23 Aralık 2014 Salı

Güzel bir gün alışverişsiz kutlanmaz mı?
Malumunuz ki özel gün kutlamaları artık alışveriş festivaline dönüştü. Özel günlerde hediye almak samimi duygularla yapılması gereken birşey; reklamların baskısıyla, alışveriş güzellemeleriyle zorunluluktan alınan şeylerin ise pek bir değeri yok.Yılbaşında hediye alışverişinin yanı sıra bir de süslemeler giriyor işin içine. Bunu da biraz anlıyorum aslında Kuzey Avrupa ülkelerinde özellikle noel yılbaşı kutlamaları olmasaydı nasıl geçecekti bütün kış? Biz de bu süsleme işini bir yerden yakaladık ülke olarak. Sokaklarda, evlerde, mağzalarda bir şenlik. bir alma verme, bir çoşku, bir yeme içme. Yılbaşı gecesi benim için çok özel bir gece değil bunun nedenlerini burada sayıp dökmeyeyim ama itiraf edeyim ki ışıklar süsülemeler görmek benim de hoşuma gidiyor. Şimdi size yeni yılda evinizi süslemeyin kimseye de hediye vermeyin demiyorum ama diyorum ki tüketim çılgınlığına düşmeyin, atkı örün, kurabiye yapın, çiçek dikin verin.

Ecnebi memleketlerde yeniyıl alışverişine karşı bir kampanya başlamış, bu da web sitesi

Bu almama işine yeniyıl öncesi girmişken ben de evde satın almadan yeni yıl havası oluşturup paylaşayım dedim. Bu havayı nasıl oluşturuyoruz efendim: yolda, parkta bahçede ne bulduysak toplayıp evdeki tabak ve bardakların içine koyarak. Bocuk, kumaş, takı, kağıt gibi malzemeleri ipe dizerek.


Bir kaç örnek de pinterestte buldum Herkese daha az tüketim daha çok üretim ve paylaşımlı bir yıl diliyorum.6 yorum:

 1. Olabildiğince ben de içimdeki alma dürtüsünü frenlemeye çabalıyorum. Mutlaka sorgulamak en iyi yöntem. "gerçekten ihtiyacım var mı? "
  şimdiden mutlu 2015 diliyorum :)

  YanıtlaSil
 2. Dikkat.

  Kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?.
  faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu?

  Simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam
  etkinlestirmek için: Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu

  e-postayi basvurun.
  Ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz:
  (finance_institute2015@outlook.com)

  Eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle
  kredi veriyor

  (1) Tam adi: ....................
  (2) Kredi Tutari: ...............
  (3) Kredi Süre: ..............
  Dogum (4) Tarih: .................
  (5) Cinsiyet: .........................
  (6) Medeni Hali: ...............
  (7) Ülke:
  (8) Devlet: .....................
  (9) Ev adresi: .........
  (10) Ofis adresi: .........
  Kredinin (11) Amaç:
  (12) E-posta adresi:
  (13) Telefon numarasi: ...........
  (14) Faks numarasi: .............

  Web Luis

  YanıtlaSil
 3. YAZ FİNANSMANININ BENİM XMAS KREDİSİ VERİLMESİ NEDEN!
  Hokendauqua Pennsylvania'dan geliyorum. Mali bir karışıklığa uğramış olarak 5 ay geçtim. Birkaç hafta önce bir arkadaşım Summer Finance'in ona% 3 düşük bir faizle Xmas kredisi vermesiyle nasıl yardım ettiğini anlattı. ve daha iyi geri ödeme planı. Bana maddi durumumdan da yardım edebileceklerini söyledi. Kötü kredi puanı yüzünden bana yardım edemeyen farklı Bankalar / kredi verenlere oldum diye ona hiç inanmadım. Ona denediğimi söyledim, onlara e-posta ile mail gönderdim: summerfinanceplc@gmail.com ve maddi durumumla ilgili her şeyi onlara açıkladım, bana kredi süreci boyunca götürdü ve 27 Ekim'de $ 27000000 kredi verdi. başvurduk ve bugün gurur duyduğum kendi işim var ve ayrıca Xmas faturalarımın da icabına bakabildim. Tek yaptığım kredi şartını ve şartlarını takip etmekti. Olduğum için çok mutluydum. Bugün bunu paylaşıyorum çünkü hepiniz için önemlidir, maddi bir karışıklık içinde olmak nasıl bir şey olduğunu biliyorum. Yardımları için onlara teşekkür etmeyi asla bırakamam. Dünyaya hayatımdaki nezaketlerinden bahsetmeye devam edeceğim Eğer ihtiyacınız olan herhangi bir miktarda kredi almak için herhangi bir banka veya firmaya başvurmanız gerekiyorsa lütfen mail: summerfinanceplc@gmail.com ile iletişime geçin. veya whatsapp: +17208200126. İyi şanslar

  YanıtlaSil
 4. Evet öyleyse e-postaniz varsa, herhangi bir nedenle bir krediye ihtiyaciniz var mi ericfinancee@outlook.com

  YanıtlaSil
 5. İyi günler evrene ...
  bana borçlu olduğum şirket hakkında tanıklık yapmak için buradayım
  Flora kredi kuruluşları, finansal yardım gibi yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için kurulan yasal bir kuruluştur. O, ABD merkezli bir finansal şirkettir.
  Dolayısıyla, maddi olarak zorluk çekiyorsanız ve işinize başlamak için paraya ihtiyacınız varsa veya borçlarınızı ödemek veya faturalarınızı ödemek için bir ipotek istiyorsanız,
    iyi bir işletmeye başlayın ya da borç aldın Yerel bankalar üzerinde zorluklar yaşıyorsanız, bugün Flora ile e-posta yoluyla iletişime geçin: (Floralenders001@gmail.com)

  YanıtlaSil