mustafa09390@gmail.com) adindaki okunakli bir kredi sirketine baglanan bir adamin ifadesine rastladim. Sonunda ödünç aldim, bu yüzden ayni kredi sirketiyle iletisime geçmeye karar verdim ve onlara bana, daha fazla aci vermekten baska bir sey yapamayan 4 farkli kredi verene tarafindan nasil kandirildigimi anlattim. Sirkete posta yoluyla açiklarim ve bana söyledikleri tek sey aglamamakti çünkü kredi borcunu kendi sirketlerine alacagim ve ayrica onlarla iletisime geçmek için dogru bir tercih yaptim. Kredi basvuru formunu doldurdum ve talep edilen her seyle devam ettim.Ben ve ben, Bay Gary Mark tarafindan yönetilen bu büyük Firma (YUSUF MUSTAFA LOJAN HIZMETLERI) tarafindan 270.000 dolarlik bir kredi miktari verildi ve burada YUSUF MUSTAFA KREDI HIZMETLERI bana bir kredi verdi, çünkü ben kendime söz verdim, bugün mutluyum. Internet üzerinden nasil borcumu kazandigimi ifade edecegim. Yusuf.mustafa09390@gmail.com adresinden ödünç verdiginiz kredi için acilen nazik ve hizli bir sekilde YUSUF MUSTAFA LOJAN HIZMETLERI'ne bir kredi isteyip istemediginizi ögrenin: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  TEMAS
  YUSUF MUSTAFA KREDI HIZMETLERI
  E-posta: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  YanıtlaSil
 70. Tanri'nin Iyiligine Verdigi Zararin Ifadesini Paylasmaya Söz Veriyorum

  Merhaba,

  Ben Maria Carols, su anda Texas sehiri ABD'de yasiyorum. Dört çocugu olan bir dulum ve Mayis 2015'te maddi duruma kapildim ve faturalarimi ödemek ve yeniden finanse etmek gerekiyordu. Çesitli kredi firmalarindan hem özel hem de kurumsal bankalarla kredi aramaya çalistim ama asla basarili olamadim ve çogu banka kredimi reddetti. Ancak Tanri ona göre, Tanri'nin bir kadina, 850,000 ABD Dolari tutarinda bir kredi veren özel bir kredi verendim ve bugün bir isyeri sahibi oldugumu ögrendim ve su anda herhangi bir firmaya basvurmaniz gerekirse çocuklarim su an iyi gidiyor. Teminatsiz bir krediyi teminat altina almak, kredi kontrolü yapmamak, sadece% 3 faiz oranina sahip bir imza yetkilisi yoksa daha iyi ödeme planlari ve takvimi için lütfen Sayin Yusuf Mustafa (yusuf.mustafa09390@gmail.com) ile irtibata geçiniz. Bunu yaptigimin farkinda degil ama simdi çok mutluyum ve insanlar hakkinda onun hakkinda daha fazla bilgi vermeye karar verdim, ayrica Tanri'nin onu daha çok korusun diye istiyorum. Ona e-posta yoluyla ulasabilirsiniz. yusuf.mustafa09390@gmail.com

  YanıtlaSil
 71. NASIL MOM BENIMDEN ÖDENECEGIMIN SÜPHESI

  Good Day, Ismim Michelle Vick Amerika Birlesik Devletleri vatandasiyim, 4 farkli Internet uluslararasi borç vericisi tarafindan aldatildiktan sonra bana isik gösterdi iyi Kredi Arttirici tanikligini ispatlamak istiyor, hepsi sonra bana bir kredi vermeye söz verdiler. Bana hiçbir sey getirmeyen ve hiçbir olumlu sonuç alinamayan bir sürü ücret ödememi sagladi. Zor para kazandim kaybettim ve toplam 10.000 ABD Dolari oldu. Bir gün, Internet'te tarama yaparken, ayni zamanda aldatilmis ve sonunda YUSUF MUSTAFA LOAN SERVICE (yusuf.mustafa09390@gmail.com) adli yasal bir kredi sirketine baglanan bir taniklik adamiyla karsilastigimda, nihayetinde Kredi verdi, bu yüzden ayni kredi sirketiyle iletisime geçmeye karar verdim ve daha sonra bana daha fazla aci çektirmek için baska bir sey yapmayan 4 farkli kredi vereni tarafindan nasil kandirildigimi anlatti. Sirkete posta yoluyla açiklarim ve bana söyledikleri tek sey aglamamakti çünkü kredi borcunu kendi sirketlerine alacagim ve ayrica onlarla iletisime geçmek için dogru bir tercih yaptim. Kredi basvuru formunu doldurdum ve benden talep edilen her seyle basladim ve YUSUF MUSTAFA tarafindan yönetilen bu büyük Firma (YUSUF MUSTAFA LOJANSI SERVISI) tarafindan $ 600,000.00 Dolar kredi verildi ve burada bugün ailemle mutluyum, çünkü YUSUF MUSTAFA LOAN SERVICE bana kredi verdi, bu yüzden kendi kendime söz verdim, internette nasil borcumu ödedigime dair taniklik yapmaya devam edecegim. Acilen bir krediye ihtiyaciniz var mi? YUSUF MUSTAFA LOAN SERVICE'e simdi kredi ile bagislayin. E-posta yoluyla: (yusuf.mustafa09390@gmail.com) Diger insanlar da ayni dürüst lende üzerinde taniklik yaptigini düsünüyorum

  YanıtlaSil
 72. Merhaba herkes, ben bu tanıklık yazıyorum, çünkü gerçekten Susan James kredi FIRML şirket için bana ve ailem, ne zaman o geldi ve ailem tekrar hayatta hissediyorum yapmak umuduyla ne için minnettar am bu ifade yazma PM çok düşük bir kredi vererek ABD nterest oranı% 3. Well ben son iki ay boyunca benim borçları yerleşmek için bir kredi arıyorum tüm ben kandırılmış bir araya geldi ve sonunda bir Tanrı borç veren met kadar paramı aldı.Text Me:+1(386)2598202 Or Website: https://susanjamesloanfirm.wixsite.com/loan-officer Or Email: susanjamesloanfirml07 gmail.com Or susanjamesloanfiml07@outlook.com

  YanıtlaSil
 73. Meşru bir kredi almak her zaman finansal problemi olan ve ona çözüm bulmaya ihtiyaç duyan müşteriler için büyük bir sorun olmuştur. Kredi ve teminat konusu şu şekildedir:
  müşterilerin meşru bir borç verenden bir kredi ararken her zaman endişe duydukları bir şey. Ama ... kredi endüstrisinde bu fark yarattı. Yapabiliriz
  5.000.00 TL'den 500.000.000.00 TL'ye% 3 faiz kadar bir kredi ayarlayın Bu e-postaya anında cevap verin:
  billjohnson.loanfirm011@gmail.com

  Hizmetlerimiz şunları içerir:

  Borç Konsolidasyonu

  İkinci İpotek

  İşletme Kredileri

  Bireysel Krediler

  Uluslararası Krediler

  Her çeşit kredi

  Aile kredisi
  Sınırsız sermayeye sahip olduğumuz için küçük ölçekli kredi firması, aracılar, küçük ölçekli finansal kuruluşlara fon sağlıyoruz. Bir kredi tedarik etme konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşın, derhal bu e-postaya yanıt verin: billjohnson.loanfirm011@gmail.com

  Bay Bill Johnson

  YanıtlaSil
 74. Merhaba, böbrek satmak ister misin? Varsa, aşağıdaki e-posta yoluyla bize ulaşın iowalutheranhospital@gmail.com
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 75. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Bu, sizin için tamamıyla zengin olmanız için bir fırsattır. Bizimle% 100 güvenli işlem garantisi veriyoruz ve garanti ediyoruz, her şey yasalara uyan böbrek donörlerine göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlaSil
 76. Sadece yayınladığımda gülümsüyorum, çünkü Anna'nın finansal hizmeti
  Tucker bana yardım etti ve ailem borçlarımı ödedi. Herşey başladı
  geri ödemek için 75 bin avroluk bir krediye ihtiyacım olduğunda
  Tüm borç, bu yüzden internette onun e-posta iletişimine rastladım
  Ondan bir kredi başvurusu yapmaya karar verdim ve şimdi çok fazlaım
  Ann Tucker'ın mali desteği için mutlu ve minnettar
  bana bir kredi ver, onunla şimdi onunla iletişime geçebilirsin
  e-posta yoluyla: mathiasackerman1421@gmail.com). olup olmadığını
  Acilen bir krediye mi ihtiyacınız var? nazik ve hızlı bir şekilde
  Ann Tucker finansal hizmete şimdi e-posta yoluyla borç vermek için:
  (mathiasackerman1421@gmail.com) Diğer insanların da katlanacağına inanıyorum
  aynı dürüst borç veren hakkında ifadeler.

  YanıtlaSil
 77. Bugün 7/24 çalışma saatleri ile gerçek ve meşru bir kredi teklifi için sadece% 3 faiz oranıyla başvurunuz.
  İletişim Ofisi: plutocreditfinancier@gmail.com

  YanıtlaSil
 78. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Bu, sizin için tamamıyla zengin olmanız için bir fırsattır. Bizimle% 100 güvenli işlem garantisi veriyoruz ve garanti ediyoruz, her şey yasalara uygun böbrek bağışçılarına göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlaSil
 79. Merhaba,
  Ben şu an İstanbul şehrinde yaşayan Özgür Yılmaz'ım. Ben sadece 2 çocuk ile şu anda bir dul ve Nisan 2016 mali bir durumda sıkışmış ve Collinslenderscompany tarafından 18000TL tarafından dolandırıldıktan sonra faturalarım yeniden ödeme ve ödeme gerekiyordu. Hem özel hem de kurumsal olarak çeşitli kredi şirketlerinden borçlanmayı denedim, ancak asla başarıya ulaşamadım ve çoğu banka kredimi reddetti. Ama Tanrı'nın sahip olacağı gibi, Tanrı'nın kalbi, bana 120.000 Euro'luk bir borç veren özel bir borç veren borç verenin ardından bir adamla tanıştım ve bugün bir işletme sahibiyim ve çocuklarım şu anda iyi çalışıyor, eğer herhangi biriyle iletişime geçmeniz gerekiyorsa Sadece% 3 faiz oranı ve daha iyi geri ödeme planları ve programı ile kredi kontrolü olmayan firma, lütfen Greg Dunne (plutocreditfinancier@gmail.com) ile iletişime geçin. Bunu yapmıyorum ama şu an çok mutluyum ve insanlara onun hakkında daha fazla bilgi vermeye karar verdim ve ayrıca Tanrı'nın onu daha fazla kutsamasını istiyorum. Şirket e-postası aracılığıyla ona ulaşabilirsiniz. plutocreditfinancier@gmail.com

  YanıtlaSil
 80. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Bu, sizin için tamamıyla zengin olmanız için bir fırsattır. Bizimle% 100 güvenli işlem garantisi veriyoruz ve garanti ediyoruz, her şey yasalara uygun böbrek bağışçılarına göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlaSil
 81. Oakland Capitals'a Hoş Geldiniz, Çalışkan insanlara,% 3'lük bir faiz oranıyla bireysel kuruluşlar için ihtiyaç duydukları fonları hızlı bir şekilde almaları için finansal destek sunuyoruz. Esnek kredi limitimiz var, Milyonlarca kişi tarafından güvence altına alın, Dakikalar içinde uygulayın. Bizim Özelliklerimiz; Hızlı Uygulama, Anında Karar, Hızlı Fonlama, Özel Destek.

  İletişim Ofisi: oakland.formal@hotmail.com

  YanıtlaSil
 82. İsmim Doktor Michael Baldwin, Iowa Lutheran Hastanesi'nin bir temsilcisi, Organ cerrahisinde uzmandırız ve böbreklerin satın alınmasıyla ilgileniriz ve hastamız böbreğe bağış yapmaya karar veren herhangi bir donöre büyük miktarda para ödemeyi kabul etti. onları kurtarın ve Iowa City, ABD'de bulunuyoruz.
  Böbreğinizi satmakla ilgileniyorsanız, lütfen ilerlememiz için bize geri dönmekten çekinmeyin.
  Ve eğer ilgilenirseniz bizim e-postamız: iowalutheranhospital@gmail.com

  YanıtlaSil
 83. Faturalarınızı ödemek için bir krediye ihtiyacınız var mı? 100.000.000,00 $ 'lık kişisel ya da ticari krediye ihtiyacınız var mı? % 2 sabit faiz oranı sunuyoruz
  thean için? Diğer çeşitli amaçlar için bir krediye mi ihtiyacınız var? Evet ise lütfen iletişime geçiniz.
  bugün bir borç için bugün (durdaneguneyfinancialservice@gmail.com). Biz sunuyoruz
  1-20 yaş arası larvalar. Daha önce iki aylık ödemesiz dönem veriyoruz
  aylık ödeme başlar. Yani, eğer ilgilenirsen, bir kredi alırken
  Bize e-posta (durdaneguneyfinancialservice@gmail.com) Tanrı sizi korusun Teşekkürler

  YanıtlaSil
 84. İYİ GÜNLER,

  Güvenilir kredi teklifi şimdi geçerlidir ve bir kredi kazanın !!! Bu bir fırsat
  Mali sıkıntı yaşayanlar ve finansal kargaşa isteyenlere
  Hayatlarını çok makul bir% 2 faiz oranıyla veriyoruz
  finansal stres ülkesine yardımcı olmak için her türlü krediler. Birçokları
  acı çekiyor ve yaşam standartlarını iyileştirmek için yardıma ihtiyaç duyuyorlar.
  İşin birçoğu, bir iş kurmak için finansal yardıma ihtiyaç duyuyor
  Yardımların hesaplarını ve borçlarını temizlemesi gerekiyor. Bu akıllıca bir karar
  şimdi senin için. Kredi teklifimizde teminat olmadığı anlamına gelir.
  soru. Bir kredi başvuru sahibi olarak size detaylar ile borç istemek
  aşağıda iletişimim. İsim: John E-posta: mrjohnrobertloanfirm@gmail.com
  Whatsapp (+6285298234143)

  YanıtlaSil
 85. Bir hayatı kurtarmak için bir böbrek satmak isteyen 18 yaşından büyük ciddi böbrek vericileri arıyoruz ve her bağışçı için iyi bir teklif ve diğer tazminatlarımız var.
  Bizim sürecimiz hızlı ve güvenliğiniz garantilidir.
  Lütfen bize ulaşın iowalutheranhospital@gmail.com
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 86. Hello Everybody,
  My name is Mrs Sharon Sim. I live in Singapore and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family, i was in need of a loan of $250,000.00 to start my life all over as i am a single mother with 3 kids I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of $250,000.00 SG. Dollar, he is a GOD fearing man, if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs Sharon, that refer you to him. contact Dr Purva Pius, call/whats-App Contact Number +918929509036 via email:(urgentloan22@gmail.com) Thank you.

  BORROWERS APPLICATION DETAILS


  1. Name Of Applicant in Full:……..
  2. Telephone Numbers:……….
  3. Address and Location:…….
  4. Amount in request………..
  5. Repayment Period:………..
  6. Purpose Of Loan………….
  7. country…………………
  8. phone…………………..
  9. occupation………………
  10.age/sex…………………
  11.Monthly Income…………..
  12.Email……………..

  Regards.
  Managements
  Email Kindly Contact: (urgentloan22@gmail.com)

  YanıtlaSil
 87. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 88. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 89. Yatırım kredileri, proje finansmanı ve bireylere, dünya çapındaki işletmelere finansal destek gibi her türlü krediyi sağlıyoruz. % 3 faiz oranıyla fon veriyoruz. Yedi (7) iş günü içinde borç alın.
  E-posta adresi: plutocreditfinancier@gmail.com
  Whatsapp: +18474539904

  YanıtlaSil
 90. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 91. Aşağıdakileri içeren çok çeşitli finansal hizmetler sunuyoruz: İş Planlaması, Ticari ve Kalkınma Finansmanı, Mülkler ve İpotekler, Borç Konsolidasyon Kredileri, Ticari Krediler, Özel krediler, Bireyler, şirketler ve kurumsal kurumlar için yıllık faiz oranı düşük olan Ev Finansman Kredileri. Aileniz için en iyisini alın ve Genel Kredi programımızla birlikte hayalinizdeki evin sahibi olun. İlgilenen başvuru sahipleri BBM INVITE yoluyla bize ulaşmalıdır: {D8980E0B}
  Sadece WhatsApp: (+ 44) 7480 729811
  Tel .... (+ 44) 7480 729811
  E-posta: (iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com)

  YanıtlaSil